Amerikaya Maske Gönderimi İçin FDA Belgesi Almak

Amerika´ya Maske Gönderimi İçin FDA Belgesi Almak adına yapmanız gerekenler, ihtiyaç duyduğunuz bilgiler ve başvuru formları için Ekol Belgelendirme firmasından anında hizmet alabilirsiniz.

Amerika yasalarında insanların ve hayvanların kullanımı için gerekli olan tüm ürünlerde FDA belgesi zorunluluğu aranmaktadır. Aynı zamanda ürünleri imal eden, depolayan ve paketleyen kurumların da bu belgeye sahip olması gerekmektedir. FDA kurumuna kayıt yaptırması demektir. FDA kurum kaydınız olmadan Amerika pazarına gönderdiğiniz ürünler gümrükten geçmeyecektir, Amerika gümrüğünde ürünler alıkonulacaktır. Amerika´da yabancı firmaların FDA kaydının kesinlikle olması gerekmektedir.

Cerrahi ve tıbbi maskelerin tamamı TSE-EN 14236 standartına göre üretilmektedir. CE belgesi alınan maskeler Avrupa pazarında rahatlıkla dolaşabilmektedir, ancak Amerika pazarında CE belgesi ve sertifikasının bir anlamı yoktur. Amerika pazarında Maskelerinizin satışta olabilmesi için FDA kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Maskeler 2 veya 3 katlı olarak kağıt veya kumaştan üretilmektedir. FDA kaydı başvurusunu yapabilmek amacı ile Ekol Belgelendirme´yi arayabilirsiniz.

Amerikan İş Güvenliği ve Sağlığı Ulusal Enstitüsü´nün belirlemiş olduğu iş sağlığı ve güvenliği standartlarına göre üretilen maskelerin ülkesinde bakanlığının gözetim ve denetime tabi tutulmakta olacaktır. FDA belgesi bulunmayan ürünlerin Amerika´da satılması yasaktır.

Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ)’nün yayınladığı rehberde sağlık profesyonellerin kullanması gereken Solunum maskelerinin özellikleri belirtilmiştir. Amerika ülkesinde satışa sunulacak olan maskelerin ülkeye girebilmesi için ihtiyaç duyduğu FDA belgesine hemen, hızlı bir şekilde firmamız aracılığı ile başvurabilirsiniz.

Ekol Belgelendirme olarak FDA kayıt işlemlerinizi Amerika´da bulunan yerleşik bir firma aracılığıyla Amerika´nın tüm yasalarına uygun bir şekilde gerçekleştiriyor ve FDA kayıt sertifikanızı sizlerle paylaşmak için tüm aşamaları tamamlıyoruz.

Maske İthalatcıları için CE BELGESİ almak isteyenlerin dahi hemen firmamızdan destek alabilmesi, ilgili belge ve sertifikalara ulaşması sağlanabilmektedir. Ekol Belgelendirme´yi hemen arayarak Maske ithalatcıları için gerekli olan tüm belge ve sertifikalara ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • WCA Danışmanlık Hizmetleri
  WCA Danışmanlık Hizmetleri ile alakalı aradığınız bilgilere Ekol Belgelendirme kurusam site içeriklerinden erişebilir ve WCA ile ilgili tüm merak ettikleriniz için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.
 • Fda Belgesi Nedir?
  Türkçe´de Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi anlamına gelen U.S. Food and Drug Administration yani FDA, dünya genelinde kabul gören bir kuruluştur.
 • IREC Sertifikası
  Ekol Belgelendirme´den alacağınız danışmanlık ile kısa süre içerisinde IREC Sertifikası sahibi olabiliyorsunuz, daha fazla bilgi ve detay için içeriği incelemenizin ardından hemen bizi arayın.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp