Bambu İplik FSC Sertifikası Hakkında Bilgiler

Bambu İplik FSC Sertifikası Hakkında Bilgilere Ekol Belgelendirmenin şuanda giriş yaptığınız kurumsal web sitesinden erişebilir ve ilgili ürün için almak istediğiniz sertifika hakkında tüm detaylar için numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

Öncelikli olarak Bambu İplik Nedir?

Baktığımızda bambu ağaçlarının lifleri aracılığı ile üretilen iplik çeşidine bambu iplik denildiğini biliyoruz. Elyafı kendi doğal özlerinden olmasından dolayı bambu´nun, anti bakteriyel olması, hafif olması, terletmeyen bir yapıda olması, ter emici bir ürün olması özellikleri ön planda olanlardır. Bu iplik çeşidi son dönemlerin en fazla tercih edilen türdeki ürünüdür. Bambuların elyafları sebebi ile ipliğide bambu ağaçlarından elde edilmektedir. İşte bu alanda Sürdürülebilir bir ormancılık programı olan FSC devreye girmektedir. FSC sertifikasyonuna dahil olabilen bambu iplikler ile ilgili hizmet verdiğimiz konuya geçelim.

Bambu İplik ve Kumaş İçin FSC Sertifikası, Belgelendirmesi Nasıl Yapılmaktadır?

Aradığınız konunun, sorunun yanıtını alabileceğiniz bu içeriğimiz Ekol Belgelendirme tarafından hazırlanmıştır. FSC sertifikası bulunan bambu elyafları, FSC sertifikalı bir biçimde satışa sunulmak isteniyor ise, FSC Sertifikası bulunan bir tesiste işlenmelidir. Bir zincir gibi düşünebilirsiniz. Bu ürünü işlemek, piyasaya sürmek isteyen firmanında ilgili sertifikaya sahip olması gerekmektedir.

Viskon FSC Sertifikası

Viskon ürünleri bir çeşit ağaçtan üretilebilen tekstil alanında kullanılan hammaddelerde biridir. Viskon selüzyondan ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle filament formunda sıkı ve sert hale getirilmesi için yine selüloz olarak kalmaktadır, yapısı pamuğa benzemesinin tek nedeni budur. Pamuk ile yan yana getirildiğinde farklı özellikleri yer alan viskon ürününün nem tutması, ter çekmesi, üretilirken boyayı tutması gibi nedenleri ürünün tercih edilme sebebi olmaktadır.

Ağaçlardan gelen viskon için de aynı şekilde orman kaynaklı bir hammadde olması nedeni ile FSC sertifikasyonuna dahil olduğu bilinmektedir. Sizlerde FSC sertifikalandırmasına uygun bir biçimde ürünlerinizi üretmek ve diğer taleplerinizi yerine getirmek istiyoranız FSC denetimlerini başarılı bir şekilde geçmek adına bize ulaşabilirsiniz.

Ekol Belgelendirme olarak FSC Sertifikalandırmalarında kaliteli hizmeti, profesyonel kadromuz ile sizlere ulaştırabilmekteyiz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Iso 9001 Kalite Sertifikası Ekonomik Fiyatlar
  Iso 9001 Kalite Sertifikası Ekonomik Fiyatlar ile küresel pazarda markaların ihtiyacı olan ISO belgelerinin içerisinde yer alan ISO 9001 belgesi için firmamız markanız için projelendirmelerin yapılması, uygulanması, yürütme ve çalışmalar?
 • Maske İçin FDA Belgesi Almak
  Amerika´ya Maske Gönderimi İçin FDA Belgesi Almak için yapmanız gerekenler, ihtiyaç duyduğunuz bilgiler ve başvuru formları için Ekol Belgelendirme firmasından anında hizmet alabilirsiniz.
 • Rüşvetle Mücadele Yönetimi Danışmanlığı (ISO 37001)
  Rüşvetle Mücadele Yönetimi Danışmanlığı (ISO 37001) kapsamında Ekol Belgelendirme´den profesyonel hizmet alabilirsiniz. Türkiye´nin önde gelen kurumlarına ISO 37001 danışmanlık hizmeti verdik.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp