Biosidal Ruhsatlandırma Hizmeti

Biosidal Ruhsatlandırma Hizmetimizde sizlere sunduğumuz tüm işlemler ve detaylandırmaların yer aldığı kurumsal site içeriğimizi inceleyebilir ve hemen firmamızdan destek alabilirsiniz.

Biyolojik ve kimyasal açılardan zararlı organizmaların kontrolünü sağlayacak olan, kontrol edici etkileri ve hareketleri kısıtlayacak bir nevi zararsız kılan, yok eden aktif madde ve preparatlara biyosidal ürün denilmektedir. Bu ürünler birden daha fazlanın bir araya gelmesi veya bir maddeden oluşabilmektedir. Kullanıcılara sunulmuş olan sulu bir madde çözeltisi halinde de bulunabilen ürünlerdir.

Zararlı ürünlere, organizmalara karşı özel etki gösterecek olan virüsler, fungusların da dahil olduğu madde ve mikroorganizmayı içeren bir veyahut birden daha fazla maddenin yer aldığı kimyasal, biyolojik açıdan zararlı organizmaların kontrolünü sağlayan, hareketleri kısıtlayan, uzaklaştıran, zararsız bir hal almasını sağlayan, yok edici ürünler için ruhsat başvurusu yapmak, ilgili belgeye sahip olmak isteyenler Ekol Belgelendirme firmamızdan profesyonel destek alabilirler.

Biyosidal ürünler için ruhsat başvurularında bazı ön prosedürler vardır, bunları yalnız başınıza bir belgelendirme firmasından destek almadan bazen geçemeyebilir, ilgili ruhsata sahip olamayabilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız ile Ekol Belgelendirme çatısı altında sizlere Biyosidal Ürün Ruhsat Başvuruları konusunda profesyonel destek olabiliyoruz.

Biyosidal Ürün Ruhsatı Başvurusu

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kuruluşu aracılığı ile bu başvuruları Ekol Belgelendirme danışmanları sizler için yapabilmektedir. İki adımlı yapılacak olan bu başvurularda ürün ve içerik uygun görülmesi halinde ilgili kurum firmanız ve ürününüze biyosidal ürün ruhsatını verecek ve ilgili kurumun izin verilen ürünler envanter listesinde ürününüz yayınlanacaktır.

* Yeni ve Ek-I’de listelenmiş aktif maddeleri içeren bir biyosidal ürünün ruhsatlandırılması

Değerlendirilme süresi: Aktif madde veya maddeleri yeniden değerlendirmek gerekmiyor ise 12 ay,

Aktif madde veya maddeleri yeniden değerlendirmek gerekiyor ise, değerlendirme sürecinden sonra 12 ay,

Geçerlilik süresi: 10 yıl

* Yeni veya Ek-IA’da listelenmiş aktif maddeler içeren düşük riskli bir biyosidal ürünün tescili

Değerlendirilme süresi: Aktif madde veya maddeleri yeniden değerlendirmek gerekmiyor ise 2 ay,

Aktif madde veya maddeleri yeniden değerlendirmek gerekiyor ise, değerlendirme sürecinden sonra 2 ay,

Geçerlilik süresi: 10 yıl

* İlgili ürün tipi bakımından EK-I’de veya EK-IA’da listelenmeyen mevcut aktif maddeleri içeren biyosidal ürünlerin ruhsatı

Değerlendirilme süresi: Ruhsatlar için 12 ay, tesciller için 2 ay.

Geçerlilik süresi: 6 yıl

* Acil ruhsatlandırma ve tescil

Değerlendirilme süresi: Acil ruhsatlar için 2 ay, acil tesciller için 1 ay.

Geçerlilik süresi: 4 ay

* Bir biyosidal ürünün çerçeve formülasyon kapsamında ruhsatlandırılması veya tescili

Değerlendirilme süresi: Ruhsatlar ve tesciller için 2 ay.

Geçerlilik süresi: 10 yıl

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Su Ayak İzi Nasıl Azaltılır?
  Su ayak izinin Dünya´mıza yaptıkları ve biyolojijk anlamda verdii zararları bilmek gerekir. Ekol Belgelendirme bugün sizlere su ayak izini nasıl azaltabileceğiniz hakkında öneriler sunmaktadır.
 • Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) Danışmanlık Fiyatları
  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) Danışmanlık Fiyatları ile ilgili yaptığınız araştırmanızda rastladığınız kurumsal firmamız Ekol Belgelendirme sizlere bir telefon kadar yakın.
 • Ürün Takip Sistemi Kayıt İşlemleri
  Ürün Takip Sistemi Kayıt İşlemlerine dair merak ettiğiniz tüm bilgilere ve detaylara firmamız aracılığı ile ulaşabilir ve alanında uzman kadromuzdan profesyonel desteği anında alabilirsiniz. Ekol Belgelendirme ÜTS kaydı için sizlerin ya
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp