Sepetim Sepetim

Biyosidal Ürün Grupları ve Biyosidal Ürün Tanımları

Biyosidal Ürün Grupları ve Biyosidal Ürün Tanımlarını firmamızın web sitesi içerisinde sizler için hazırlanan bu içeriğimizde inceleyebilir ve Ekol Belgelendirme firmasından biyosidal ürün ruhsatlandırması, belgeleri hakkında hizmet alabilirsiniz.

Dezenfektanlar ve genel biyosidal ürünler

Bu ürünlere yıkama losyonları, pudralar ve benzer ürünler gibi biyosidal etkisi olmayan temizleme ürünleri girmez.
* İnsan hijyeni ile ilgili biyosidal ürünlerBu gruptaki biyosidal ürünler insan hijyeni için kullanılan ürünlerdir.
* Kişisel alanlarda ve umumi alanlarda kullanılan dezenfektanlar ve biyosidal ürünlerHava, yüzey, eşya, ekipman ve mobilyaların dezenfeksiyonunda kullanılan (hastane yüzey dezenfektanları ve yosun öldürücü ürünler dahil olmak üzere kişisel, umumi ve sınai alanlarda) gıda ve yemlerde doğrudan kullanılmayan ürünlerdir. Kullanım alanlarına yüzme havuzları, akvaryumlar, banyo suları ve diğer sular; klima sitemleri, sağlık kuruluşları ve diğer kurumlardaki duvar ve yerler, kimyasal tuvalet malzemeleri, atık sular, hastane atıkları, toprak ve diğer substratlar (oyun sahalarında) dahildir.
* Veteriner hijyenine yönelik biyosidal ürünlerBu gruptaki biyosidal ürünler veteriner hijyeni ve hayvanların tutulduğu, taşındığı ya da yaşadığı yerlerde kullanılan ürünlerdir.
* Gıda ve yem alanlarında kullanılan dezenfektanlarEkipmanların, saklama kaplarının, tüketim aletlerinin, yüzeylerin ve üretimle bağlantılı olan boru hatlarının, insan ve hayvanlar için gıdanın, yemlerin ya da içeceklerin taşınması, depolanması ya da tüketiminde kullanılan aletlerin dezenfeksiyonunda kullanılan ürünler.
* İçme suyu dezenfektanlarıİçme sularının dezenfeksiyonunda kullanılan ürünlerdir. (insan ve hayvanlar için)

ANA GRUP: Koruyucular

* Konserve koruyucularıGıda ya da yem malzemelerinden farklı olarak üretilmiş ürünlerin konserve olarak korunmasında mikrobik bozulmanın kontrolünü sağlayarak raf ömrünügaranti etmek için kullanılan ürünlerdir.
* Film koruyucularBoya, plastik, yalıtım malzemeleri, duvar zamkı, bağlayıcı, kâğıt, sanat eseri gibi malzemelerin ve eşyaların filmlerin ya da kaplamaların korunması amacıyla mikrobik bozulmanın kontrolünü sağlayarak yüzey özelliklerinin korunması için kullanılan ürünlerdir.
* Ahşap koruyucularıİnsanlar tarafından kullanılan her türlü ahşap malzemeye zarar veren organizmaların kontrolünde ve ahşapların genel korunmasında kullanılan ürünlerdir. Bu ürün tipine önleyici ve iyileştirici etkisi olan ürünler dâhildir.
* Elyaf, deri, lastik ve polimer maddelerDeri, lastik, kâğıt, tekstil ürünleri gibi lifli ya da polimer maddelerde mikrobik bozulmanın kontrolünü sağlayabilmek için kullanılan ürünlerdir.
* Duvarcılık koruyucularıDuvarcılık ya da ahşap olmayan diğer yapı malzemelerinin korunmasında ve iyileştirilmesinde mikrobik bozulmanın kontrolünü sağlayabilmek için kullanılan ürünlerdir. Boyalar bu gruptadır.
* Sıvı soğutucu ve arıtma sistemleri koruyucularıSu ve diğer sıvıların
soğutulmasında ve arıtma sistemlerinde mikrop, yosun ve midye gibi zararlı organizmaların kontrolünde kullanılan ürünlerdir. İçme suların korumasında kullanılan ürünler bu ürün tipine dâhil değildir.
* Slimicidler/ Salyangoz ÖnleyicileriSanayi işlemlerinde kullanılan malzemelerin,ekipmanların ve yapıların üzerinde salyangoz sümüğünü önlemek ve kontrol etmek için kullanılan ürünlerdir.
* Sıvı metal işleme koruyucularıMetal işleme sıvılarının korunmasında mikrobik bozulmanın kontrolünü sağlayabilmek için kullanılan ürünlerdir.

ANA GRUP: Haşere Kontrolü için kullanılan biyosidal ürünler

* Rodentisitler – Fare, sıçan ya da diğer rodentlerin kontrolünde kullanılan ürünler.
* Avisisitler – Kuşların kontrolünde kullanılan ürünler.
* Mollusisitler – Mollusca grubu canlıların kontrolünde kullanılan ürünler.
* Pisisitler -Balıkların kontrolünde kullanılan ürünler, bu ürünlere balık hastalıklarında kullanılan tedavi ürünleri dâhil değildir.
* Insektisitler, akarisitler ve diğer artropodların kontrolünde kullanılan ürünler.
* Kovucular ve ÇekicilerZararlı organizmaların kontrolünde kullanılan ürünler (pire gibi omurgasız, ya da kuş gibi omurgalı), kovma ya da çekme özelliğinden dolayı, insan ya da hayvan hijyeninde dolaylı ya da dolaysız olarak kullanılan ürünlerdir.

ANA GRUP: Diğer biyosidal ürünler

* Gıda ya da yem stokları koruyucularıZararlı organizmaların kontrolü ile gıda ya da yem stokların korunmasında kullanılan ürünlerdir.
* Bozunmayı önleyici ürünlerTekne, su kültürü ekipmanları ve suda kullanılan diğer
yapılar üzerinde yapı bozucu organizmaların (mikrop ve daha yüksek bitki ve hayvan türleri)büyümesini ve yerleşmesini kontrol etmek için kullanılan ürünlerdir.
* Mumyalama  ve hayvan postu doldurma sıvılarıİnsan ya da hayvan cesetlerininkorunmasında ve dezenfeksiyonunda kullanılan ürünler.
* Diğer omurgalıların kontrolü. Kuruluşumuza müracaat ederek Biyosidal ÜrünRuhsatlandırma konusunda hizmet alabilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 14064 Belgelendirme
  ISO 14064 Belgelendirme ihtiyaçlarınızda EKOL BELGELENDİRME olarak sizlerin yanındayız. Alanında uzman kadromuz ile sizlere hizmetlerimizi başarılı bir şekilde sunmaktayız.
 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Danışmanlığı - Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi
  ISO 27001 Bilgi Güvenliği Danışmanlığı - Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemine dair merak edilen tüm bilgileri ve konu ile alakalı işletmenizin yapması gerekenleri Ekol Belgelendirme web sitesi aracılığı ile öğrenebilir ve hemen hizmet ala
 • Disney Fama Danışmanlığı Nedir?
  Firmamız, Walt Disney ürünlerini üreten tüm kuruluşlar için Disney Fama danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Bilindiği üzere Walt Disney, ürünlerinin üretimi ve tedarik süreçleri konusunda firmalardan sosyal sorumluluklarına uygun olarak
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp