Sepetim Sepetim

BRC Belgesi

İngiliz Perakende Konsorsiyumu tarafından gıda güvenliği ile alakalı bir çok standardın yer aldığı ve gıda üretimlerinde hizmet veren firmaların hijyen ile alakalı, sağlık ile alakalı, gıda güvenliğinin sağlanması ile ilgili riskleri ve tehlikeleri ortadan kaldırmak, yok etmek için yer alan bir standart olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu güvenlik standardına baktığımızda      BRC Food– Gıda     BRC/IoP– Ambalaj     BRC CPS – Tüketici Ürünleri     BRC Storage and Distrubition – Depolama ve Dağıtım     BRC Non GM – Non - GMO Ürünler konuları bizi karşılamaktadır. Biz Ekol Belgelendirme olarak BRC belgesine ihtiyaç duyan tüm müşterilerimize Türkiye´nin her yerinde hızlı bir hizmet sunuyoruz. Gıda güvenliği belgesi olan BRC ile HACCP koşullarını sağlarsınız. Asgari şartların sahip olduğunu da göstermiş olursunuz. Daha iyi bir konuma gelmek, daha iyi olarak bilinen firmalar arasındaki yerinizi almak için bizi aramaktan çekinmeyin.

İngiliz perakendeci gıda tedarikcileri ve satıcıları için BRC Global Gıda Standardı tasarlanmıştır. Üreticiler için, markalar için ve perakendeciler için bir çok yasal yükümlülüğün yerine getirilmesi için yardımcı olmaktadır. BRC belgesi sayesinde HACCP sistem kurulumu da daha kolay bir hal almakta ve devamlılığının elde edilmesi sağlanmaktadır. Ürünlerinizin, personellerinizin kontrol altında olması gerekir. Uygunluğun sağlanabilmesind esorun yaşamamak için bazı kriterleri benimsemeniz lazım. Bu kriterleri benimsemek için Ekol Belgelendirme´nin uzman personeli sizlere gereklii bilgi aktarımını yapacak ve sizlerin kısa süre içerisinde BRC GIDA BELGESİ´ne sahip olmanız sağlanacaktır. Uygunluğun doğru bir şekilde sağlanabilmesi için önemli olan kriterler ise, kalite yönetim sistemi kriteri, haccp sistemi kriteri, fabrikanın çevre standartları, ürünlerin kontrolleri ve proseslerin kontrolleri ve son olarak personellerinizin yeterliliğinin sağlanmasıyla birlikte
hijyen eğitimleridir. Aranan bu kriterlerin tamamı için uzmanlarımız ile sizlere destek olmakta ve tüm kontrollerin, eğitimlerin doğru şekilde alınması sağlanılmaktadır. Ekol ile kısa süre içerisinde doğru adımları atacaksınız.

Global pazara açılma hedefi olan firmaların müşteri ve tedarikçi güvenini sağlamak için uygulanabilecek en iyi standarttır. Beraberinde gıda güvenliği gelişir ve iyileşir. Şikayetler ve istenmeyen ürünler en aza indirgenmek isteniyorsa, bu konu BRC gıda güvenliği sertifikası ve belgesi firmalar için önemli olmaktadır. Standarda genel olarak bakıldığında; gıda endüstrisinde çalışan uzmanlar tarafından geliştirilen bir standart ve anlaşılması çok kolay bir standarttır. BRC ile riskler belirlenir  ve sertifikasyon süreci başlar. Basit bir sertifikasyon süreci vardır ve hiçbir gizli maliyeti yoktur. Tüm sertifika süreci yerel ücretlere tabidir. BRC Gıda Güvenliği Sertifikası iyi uygulandığında maliyetleri düşürücü bir etkisi vardır.

BRC Gıda Güvenliği Standardı 7 bölüme ayrılır;

* Üst Yönetim Taahhüdü ve Sürekli İyileştirme; Herhangi bir gıda güvenliği sisteminin etkili
olabilmesi üst düzey yöneticilerin uygulama ve sürekli gelişime kararlı olması çok önemlidir.
* Gıda Güvenliği Planı (HACCP); Gıda güvenliği temeli en etkili sistem HACCP temelli uluslararası
gereksinimlere uyulan bir standarttır.
* Gıda Güvenliği ve Kalite Yönetim Sistemi; Gıda güvenliğinin bir diğer uygulama temeli ISO 9000 esas alınarak uygulanır. Özellikle tedarik yönetimi, izlenebilirlik ve kalite şartlarını içermektedir.
* Üretim Yeri; Üretim yeri şartları ve atık yönetimi, haşere pet kontrol gibi konuları kapsar.
* Ürün Kontrol; Ürün tasarım alerjen yönetimi, ürün ambalaj güvenliği denetim ve testlerini içerir.
* Proses Kontrol; Güvenli proses kontrolleri, ağırlık, hacim kontrolü ve ekipman kalibrasyon kurulmasını ve bakımını içerir.
* Personel; Personel eğitimi, koruyucu giysi ve kişisel hijyen için gerekli standartları ortaya koymaktadır.

BRC BELGESİ DANIŞMANLIĞIEkol Belgelendirme´den alınacak danışmanlık hizmeti ile bir çok fayda sizi bekliyor. BRC belgesine sahip olarak tükeci güvenini kazanmış olursunuz. Markanız için pazar payında genişlemeye gidebilecek ve gıda güvenlikleri ile alakalı gerekli olan tüm yasal şartların sağlanması, yasal şartlara uygunluğun elde edilmesi sağlanacaktır. BRC belgesi ile üretim verimliliğinin artışı beklenen yararlar içerisindedir. Kaliteli yönetim sistemlerine sahip olmanız ve ürünlerinizde, personelleirnizdeki tüm denetimlerin doğru olarak işlemesi sağlanmaktadır. Gıda kaynaklı karşınıza çıkabilecek bir çok riski önceden bilir ve gerçekleşmeden BRC belgesi sayesinde önlersiniz.

Ekol Belgelendirme ile BRC belgesi ve HACCP standartları bir arada uygulanabilir hale getirilmektedir. Sizlere sunacağımız tetkik ve danışmanlık işlem tekliflerini öğrenmek için firmamıza 0212 909 12 07 numarasından ulaşım sağlayabilirsiniz.

BRC Gıda Güvenliği Standardını Kimler Almalıdır?

BRC Gıda Standardı, gıda işlenmesini kategorize etmiş ve 6 başlık altında inceleyip yayınlamıştır. Standart; HACCP Sistemi, Kalite Yönetim Sistemi, Tesis Çevre Standartları, Ürün Kontrolü, Süreç Kontrolü, Personel bölümlerinden oluşmaktadır. BRC Gıda Standardı, gıda işlenmesini kategorize etmiş ve 6 başlık altında inceleyip yayınlamıştır. Firmalar belgelendirme başvurusu yaparlarken bu kategorileri inceleyip kendileri için uygun olan kategori üzerinden başvuru yapmalıdırlar.

* İşlenmemiş et ve balık ürünleri (Kırmızı ve beyaz et- balık, işlenmemiş et ve balık ürünleri)
* Üretim (Taze ve dondurulmuş meyve ve sebze)
* Günlük Yiyecekler (süt ve süt ürünleri, yumurta)
* Pişirilerek dondurulmuş, yemeğe yada pişirmeye hazır et ve balık ürünleri
* Çevre koşullarına dayanıklı, ısı korumalı, paketli gıda ürünleri
* Çevre koşullarına dayanıklı diğer gıda ürünleri (içecekler, unlu mamuller, kurutulmuş gıdalar, hafif gıda ürünleri ve kahvaltı tahılları, sıvı ve katı yağlar, gıda katkı maddeleri)

Bu kategoride olan tüm zincir halkalarındaki kuruluşlar ve bu kuruluşlara tedarik sağlayan kuruluşlar içindir.

Dünya´nın en büyük gıda örgütü GFSI tarafından tanınmış olan bir standarttır. BRC bir çok alanda, bir çok  satın alma ağı içerisinde yer alabilmenizi sağlayacak olan önemli, uluslararası bir sertifikadır. Brc sertifikasına Ekol Belgelendirme sayesinde kısa bir süre içerisinde sahip olabilirsiniz.

BRC BELGESİ FİYATLARIHijyen ve ürün güvenliği alanında sizlere bir çok detayı aktaracak olan danışmanlarımız ile BRC sertifikasına sahip olabileceksiniz. Ekol Belgelendirme´nin yapacağı denetimler, düzeltici faaliyet aşamaları sayesinde sürekli gelişen, sürekli iyileşen bir marka sahibi olmanız ve aynı  zamanda ürünlerinizde hijyenin, kalitenin ve en önemlisi ürün güvenliğinin sisteminin kurulumu mümkün olacaktır. Danışmanlık hizmetlerimiz için fiyat teklifi almak isterseniz incelediğiniz web sitemizde bulunan telefon numaralarımızı arayabilirsiniz. BRC belgesi fiyatı hakkında en geniş kapsamlı bilgiyi müşteri temsilcilerimizden alabilir ve aynı zamanda belgelendirme aşamalarını öğrenebilirsiniz.

Ekol Belgelendirme ile gerekli şartların yerine getirilmesi, hijyen hususlarının incelenmesi ve sağlanması, firma personeline verilecek eğitimler, hijyen standart detayları sonrasında hazır olduğunuzda BRC denetimlerinin bağımsız belgelendirme firmaları tarafından yapılması sağlanmaktadır. Danışmanlık hizmetimiz için çekinmeden bize ulaşabilir ve danışabilirsiniz.

BRC belgesi için fiyatlandırma detayları proseslere, firma çalışan sayısına, şube sayısına, ürün sayısına vb.. detaylara göre değişiklik gösterebilmektedir. En iyi blgiyi ve belgelendirme hizmeti için teklifi telefon üzerinden bize ulaşarak alabilirsiniz. Ekol Belgelendirme ile BRC standartlarının şartlarını yerine getirecek olan firmanız denetimlerden başarılı bir şekilde geçmesi ile belgeyi almaya hak kazanacaktır.

EKOL BELGELENDİRME


Dünya genelinde denetim küresel bir ağ tarafından ve tecrübeli denetçiler tarafından yapılmaktadır. Denetim sistemi de standardize edilmiş ve kontrol edilmekte olan bir standart ile yürütülür. Diğer gıda güvenliği standartları gibi ekstra maliyeti olmayan ve uygulanabilir bir standarttır. EKOL Belgelendirme Kuruluşu olarak BRC Hizmetimizden fayda sağlamak ve detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

BRC Food Standart, BRC Belgesi, BRC Sertifikası´nın Bazı ŞartlarıBrc sertifikasını alabilmekı için öncelikli olarak firmanın ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarını içerip içermediği, bu standarda sahip olup olmadığına bakılır. Firmaların ISO 22000 belgesine sahip olarak bunun uygulanabilir olması, sürekliliğinin sahip oluyor olması şartı aranır. Firmaların ISO 22000´a sahip olduklarında BRC belgesi süreçleri çok daha rahat ve kolay geçmektedir. Bina hijyeni, ekipman hijyeni, hijyen eğitimi de BRC belgesi için olmazsa olmazdır. Brc belgesini alabilmek için uzman desteğine ihtiyacınız olduğu her an bize ulaşabilirsiniz.

Ekok Belgelendirme bu alanda tecrübeli danışmanları ile kısa süre içerisinde hizmetlerini sağlamakta  ve belge almanıza hak kazandırmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular
BRC NEYİN KISALTMASIDIR?

 BRC, "British Retail Consortium"un kısaltmasıdır ve perakende sektöründeki işletmeler için güvenilirlik ve kalite standartlarını belirleyen bir kuruluştur, özellikle gıda sektöründe BRC Global Standard for Food Safety standartları önemlidir.

BRC BELGESİ NEDİR?

 BRC belgesi, British Retail Consortium standartlarına uygunluğu doğrulayan bir sertifikadır ve özellikle gıda, tüketici ürünleri, ambalaj ve depolama sektörlerinde faaliyet gösteren işletmelerin ürün güvenliği, kalite ve yasal uyumluk konularında standartları karşıladığını belirtir. Bu belge, işletmelere müşterilere ve tedarik zinciri ortaklarına güven sağlayarak pazar avantajı kazandırır.

BRC DENETİMİ NASIL OLMAKTADIR?

 BRC denetimi, bağımsız denetim kuruluşları tarafından yürütülür ve işletmenin ürün güvenliği, kalite ve yasal uyumluk standartlarına uygunluğunu değerlendirir. Başvuru, değerlendirme, standartlara uyum, denetim ve belgeleme adımlarını içerir. Denetim süreci, işletmenin ürünlerinin güvenliği ve kalitesini sağlamasını ve belirlenen standartlara uyumunu değerlendirir.

BRC STANDART DETAYLARI NEDİR?

 BRC standartları, işletmelerin ürün güvenliği, kalite ve yasal uyumluk konularında belirlenen standartlara uyumunu değerlendirir. Bu standartlar genellikle gıda, tüketici ürünleri, ambalaj ve depolama sektörlerini kapsar. Standart detayları, ürün güvenliği, hijyen, üretim yönetimi ve yasal düzenlemelere uyum gibi konuları içerir.

BRC BELGESİ KAÇ YIL GEÇERLİDİR?

 BRC belgesi, işletmeler için genellikle bir yıl boyunca geçerlidir. Bu süre içinde düzenli olarak denetlenir ve yenilenmesi gerekebilir.

BRC BELGESİ NE İŞE YARAR?

 BRC belgesi, işletmelerin ürün güvenliği, kalite ve yasal uyumluk konularında standartlara uygunluğunu belgeleyen bir sertifikadır.

BRC KAPSAMINDA NELER OLMALIDIR?

 BRC kapsamında işletmelerin ürün güvenliği, kalite ve yasal uyumluk konularında uygunluk sağlaması gerekmektedir. Standartlar, üretim süreçleri, hijyen, yasal düzenlemelere uyum ve ürün güvenliği gibi unsurları içerir.

BRC KAPSAMINDA RİSK ANALİZİ NEDİR?

 BRC kapsamında risk analizi, işletmelerin ürün güvenliği ve kalitesini etkileyebilecek olası riskleri değerlendirme sürecidir. İşletmeler, üretim süreçlerinde, tedarik zincirinde ve diğer unsurlarda potansiyel riskleri belirleyip yönetme stratejileri geliştirirler.

Formun Üstü

BRC BELGESİNİ KİMLER ALMAK ZORUNDADIR?

 BRC belgesini almak zorunlu değildir, ancak genellikle gıda, tüketici ürünleri, ambalaj ve depolama sektörlerinde faaliyet gösteren işletmeler talep eder. Belge, ürün güvenliği ve kalite standartlarına uymak isteyen işletmeler için önemlidir.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp