BSCI İşletme Sosyal Uyumluluk İnisiyatifi

BSCI İşletme Sosyal Uyumluluk İnisiyatifi hakkında detaylı bilgilere erişebileceğiniz ve BSCI ile alakalı işletmenize uygun teklifleri alabileceğiniz Ekol Belgelendirme´ye hoşgeldiniz.

Kuruluş yada İşletme Gönüllü Sosyal Uyumluluk kelimelerinin ingilizce versiyonlarını baş harflerinin kısaltılmış halini almış olan BSCI kuruluşunun merkezi ise Avrupa´da Belçikadır. Üretenlerin, tedarikçilerin  bulundukları ülkelerin sosyal şartlarına göre tüm uyuma, şartlara uyulup uyulmadığına bakan standardizasyondur.  Diğer bir tanımlama ile; BSCI, (Business Social Compliance Initiative) bir sosyal sorumluluk standardıdır. Bu standard, işletmelerin üretim yaptıkları ülkelerdeki çalışanların insan haklarını ve çalışma koşullarını koruyacak şekilde çalışmalarını sağlamak için tasarlanmıştır. BSCI, üreticilerin ve tedarikçilerin çalışma koşullarını, insan haklarını, çevresel standartları ve çalışanların sağlık ve güvenliğini kontrol etmelerini ve iyileştirmelerini sağlar.

BSCI (Business Social Compliance Initiative)


İş sosyal uygunluk girişimi arasında yer alan Dünya üzerindeki fabrikaların, çiftliklerin tedariklerindeki çalışma koşullarındaki iyileştirmelerde markaların desteklenmesi, tedarikçilerin desteklenmesi ve ithalatçıların desteklenmesi adına geliştirilmiştir. Genel mada dünya üzerindeki tedarik üretim zincirleri kapsamında yer alan firmaların çalışma şartlarını daha iyi bir hale getirebilmeleri için, iş taleplerine, üretim taleplerine cevap verebilmek adına vardır.

Ekol Belgelendirme olarak BSCI danışmanlığı hizmetimizi Türkiye´nin her yerinde verebilmekteyiz.

BSCI girişimi firmaların sosyal açıdan performanslarının daima artış eğiliminde olmasını, Dünya üzerindeki işletmelerin çalışma koşullarındaki iyileştirmeleri amaçlar ve iş güvenliği, iş sağlığı hususlarında da personel bilincinin artmasını hedefler. Bu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Denetimi´nde en önemli hususlar, en önde olan konu başlıkları aşağıdakilerdir;

* İş Sağlığı ve Güvenliği,
* Çocuk İşçiligi,
* Sendika Özgürlüğü,
* İşçiler Arası Ayrımcılığın Önlenmesi,
* Yasal Ücretlendirme,
* Yasal Çalışma Saatleri,
* Adil Disiplin Cezaları ve Uygulama,
* Çevre Yönetim Sistemi,
* Zorla ve Zorunlu Çalıstırma,
* Yasal Uyumluluk Performansı,
* Kalite Yönetim Sistemi

 

BSCI Denetimlerin Firmanıza Sağlayacağı Bazı Faydalar


Dünya üzerinde üretim alanında faaliyetlerini sürdüren firmaların BSCI denetimlerinden geçerek bir çok önemli faydadan yararlandığı görülmektedir. İşletmelere sağladığı faydalardan kısa başlıklar halinde bahsetmek gerekirse;

* Firmanız yasal olan tüm şartlara uyumluluğu sağlamış olacaktır.
* Müşterilerinizden aldığınız şikayetlerde gözle görülür bir azalma söz konusu olacaktır.
* Uluslararası pazarlara ihracat güçlerinin artabilmesi faydasının yanı sıra işletmenizin ihracat işlerinde kolaylıklara sahip olması sağlanır.
* Firmanızın sektör içi, ulusal ve uluslararası itibarinda artış olacaktır.
* Müşterilerinizdeki memnuniyet oranı yükseliş eğiliminde olacaktır.
* Firmanızın üst yönetimi ve personellerinin sosyal sorumluluk bilincinde artış sağlanacaktır.
* Firmanın müşteri potansiyeli, iş hacmi artış eğilimine sahip olacaktır.

Sizlerde BSCI Denetimlerinden başarılı bir şekilde geçebilmek adına Ekol Belgelendirme firmasından danışmanlık, denetim çözüm hizmetleri ile alakalı teklifler alabilirsiniz. Sitemizin iletişim sayfasında yer alan numaralarımızdan, whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir ve taleplerinizi anında iletebilirsiniz

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 14064 Belgelendirme Süreci Nasıldır?
  Özellikle sera gazına bağlı olarak projelerin değerlendirilmesi ve bununla ilgili olan noktaların takip edilmesi raporlanması ya da geçerli sayılması ve bununla tutarlılık sağlayan kurumların, ülkelerin dünya çapında kayda sağlayacak ha
 • ISO 45001 İş Güvenliği Sistemi
  ISO 45001 İş Güvenliği Sistemi ile alakalı hazırlanan bu içeriği web sitemizden inceleyebilir ve aklınıza takılan tüm hususlar için Ekol Belgelendirme firmasını arayabilirsiniz.
 • Ce Belge Başvurusu İçin Gerekli Evraklar
  Ce Belge Başvurusu İçin Gerekli Evraklara Ekol Belgelendirme web sitesinden erişebilir ve bu evrakların bir araya getirebilmesi için uzmanlarımızdan her zaman destek alabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp