C-TPAT Denetimi ve Uygunluk

Terörizme Karşı Gümrük Ticaret İş Birliği & C-TPAT Denetimi ve Uygunluk hususları ile ilgili en geniş kapsamlı bilgilere Ekol Belgelendirme´nin bu içeriğinden erişebilir ve anında müşteri temsilcilerinden destek alabilirsiniz.

Terörizme karşı endişelerin giderek arttığı son senelerde önlemlerin alınmasını dileyenlerin bir araya gelmesi ile ABD´de bazı koruma tedbirleri devreye girmiştir. Koruma tedbirlerinin yerel değil ulusal olması amacı ile ticari işletmelerin farklı etkileri ve istekleri ile ortaya çıkan Terörizme Karşı Gümrük Ticareti Ortaklığı (C-TPAT) bir çok firmaya uluslararası ticaretinde yardımcı olmakta ve bir çok işin daha rahat, daha kolay tamamlanmasına olanak sağlamaktadır.

Terörizme Karşı Gümrük Ticareti Ortaklığı (C-TPAT)C-TPAT en kısa tanımı ile "uluslararası güvenlik" standardı olarak bilinmelidir. Gönüllü tedarik zinciri güvenlik programı olan C-TPAT 2001 senesinde hayata geçirilmiş olan, ABD´de sınır koruma öncülüğünde yer alan bir program olarak bilinir. Bu sisteme dahil olmak isteyen markaların C-TPAT denetimlerinden hızlı bir şekilde geçerek süreçlerde kolaylık imkanına erişmesi için Ekol Belgelendirme hizmetlerini Türkiye´nin her yerinde bulunan firmalar asunmaktadır. Denetimlerde deneyimli ekibimiz sizlerin başarılı olması için tüm adımları atmaktadır.

Ekol Belgelendirme´de hizmet veren danışmanlarımız sizlerin  tedarik zincirlerine değerlendirmeler yapmakta ve ihtiyaç duyulan güvenlik tedbirlerini almanızı sağlamaktadır. Güvenlik koşullarınıza uygunluğun sağlanması için firmalara destek olmaktayız.

Terörizme Karşı Gümrük Ticareti Ortaklığı´na (C-TPTAT küresel ve bölgesel gereksinimler)  için sizlere danışmanlarımız bazı eğitimler sunacaktır. Dış Bariyerler ve Fiziksel Güvenlik, Fabrika İç Güvenliği, Fabrika Çalışan Güvenliği, Nakliye Limanı Güvenliği, Anahtar ve Mühür Kontrolleri, Güvenlik Süreçleri, Konteyner ve Mal Hareketi, Bilgisayar Sistemleri Güvenlik ve Kontrolleri gibi başlıklara ait konularda danışmanlarımız sizi hazır hale getirecektir.

C-TPAT denetimlerinden sorunsuz bir şekilde geçmek, firmanızın hazır hale gelmesini sağlayabilmek için uzman desteği alabilirsiniz.

Terörizme Karşı Gümrük Ticareti Ortaklığı (C-TPAT) sistemi devreye girmesinden bu yana bir çok firma tarafından büyük bir ilgi görmüştür. Bu programdaki en önemli fayda Amerika´da yer alan güvenlik endişelerinin azaltılması ve bu kapsamda ülkeye gidecek olan ürünlerin gümrük işlemlerinden daha rahat geçmesidir. Üye sayısının kısa süre içerisinde artması bunun ne kadar başarılı bir program olduğunun kanıtıdır. Nitekim C-TPAT programına kısa süre içerisinde ithalatçılar, imalatçılar, gümrük müşavirleri dahil olmuş ve iş birliği içerisinde süreçleri takip etmiştir. Güvenliği sağlayan markaların bir çok avantaja kavuştuğunu biliyor.z Danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında sizlerinde risk değerlendirmeleri yapılacak, tedarikçi eğitimleri sunulacak ve firmanızın iyileştirmeleri tamamlanacaktır. Ekol Belgelendirme sizlere sunacağı danışmanlık hizmeti kapsamında daha verimli olmanız için tüm adımları atacaktır.

Global Tedarik Zinciri GüvenliğiC-TPAT Uygunluk Denetimi amacı güvenliktir. Güvenliğin sağlanabilmesi ve güvenilir firmalar arasındaki yerin kazanılması için bu belgeye firmalar sahip olmalıdır. İş yükünün azaltılmasında büyük katkısı bulunur. Bu belgeye sahip olan firmalar statü avantajına da sahip olacak ve denetimlerde ve sonrasındaki uyulması gereken kurallara uyacaklardır. Denetimlerin başarılı olması için koşulları karşılamak gerekir. Kurumların faaliyet alanına göre koşullarda da farklılık göstermektedir. Kurumunuza uygun danışmanların atanması sayesinde kısa süre içerisinde denetimden geçebilecek koşulların yaratılmasını sağlayacağız.

C-TPAT denetimleri sırasında bu başlıklara dikkat edilir;  Dış Bariyerler ve Fiziksel Güvenlik, Fabrika İç Güvenliği, Fabrika Çalışan Güvenliği, Nakliye Limanı Güvenliği, Anahtar ve Mühür Kontrolleri, Güvenlik Süreçleri, Konteyner ve Mal Hareketi, Bilgisayar Sistemleri Güvenlik ve Kontrolleri´dir.

Terörizme Karşı Gümrük Ticareti Ortaklığı (C-TPAT) sistemine dahil olanların bu husus hakkında tüm bilgilere sahip olmasını sağlayacağızç. Uzmanlarımız ile tüm düzenlemeleri, en  iyi şekilde aktaracak ve gerekli eğitimler sayesinde sizi denetime hazır hale getireceğiz. Sürekli iyileştirmelere açık olacak ve özel uyumluluk kalitesine sahip olacaksınız.

Dünya´nın sorunları arasında olan terörizm için firmanızı güvenilir, güvenli bir marka olarak hazır hale getirmek ve sektördeki rakiplerinizden 1 adım önde olmak için Ekol Belgelendirme´yi arayabilirsiniz. Güvenlik konusunda yeterliliğinizi kanıtlamanızın ardından bir çok avantaj sizleri bekliyor. C-TPAT uygunluğu sayesinde bir çok evrak sorunlarını, bürokratik belgeleri beklemeyi hayatınızdan çıkarır ve daha sağlıklı bir ticarete sahip olursunuz. Konusunda uzman danışmanlarımız ile hizmetlerimizi sizlere sağlamaktan mutluluk duyacağız.

Web sayfamızda yer alan canlı destek hattından hemen bilgi talep edebilirsiniz.

 

 

Belgelendirme

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!