Sepetim Sepetim

C-TPAT Uygunluk Denetimi

C-TPAT Uygunluk Denetimi ile ilgili bir çok detaya, bir çok bilgiye kurumsal sitemizden erişebilir ve Amerika malları ile ilgili olan bu önemli denetimi başarılı bir şekilde geçmek için uzman desteğini Ekol´den alabilirsiniz.

C-TPAT Uygunluk Denetimi terörizm ile ilgili olarak Amerika´nın gümrüğündeki kaygılarına karşın korunma tedbirlerini içerir. Uluslararası arenada yer alan firmaların C-TPAT danışmanlığı alarak evraklarının işlenmesi ile alakalı olan süreçteki gecikmelerinin yaşanmaması, sınır kontrollerindeki sıklıkları nedeni ile işlerinin gününde teslim olmaması gibi durumların önüne geçmek ve işlere olan etkilerin azaltılması için denetimlerden geçmek gerekir. Biz Ekol Belgelendirme olarak sizlere C-TPAT danışmanlığı sunmaktayız. Terörizme Karşı Gümrük-Ticaret Ortaklığı (C-TPAT) denetimlerini başarılı bir şekilde geçmeniz için buradayız.

Ekol Belgelendirme nitelikli denetçileri ile ticaretlerinizin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi sağlanmaktadır. Tedarik zincirinizdeki sorunların önceden bilinmesi gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması, uygunluklarının kontrolü ile Küresel anlamdaki tüm gereksinimlere uygun hale gelmeniz için gerekli tedarik zinciri denetimlerini yapmakta ve C-TPAT´a uygunluğunuzu sağlamaktayız.

C-TPAT denetimlerinden başarılı ve sorunsuz bir şekilde geçebilmek için tüm süreçleri bu alanda daha önceden hizmet vermiş olan deneyimli firmaları tercih etmenizi öneririz. Başvuru aşamasından denetim sürecine kadar her anda sizlere yardımcı olacak olan Ekol Belgelendirme danışmanları karşılaşabileceğiniz tüm sorunları engelliyor ve gerektiğinde sizlerin tüm sorularını yanıtlıyor. Amerika Gümrük ve Sınır Muhafaza İdaresinde imalatçıların, ithalatçıların, taşıma hizmeti veren firmaların, gümrük müşavirliği firmalarının,  tedarik zincirinde bulunan tüm firmaların güvenliğinin sağlanmasını amaçlayan bir kurumdur. Tamamen güvenliğe odaklıdır.

Firmaların güvenilir bir yapıya erişebilmesi için uzmanlarımız desteklerini sunmaktadır. Türkiye´nin tüm şehirleri için hizmetlerimizi vermekte ve firmanızın C-TPAT ile iş yükünün azaltılması sağlanılmaktadır. Bu belgeye sahip olan firmaların statü olarak bir çok avantaja sahip olduğu bilinir. Firmamızın danışmanları bu belgeyi talep eden işletmeler için detaylı araştırmalar yapmakta ve kısa süre içerisinde sisteme hazır hale gelmek için her türlü yardımı sunmaktadır.

C-TPAT Uygunluk DenetimiTedarik Zinciri Güvenlik Denetimi Uygulaması kapsamında denetim gerekliliklerine bakacak olursak;

* Firmaların güvenliği ile alakalı hususların her açıdan ispatı
* Taşıyıcılık güvenlik hususu
* Taşeronların güvenlik durumları
* Tedarikçilerin güvenlik durumları
* Firma güvenliği iç ve taşeron denetimleri
* Personellerin kontrolleri ve güvenlik denetimleri
* Yazılı olarak güvenlik sistemlerinin incelenmesi
* Görsel anlamdaki güvenlik sistemleri

C-TPAT denetimlerine hazırlık süreçlerinizde Ekol Belgelendirme danışmanları desteklerini sizlere sunmaktadır. Bu süreç firmamızın sizlerle yapacağı görüşmeye bağlı olarak belirlenecektir. Genellikle 3 hafta ile 6-7 hafta arasında bir hazırlık sürecinin ardından denetimi başarılı bir şekilde geçebilmeniz için tam hazır olmanızı sağlamaktayız. C-TPAT denetimlerinden geçmeyi isteyen firmalar Amerika markaları olacaktır.

Ekol Belgelendirme´den bu sistem hakkında bilgi, soru ve gerekli olan evraklar hakkında bilgi alabilirsiniz.

C-TPAT Uygunluk Denetiminin Başlıca Amaçları Nelerdir?C-TPAT Uygunluk Denetimi bir çok amacı içerir. Bu amaçların bazılarına göz atacak olursak,

* Düşük risk taşınmasını amaçlar
* Karşılaşılabilecek olan tüm tahribatların önceden önlenmesini amaçlar
* Küresel bakımdan tedarik zincirindeki güvenliğin sağlanmasını amaçlar
* İnsanlara karşı meydana gelebilecek olan zararların önceden engellenmesini ister ve amaçlar
* Global bir güvenlik ağının meydana gelmesini amaçlamaktadır
* Ürün sevkiyatlarında ve kıtalar arası ulaştırılmasında süreçlerin daha hızlı işlemesini amaçlar
* Resmi kurumlara karşı markanın kontrol sahibi olduğu imajını sağlar
* İş birlikçi olan ilişkilerin daha iyi olmasını amaçlar
* Olası sonuçları önceden garantiye alır
* Çok daha hızlı işlemlerin olmasını amaçlar
* Güvenlik sistemlerini ve güvenlik ile alaklı tüm önlemlerin alınmasını amaçlar
* Ticaretteki tarafların korunmasını amaçlar
* Ülkeler arasındaki karşılıklı tanımaya katkı sağlar
* Terör hususları ile ilgili mücadelede rol üstlenir, önceden önlemleri alır ve daha sık kontrollere sahip olur
* Tedarikçi firmaların güvenini kazanmayı amaçlar

Bu ve benzeri bir çok hususu markaya kazandıracak olan C-TPAT Uygunluk Denetimi Danışmanlığı için hemen EKOL BELGELENDİRME´yi arayın.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama (MSDS)
  Güvenlik Bilgi Formu Hazırlama (MSDS) ile alakalı merak edilen bilgiler ve en uygun fiyatlardan MSDS hazırlama hizmetinden yararlanmak adına Ekol´ün sizler için hazırlanan bu makalesine göz atabilirsiniz.
 • Hijyen Eğitimi Merkezi ve Kursu
  Hijyen Eğitimi Merkezi ve Kursu ile ilgili Google aramalarınızda rastladığınız kurumsal firmamız Ekol Belgelendirme aracılığı ile en hızlı şekilde eğitimleri tamamlayarak belgenizi alabilirsiniz.
 • Karbon Ayakizi Ölçümü Hizmeti
  Karbon Ayakizi Ölçümü Hizmeti için EKOL Belgelendirme firmasını arayabilir ve kısa süre içerisinde firmanız için bu hesaplamaları yaptırabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp