Sepetim Sepetim

CE Belge Online Başvuru

Herhangi bir cihazın, ürününün Avrupa Birliğin´de yer alan ülkelerin piyasaları içerisinde rahat bir biçimde dolaşabilmesi ve satışlarının yapılabilmesi için ihtiyacınız olan ce belgesi Ekol Belgelendirme tarafından sunulabilmektedir. Ürünleriniz için gerekli olan tüm şartların mevzuata göre uyarlanması ve ürün adına sağlık şartları, güvenlik şartlarının sağlanabilmesi ile ce belgesine, ce işaretine sahip olabilirsiniz. Avrupa Birliği´nde yer alan yaklaşım politikaları dahilinde üretimlerinizi yapabilmek ve ürünlerinizn sağlık, çevre şartlarına uygun bir şekilde üretildiğini sunabilmek için CE BELGESİ´ne sahip olmanız gerekir. CE İşareti ürününüzün güvenilir olduğunun göstergesidir.

Bu belgelendirme sisteminin firmalar tarafından bir çok arama şekli bulunmaktadır. Genel olarak en sık rastladığımız arama terimleri, ce markası, ce işareti, ce sertifikası ve ce belgesidir. CE tamamen resmi bir işarettir ve bazı belli standartları bulunur. İmalatçı firmalar tarafından bu işaretin ürüne entegre edilmesi, ürün üzerinde yer alması gerekir. CE işareti üründeki kalite düzeyini belli eder, üretici firma için CE işaretinin üründe olması çok çok önemlidir. Ürün ile alakalı her türlü bilgiyi öğrenmek ve ürünlerinizde Ce İşaretinin bulunması için izleyeceğiniz yol hakkında danışmanlık almak için Ekol Belgelendirme firmasını dilediğiniz zaman arayabilir ve firmamızdan teklif talep edebilirsiniz.

Ekol Belgelendirme olarka ürünlerini AB pazarına ihraç etmek isteyen her kuruluşun yanındayız. Bugün Türkiye´nin bir çok şehirinde firmamız imalat yapan bir çok firmaya hizmet vermiştir. İstanbul´da bulunan firmamız ülkemizin güzide şehirlerinde faaliyetlerini sürdürerek ihracat yapan her firmaya ulaşıyor ve ürünlerinde yer alacak CE İşaretinin sağlanması için alanında uzman danışmanlarımız ile hizmet veriyoruz. Ce belgesi danışmanlık hizmeti için hemen incelediğiniz kurumsal sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.

CE BELGELENDİRME


Avrupa’ ya Uygunluk anlamına gelen bu işaret Topluluk içinde satılan ürünlerin asgari güvenlik, sağlık ve çevre koruma gereklerine göre denetlendiğini/ değerlendirildiğini gösterir. "CE" Markası adını Fransızca "Avrupa’ya Uygunluk" anlamına gelen "Conformité Européene" kelimelerinin baş harflerinden almıştır. Bu düzenleme, üreticilerin CE işaretini ürünlerin üzerinde, ambalajlarında ve ürün hakkındaki her türlü doküman üzerinde kullanmalarını zorunlu kılmaktadır. Avrupa Birliği pazarında satılacak bir ürünün eğer Avrupa Birliği Direktiflerinden birinin veya birkaçının kapsamına giriyorsa CE Markasını taşıması yasal bir zorunluluktur.

Avrupa Birliği´nde yer alan ülkelerde ürünlerinizin rahat bir şekilde dolaşabilmesi için Ce işareti gerekir. Ürünleri dış ticaret alanında sunabilmek için gerekli olan bu işarete sahip olunmaması halinde Avrupa Birliği´ne taraf olan ülkelere ürünlerin ihraç edilmesi hiçte mümkün olmayacaktır. Sizlerde kaliteli ürünler üretiyorsanız ve ürünlerinizin ihtiyacı olan bu işarete sahip olmak istiyorsanız hemen Ekol´ü arayarak profesyonel bir destek alarak kısa süre içerisinde ilgili belgelerin tamamına sahip olabilirsiniz.

CE Belgesi Faydaları


* CE İşareti ürünün AB ülkelerinde serbest dolaşımını ve pazarlanmasını sağlar,
* Sanayiciler, ulusal ve uluslararası düzeyde ürünlerini pazarlayabilmek için, ürün üzerine “CE” işareti koymak mecburiyetindedirler,
* CE İşareti, ürünün AB teknik mevzuatına uygunluğunu belirtir,
* CE İşareti, bir çeşit ürün pasaport işlevini görür,
* CE İşareti, kesinlikle bir kalite markası ve garanti belgesi değildir,
* CE İşareti, kalitenin başladığı seviyeyi gösterir,
* CE İşareti, bu seviyenin altındaki mamuller emniyetsiz olarak, nitelenir ve piyasaya arz edilmezler, dolayısıyla kalitesiz olarak kabul edilirler,
* CE İşaretli ürün AB ülkelerinde, normlarla ilgili yasal gerekçeler ortaya konarak geri çevrilmesi mümkün değildir,
* CE İşareti, Yeni yaklaşım direktiflerine uygunluğun bir göstergesidir.

Avrupa Birliği, Yeni Yaklaşım, Küresel ve Modüler Yaklaşım Direktifleri Aşağıda AB’nin Tek Pazar hedefine ulaşmasında önemli rol oynayan ve teknik uyumun temel taşlarından birini oluşturan Yeni Yaklaşım Politikası kapsamından hazırlanan ve yayınlanan Direktiflerin listesi verilmektedir.

CE işareti Direktifleri


* Alçak Gerilim Direktifi 2006/95 EC ve değişiklikleri
* Elektromanyetik Uyum Direktifi 89/336/EEC ve değişiklikleri(Endüstriyel Mutfak için)
* Makine Emniyeti Direktifi 98/37/EC - 98/37/AT
* Kişisel Koruyucu Teçhizat Direktifi 89/686/EC - 89/66/AT
* Asansör Direktifi 95/16/EC - 95/16/AT
* Tıbbi Cihazlar Direktifi 93/42/EEC - 93/42/AT
* ATEX Direktifi 94/9/EC - 94/9/AT
* Radyo Cihazları ve Telekomünikasyon Terminal Cihazları Direktifi 99/5/EC - 99/5/AT
* Gürültü Direktifi 2000/14/EC - 2000/14/AT
* Makine ve Alet Testleri (LVD, EMC vb.) (Endüstriyel Mutfak için)
* Oyuncak Direktifi 88/378/EEC
* Florasan Aydınlatma Balastlarının Enerji Verimliliği İle İlgili Direktif (2000/55/AT)
* Taşınabilir Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliği (99/36/AT)
* Ev Tipi Elektrikli Buzdolapları, Dondurucular ve Kombinasyonlarının Enerji Verimlilik Şartları ile İlgili Yönetmelik (96/57/AT)
* Ölçü Aletleri Yönetmeliği
* İnsan Taşımak Üzere Tasarımlanan Kablolu Taşıma Tesisatı Yönetmeliği (2000/9/AT)
* Vücut Dışında Kullanılan Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği
* Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliği (2014/68/AB)
* Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat ve Koruyucu Sistemlerle İlgili Yönetmelik (94/9/AT)
* Gaz Yakan Cihazlara Dair Yönetmelik (90/396/AT)
* Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbî Cihazlar Yönetmeliği
* Otomatik Olmayan Tartı Aletleri Yönetmeliği (90/384/AT)
* Sivil Kullanım Amaçlı Patlayıcı Maddelerin Belgelendirilmesi Piyasaya Arzı ve Denetlenmesi Hakkında Yönetmelik (93/15/AT)
* Ambalaj ve Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği
* Yapı Malzemeleri Yönetmeliği
* Gezi Tekneleri Yönetmeliği
* Basit Basınçlı Kaplar Yönetmeliği
* Gemi Teçhizatı Yönetmeliği

CE Belgesi Nasıl Alınır?

Test, muayene ve/veya CE sertifikasyon çalışmaları içeren ürün uygunluğunu değerlendirme prosedürleri takip edilerek, ürün piyasaya çıkmadan önce bu işlemler tamamlanmış olmalıdır. Üreticilerimiz, ürünlerinin kapsamları içerisinde bulundukları yönetmelikleri doğrulayarak, gerekiyorsa bu alanda uygunluk değerlendirme işlemi sunmak için yetkilendirilmiş onaylanmış kuruluşlara başvurmalıdırlar.

“EKOL Belgelendirme Firması olarak CE Belge süreçlerinde sizlere destek olmak bizi çok mutlu edecektir. Detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”

EN ÇOK TALEP ALDIĞIMIZ CE BELGESİ TÜRLERİ

* Maske CE Belgesi
* Bone CE Belgesi
* Galoş CE Belgesi
* Eldiven CE Belgesi
* Tulum CE Belgesi
* Maske ve Tulum CE Belgesi
* El Temizleme Jeli CE Belgesi
* Tıbbi Cihaz CE Belgeleri
* Makine CE Belgesi
* Kişisel Koruyucu Ekipman CE Belgesi
* LVC CE Belgesi
* EMC CE Belgesi
* Spor Kıyafetleri CE Belgesi
* Oyuncaklarda CE Belgesi
* Yapı Malzemelerinde CE Belgesi
* Dış Cephe Ürünleri CE Belgesi
* Gazlı Cihazlarda CE Belgesi
* Asansör CE Belgesi
* Oto Çocuk Koltuğu CE Belgesi
* ECE-R 100 Belgesi

Aklınıza takılan sorular ve firmanızın ihtiyacı olan CE Belgelendirme, CE işareti içinhemen Ekol Belgelendirme´yi arayın. Firmamıza 0212 909 12 07 numarasından da anlık olarak hemen ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 10004 Denetim ve Belgelendirme
  ISO 10004 Müşteri Memnuniyeti İzleme ve Ölçme Kuralları ile alakalı Ekol Belgelendirme´de ISO 10004 Denetim ve Belgelendirme hususları için en iyi destek, uzman eğitmenler ve danışmanlar hizmet veriyor.
 • ISO 26000 Danışmanlığı
  ISO 26000 Danışmanlığı hakkında en uygun teklifleri, bilgileri ve diğer detayları Ekol Belgelendirme firmasının kurumsal web sitesinden alabilirsiniz.
 • Yeşil Enerji Sertifikası
  Yeşil Enerji Sertifikası ile ilgili bilgi ve dökümanlara erişmek istediğiniz an Ekol Belgelendirme´nin sizler için hazırlanmış olan bu içeriğine göz atabilir ve sertifika tekliflerini anında site üzerinden alabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp