Sepetim Sepetim

CE Belgesi Almak Zorunlu Mu?

CE kelimesinin Açılımı (comformity of european) kelimelerinin birleşmesiyle oluşur. Türkçe açılımı ise Avrupa’ya uygunluk olarak tanımlanmaktadır. CE belgesine sahip olmak birçok açıdan önem taşır. Ürünlerinde Ce işaretini taşıyan üreticiler Avrupa piyasasında kolayca tanınır. Ve ürün satışlarını gerçekleştirir. Bu işareti taşıyan ürün kalitelidir demek yerine insan, hayvan ve çevre için zararlı maddeleri taşımaz demek daha doğrudur. Avrupa Birliği ülkeleri ürünler için koymuş olduğu bu standartlar ile belirli standartların önüne geçmeyi hedeflemiştir. Böylece tüm ürünler için ortak standartlar yayınlamıştır.

Avrupa Birliği ülkeleri dünyaca en büyük siyasi ve ekonomik güce ulaşmak için çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Standartları arasında CE onaylı ürünlerde yer almaktadır. Bu durum ele alındığında CE işareti almanın zorunlu olduğunu söyleyebiliriz. Bu işaret satışı gerçekleşecek olan ürünün belirlenmiş şartları taşıdığını belirtir. Eğer ürün CE belgesine sahip değilse bütün zararı üretici karşılayacaktır. Bu durumda da bir nevi belgenin zorunlu olduğu anlaşılmaktadır.

Sektörün en iyi danışman ve eğitmenleri ile hizmet veren firması Ekol Belgelendirme sizlere 1 telefon kadar yakındır. Hemen sitedeki destek numaralarından ulaşım sağlayabilirsiniz.

CE Almak için Gereken Yardım | Ce Belgesi


CE markası taşımayan ürünler emniyetsiz olarak sınıflandırılır ve piyasaya sürülmez. Ve sonuç olarak da ürünün kalitesiz olduğu düşünülür. Çünkü bir ürün CE belgesi almış ise AB standartlarına göre uygun görülür ve güvenliği tartışılmaz. CE belgesi almanın en temel amacı ürünlerin dış pazarda rahatça dolaşabilmesini sağlamaktadır. Tüm bu durumlar değerlendirildiğinde de CE belgesi almanın zorunlu görüldüğünü söylemek mümkün. CE belgesi almak CE işareti hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için danışmanlık veren firmamız ile görüşme ayarlayabilirsiniz. İletişim numaramızı çevirerek en kısa sürede bizimle irtibata geçerek hizmet farkımızdan sizlerde faydalanabilirsiniz.
 

CE Logosu Taşıyan Bir Ürün İçin Neler Söylenebilir?


CE logosuna sahip bir ürünün ilk olarak insan güvenliği açısından önemli olduğunu söyleyebiliriz. Can ve mal güvenliği bu etiket ile korunarak insan sağlığı tehlikeye atılmaz. Çevreye karşı zarar durumu önlenir. Ve CE logosu taşıyan ürünlere çevre dostudur diyebiliriz. Ayrıca hayvanlara karşı da güvenlik önemli CE etiketi sayesinde alınır. Kısacası CE logosu taşıyan bir ürün insan, hayvan sağlığına zararlı maddeleri içeremez. Ve üretilen ürünler çevreye zarar veren materyallerden oluşamaz.

Ekol Belgelendirme olarak size en uygun fiyatlardan destek olacağız, konu ile alakalı merak ettikleriniz için sitemizdeki numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

CE Almak için Gereken Yardım | Ce Belgesi

CE belgesi almak Avrupa pazarında satış yapılması için zorunlu tutulmuştur.
Eğer ürünlerinizden biri ya da birkaçı CE logosuna sahip değilse dış pazarda satışı mümkün olmayacaktır. CE işaretini gören herkes Avrupa’ya uygun anlamını taşıdığını bilmelidir. CE belgesi almış tüm ürünler standartlara uygun kullanılması durumunda insan, bitki ve hayvanlar açısından zararsız kabul edilir. CE logosu firmaların ürünlerini belirli standartlar dâhilinde üretmesi gerektiğini belirtilir. Birçok tüketici bu logoya sahip ürünlerin kaliteli olduğunu düşünür. Aslında bu işaret ürün kalite işareti olmasa da üretici açısından olumlu bir performans sergiler.

CE logosunu ürünlerinde görmek isteyen üreticiler yetkili kuruluşlara başvuruda bulunur. Şartları taşıyan her firma CE belgesine sahip olarak ürünlerine CE işaretini ekleyebilir. Belge verme konusunda yetki sahibi olan kuruluşların kendine özel bir kimlik numaraları bulunur. Güvenlik denetimi bu sayede yapılabilir. Belgeye sahip olmak isteyen firmalar hazırlıklarını tamamlamasının ardından kısa süre içesinde CE belgesini alabilir. Hazırlık sürecini tamamlamış firmalar en fazla altı ya da yedi hafta içerisinde CE belgesine sahip olabilir.

En iyi teklifleri edinmek için Ekol Belgelendirme´nin danışmanlarına hemen ulaşınız. Sitede yer alan numara, whatsapp hattı veya email adresinden danışamn & eğitmen kadromuza ulaşabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp