Sepetim Sepetim

CE Belgesi Kim Verir?

Hemen Ekol Belgelendirme´ye ulaşarak CE ile alakalı bilgilere erişebilirsiniz. CE Belgesi Kim Verir? sorusunun yanıtı için sitemizde yer alan numaralarımızdan bize ulaşım sağlayabilirsiniz. CE belgesinin temel özellikleri araştırıldığında Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli ve önemli olduğu görülür. CE işaretinin ise resmi bir etiket olduğunu söylemek mümkün. Ürünün CE belgesine sahip olması demek belirlenmiş olan kriterlere uyum sağladığını gösterir. Üzerinde CE etiketi olan tüm ürünler Avrupa piyasasında rahatlıkla satılmaktadır. Ülkelerde ulusal standartları gösteren bazı etiketler kullanılır. Bu etiketler CE işaretinin yerini alamaz. Örneği (TSE ) etiketine sahip olan bir ürün aynı anda CE etiketine sahiptir diyemeyiz. Bu durumda ürünün CE işaretini taşıyabilmesi için gereken kriterlere uyması önemlidir.

Üretici firmalar Avrupa birliği kapsamında satışlarını gerçekleştirmek için mutlaka CE etiketini ürünlerinde bulundurmalıdırlar. Bu etiket için de Ce belgesini almak önemlidir. İlk olarak ürüne ilişkin teknik dosya oluşturmalıdırlar. Ardından bir kuruluş ya da firma yardımıyla CE belgesine sahip olabilirler. Kuruluşumuz CE belgesi ihtiyaçlarında sizlere kolaylık sunmaktadır. Gerekli olan tüm süreci yakından takip etmekte ve bu ölçüde yönlendirmeler yapmaktayız. İyi hizmet ve tecrübe farkımızla sizlere yardımcı olmak için telefonlarınızı beklemekteyiz.

Ekol Belgelendirme CE Belgelendirme ile alakalı tüm sorularınzıda size en uygun fiyatlardan hizmet verecektir.

CE belgesi yapılacak olan başvuru sonucunda kolayca alınmaktadır. Ürünlerin belirtilen standartlarda olması ve uygunluk beyanına sahip olması gerekir. Bunun için verilen etiket ise CE işareti olmaktadır.  CE belgesini alarak CE işaretine sahip olmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede uygun koşullar ile birlikte ürünlerinizin istenilen kriterlere uygun olduğunu en güzel şekilde kanıtlamış olacaksınız.

CE Belgesi Fiyatları


CE belgesi almak isteyenlerin aklına takılan ilk soru fiyat durumu olmaktadır. Araştırma yapıldığında belge fiyatını ürünün karmaşıklığı, risk durumu ve kuruluş seçimi belirlemektedir. Fiyatlandırmanın dolar üzerinden yapıldığı bilinse de net bir rakam çıkarmak zordur. CE belgesi almak için yaşanan süreci ürünün teknik özellikleri, fonksiyonu ve yapısı belirlemektedir. Bazı durumlarda karmaşık ürünlerin değerlendirilmesi süreci uzatabilir. Bu nedenle de daha fazla kaynak ve zaman gerekebilir. Bu durum ise maliyet üzerinde etkili olarak maliyet artışı yaşanmasına neden olabilir.

CE Belgesi Kim Verir?

Ürünler arasında bazıları potansiyel olarak tehlikelidir. Bu nedenle de riskli ürünler grubunda değerlendirilir. Riskli olan ürünler CE belgesi almak için daha fazla değerlendirilmeye tabi tutulabilir. Ayrıca ürünler için artı testler istenebilir. Sonuç olarak da maliyet üzerinde artış yaşanabilir. CE belgesi almak için kuruluşlardan yardım alınır. Her kuruluşun belirlemiş olduğu meblağ farklılık gösterir. Firmanın deneyimi, hizmet farkı gibi etkenler ücretlendirme üzerinde etkili olabilir.

Genellikle CE belgesi fiyatı ürünün değeri ve potansiyel Pazar büyüklüğü ile kıyaslanarak belirlenebilir. Fakat kesin bir rakam söylemek için ürün ve sektör hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak gerekir. Eğer fiyatlandırma dolar üzerinden yapılacaksa da kesin bir miktar söylemek zor olabilir. Çünkü dolar her ülkede farklılık gösterir. Döviz kurları üzerinden hesaplanma yapılacak olursa fiyatlandırmanın yine değişeceğini söyleyebiliriz. Piyasada yaşanan dalgalanmalar da dolar cinsinden fiyatlar üzerinde etkili olabilir.

Kesin bir rakam belirlemek için en doğru yöntem ilgili kuruluşlar ile iletişime geçmek olacaktır. CE belgesi danışmanlığı veren bir firmayız. Ürünlerinizin değerlendirme sürecini yöneterek gerekli olan teknik dosya düzenlemesine yardımcı olmaktayız. Gerekli olan tüm aşamaları etkin bir şekilde yönetmekte ve müşteri gereksinimlerine göre hareket etmekteyiz. Ayrıntılı bilgi için bizimle irtibata geçerek görüşme ayarlayabilirsiniz.

Çok daha fazlası ve uygun fiyatlardan hizmet için Ekol Belgelendirme´nin web sitesinde yer alan numaraları arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Tıbbi Cihaz (MDR) Teknik Dosya
  Ekol Belgelendirme´de Tıbbi Cihaz (MDR) Teknik Dosya Danışmanlık Hizmetleri kapsamında sizlere en iyi bilgiler ve hizmetler sunulmaktadır. Danışmanlarımızdan hemen bilgi alabilirsiniz.
 • FSSC 22000 Temel Gıda Güvenliği Sistem Belgesi
  FSSC 22000 Temel Gıda Güvenliği Sistem Belgesi ile alakalı bugün sizlere Ekol Belgelendirme çatısı altında hizmet detaylarını ve belgede yer alan özellikleri paylaştık.
 • Biyosidal Ürün Güvenlik Formları Hazırlama
  Biyosidal Ürün Güvenlik Formları Hazırlama konusunda alanının en iyi danışmanları ve en bilgili kadrosu ile sizlere bu hizmeti hızlı, kaliteli ve profesyonel bir şekilde sunmaktayız.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp