Sepetim Sepetim

CE Belgesi Kimden Alınır?

Bir ürünün yönetmelik kapsamında olup olmadığının kontrolünü yapmak ve ürünlerine CE işaretlemesi eklemek üretici firmaya aittir. Eğer ürünler Avrupa pazarı dışındaki bir ülkeden ithal ediliyorsa bu sefer sorumluluk ürünlerin ithalini yapan ithalatçı firmaya aittir. CE onay belgesi için yetkili kuruluşlara müracaat edilir. Eğer ürün gerekli şartları taşıyorsa; değerlendirme raporu,  laboratuvar testleri ile birlikte onaylanmış kuruluşa verilir. Onaylanmış kuruluş bu raporları ve testleri inceleyerek onaylama işlemini gerçekleştirir. Ancak rapor ve testlerin gerekli standartlara uygun olması önemlidir. Kuruluş onayını alan firma artık ürünleri üzerine CE işaretini yerleştirebilir. CE Belgesi Kimden Alınır?Türkiye´de CE Belgesi Kimden Alınır? incelemek ve bilgi almak için bu içerik Ekol Belgelendirme tarafından sizlerle paylaşılmıştır. Hemen inceleyebilir ve anında teklif alabilirsiniz.

CE belgesine sahip ürünler, ürünün performans özelliklerini belirtmektedir. Her ürününde bulunan CE işareti ürünlere Avrupa pazarında satış kapısı açmaktadır. Bu sayede ürünlere herhangi bir kısıtlama işlemi uygulanamaz. CE belgesine sahip olan ürünler tüketici için güvenli olduklarını ve gerekli koşulları taşıdıklarını garanti ederler. Doyasıyla da üretici firmanın hasar ve tazminat talep işlemleri ciddi anlamda azalmaktadır.

Ekol Belgelendirme olarak bu alanda sayısız referansa sahip olduğumuzu belirtmek isteriz. Belgelendirme faaliyetlerimizden yararlanabilmek için hemen bizi arayabilirsiniz.

Dış ticaretimiz açısından ürünlerin CE işaretine sahip olması büyük önem taşır. Bu işareti taşıması gerekli olduğu halde CE işareti bulunmayan ürünler ne yazık ki Avrupa pazarına kabul edilemezler. İç pazarımız da ise gerekli direktifleri taşıyan ürünlerin CE işaretine sahip olması gereklidir. İşareti taşıması gerektiği halde üzerinde bulunmayan ürünlerin ülkemiz piyasasında da satışı gerçekleşemez. Hangi ürün için CE belgesi almak zorunludur bilmek istiyorsanız; firmamızı arayarak detaylara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz de whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Tüm belgelendirme işlemlerinde sizlere en iyi çözümü sunarak ihtiyaçlarınızı üst düzey seviyelerde karşılamaktayız.

CE Belgesi İçin Gerekli Aşamalar Nelerdir?


Ürününü dış pazarda satmak isteyen ve ürününü daha fazla kişiye ulaştırarak kar amacı güden üreticiler CE belgesi almakta yükümlüdürler. Bu belgeyi alan firmalar ürünlerin üzerine CE işaretini ekleyerek birçok pazarda satışını gerçekleştirebilirler. Bu işaret tüketiciye güven vermekte ve daha fazla satın alma işlemini sağlamaktadır. CE belgesine sahip olmak isteyenler belirli aşamaları tamamlayarak kısa süre içerisinde bu belgeye sahip olabilirler.

CE Belgesi Kimden Alınır?


İlk aşamada uygunluk değerlendirmesi yapılmalıdır. Böylece ürünün Avrupa direktiflerine uygunluğu belirlenir. Ancak ürünün özellik ve kullanım amacına göre direktiflerde farklılık gözlenebilir. İkinci aşamada ürün hazırlığının tamamlanması gereklidir. Ürün gerekli şartları taşımaları ve zararlı içeriklerden oluşmamalıdır. Bir diğer aşamada testler ve belgelendirme işlemlerini görmekteyiz. Ürünlerinizin gerekli standartlara uygun olarak üretildiğini laboratuvar testleri ile kanıtlamanız istenecektir. Testlerin sonucunda ise uygunluk beyanı ya da teknik dosya hazırlanması istenmektedir. Gerekli tüm işlemlerini yerine getirdikten sonra CE belgesini almaya hak kazanacaksınız. Belge onaylanır onaylanmaz ürünlerinizin üzerine mutlaka CE işaretini yerleştirmelisiniz.

CE işaretinin en temel amacı AB yönetmeliklerine uygun ürünlerin üretildiğinin kanıtlanmasıdır. Ürün üzerindeki bu logo sayesinde dış Pazar ve ülkemizde rahatlıkla satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki her ürünün uygunluk süreci farklı işleyebilir. Ve detay durumu üründen ürüne farklılık gösterebilir. Uygunluk süreci hakkında daha fazla bilgi almak ve detaylara ulaşmak için alanında uzman danışmanlık sağlayan firmalardan yardım alınabilir. Danışmanlık hizmeti veren firmamız onaylanmış bir kuruluştur. Birçok ürün için denetim, test ve sertifika hizmetini siz değerli müşterilerine sunmaktadır.

Türkiye´nin neresinde olursanız olun Ekol Belgelendirme müşteri hizmetlerinden anında bilgi alabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Iso 9001 2015 Nasıl Alınır?
  Iso belgesini almak için öncelikle danışmanlık hizmeti almanız gerekmektedir. Aynı zamanda ISO danışmanlık hizmetini alırken, ISO eğitimleri de almanız gerekecektir. Tabi tüm işleyişleri tüm detayları Ekol Belgelendirme Iso 9001 2015 bel
 • ISO 56000 Belgesini Kimler Alabilir?
  Ekol Belgelendirme ile bilgilendirme devam ediyor. En çok merak edilen sorular arasında yer alan ISO 56000 Belgesini Kimler Alabilir? için bu içeriğimizi hazırladık.
 • Iso 31000 Standardı Belge Danışmanlığı
  Iso 31000 Standardı Belge Danışmanlığı konusunda alanının en iyi eğitmenleri, tecrübeli personeli ve sektörün öncüleri arasında yer alan danışmanları ile Ekol Belgelendirme Türkiye´nin neresinde olursanız olun, sizin yanınızda.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp