Sepetim Sepetim

CE Belgesi Nasıl Alınır? CE İşareti

CE Belgesi Nasıl Alınır? CE İşareti için gerekli olan gereksinimler ve diğer merak ettiğiniz tüm detayların yer aldığı bu içeriğimizi inceleyerek konu hakkında pek çok bilgiye erişebilirsiniz.

AEA yani Avrupa Ekonomik Alanında bulunan bir çok üründe CE işaretini, CE harflerini görmekteyiz. Avrupa´nın neredeyse tamamında uygunluk anlamına gelmektedir bu işaret. Toplum içerisinde serbest dolaşımda satılan bu ürünlerin asgari güvenliği, sağlık açısından uygunluğu ve çevre koruma gerekliliklerinin tamamına göre denetlendiği ve bazı değerlemelerin yer alması gösterilmektedir. Avrupa topluluğunda yer alan ürünlerde CE işaretini görürsünüz. Bu işaretin yer aldığı ürünlerde üreticilerin hesap verebilir ve kurallara uygun bir şekilde üretimlerini yapabilir olduğunu da belli etmektedir.

CE Belgesine Sahip Olmak

Ürünleriniz için CE Belgesi, CE işareti almak için, bazı testler, muayeneler ve CE sertifikasyon çalışmanarından geçmekte olacaksınız. Ürünlerinizin bu başlıklar ile ilgili detaylara uygun olmaları değerlendirilecek ve bazı prosedürler takip edilerek ürünüzün piyasaya çıkmadan önceki son kontrolleri yapılacaktır. Ürünlerinizin içerisinde yer alan yönetmeliklerin tamamını doğrulamanız gerekmekte ise bu alanda uygunluk değerlendirme işleminizde de yetkilendirilmiş kuruluşlara başvurmanız gerekecektir.

ce

Yukarıda gördüğünüz görüntüde yer  aldığı gibi CE işareti yer almalıdır. Ürünlere göre boyutlarında farklılıklar olabilir ancak orantıları, oranları belirtilen şekillerde olmalıdır. Üründeki CE işareti görünür, okunaklı, silinmez bir şekilde işlenmesi gerekmektedir. Ürünün yapısından kaynaklı olan sebepler nedeni ile bu şartlar sağlanamayacak ise, ürünün paketinde veyahut dökümanlarında bu işarete yer verilmek zorundadır.

Sizlerde ihtiyaç duyduğunuz bir hizmetimiz için hiç çekinmeden bizlere ulaşabilir ve işinde uzman personelimizden bilgi alabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Su Ayak İzi Sertifikası
  Firmaların su ayak izi hesaplaması yaptırararak sertifika almak istediği tüm zaman dilimlerinde uzmanlarımız ile Türkiye´nin her noktasında kısa süre içerisinde hizmet verebilmekteyiz.
 • MSDS Hazırlama Danışmanlığı
  MSDS Hazırlama Danışmanlığı hususunda etkili sonuçar alabileceğiniz ekibimizle sizlerin hizmetindeyiz. Hemen sitemizde yer alan numaramızı arayın ve Ekol Belgelendirme´den hizmet alın.
 • ISO 10004 Müşteri Memnuniyeti İzleme ve Ölçme Kuralları
  ISO 10004 Müşteri Memnuniyeti İzleme ve Ölçme Kuralları hakkında bilgilere bu içerik aracılığı ile erişebilirsiniz, en uygun teklif seçenekleri için Ekol Belgelendirme´ye ulaşabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp