Sepetim Sepetim

CE Belgesi Nasıl Alınır?

Gelişen dünya ticaretinde, ürünlerin güvenilirliği ve uyumluluğu, pazarlarda rekabet edebilme açısından kritik bir rol oynamaktadır. CE işareti, bir ürünün, amacına uygun kullanıldığında, insana, hayvana, çevreye ve diğer ürünlere zarar vermeyeceğini belirten önemli bir işarettir. Türkiye´deki son yasal düzenlemelere göre, CE işareti taşımayan ürünlerin satışı mümkün değildir ve AB´ye ihracat için de bu işaret zorunlu hale gelmiştir.

Peki, CE belgesi nasıl alınır derseniz hemen sizlere firma olarak bilgi vermek isteriz. CE belgesi, birçok ürün grubunu kapsamaktadır. Bu gruplar arasında tıbbi cihazlar, inşaat malzemeleri, makineler, asansörler, oyuncaklar ve daha birçok kategoride yer alan ürünler bulunmaktadır. CE belgesi, ürünü üreten firmalar için Avrupa Standardizasyon Komitesi standartlarında ürün sunduklarını belgelemek adına kritik bir öneme sahiptir.

Ekol Belgelendirme ile kısa süre içerisinde denetimlerden geçmek, işinde uzman danışmanlarımız ile mümkün. Sizlerde bizi arayarak doğru eğitimler alarak, doğru danışmanlık alarak sürece en hazırlıklı olanlardan olun.

Firmalar için CE belgesi almak, aslında sanıldığının aksine karmaşık bir süreç değildir. Belgelendirme süreci, alanında uzman mühendislerimiz tarafından koordineli bir şekilde yürütülmekte olup, gerekli dokümantasyon çalışmaları ve deneyler yapılarak teknik dosya oluşturulmaktadır. Bu dosya, CEN tarafından akredite edilmiş odaya başvurularak ürünün CE işareti alması sağlanır.

CE Belgesi Alım Süreçleri


Şimdi de CE belgesi nasıl alınır adımlarından söz edebiliriz;

•    Başvuru Firmamıza Yapılması: CE belgesi için başvuru sahibi kuruluşun yasal statüsünü gösteren belgelerin sunulması.
•    Gerekli Olan Deneyler ve Kayıtlar Süreci: Ürün ya da ürünlerle ilgili gerekli deneylerin yapılması ve kayıtların oluşturulması.
•    Ürüne Ait Olan Sistem Dokümanları: Ürünle ilgili sistem dokümanlarının oluşturulması aşaması.
•    Olmaz İse Olmaz Teknik Dosya: Oluşturulan dokümanların teknik dosya altında birleştirilmesi.
•    Notified Body Odasına Yapılacak Başvuru: CE işareti verecek olan Onaylanmış Kuruluş´a başvuru yapılması.
•    Belgelendirme Tetkiki Aşaması: Onaylanmış Kuruluş tarafından gerçekleştirilen belgelendirme tetkiki.

CE Belgesi

Kısacası, ürünler CE işareti almaya hak kazanır ve dünya çapında güvenilirliğini kanıtlar. CE belgesi, kamu ihaleleri ve diğer özel ihalelerde de firmalara avantaj sağlar. Belgelendirme sürecinde firma olarak sunduğumuz uzmanlık, firmaların bu önemli adımı basit ve uygun fiyatlarla atmasına yardımcı olur. İhracatınızı güvenle genişletmek ve ürünlerinizi uluslararası standartlara uygun hale getirmek için bizimle hemen iletişime geçin.

Hızlı bir belgelendirme süreci için Ekol Belgelendirme´yi arayın.
 

CE Belgesi Almanın Kolay Adımları


Avrupa Birliği ülkelerine ürün satmayı planlıyorsanız ve ürünleriniz kesinlikle CE işareti taşıması gerekiyorsa, bu işlemi başarmak için atmanız gereken adımları sizin için yapmaktayız. CE işareti aslında bir kısaltma olup, ürünlerinizin AB standartlarına uygun olduğunu belgelemektedir. Detaylı bilgi almak ya da süreç hakkında sorularınız varsa, bizimle iletişime geçmekten asla çekinmeyin.

Yaşanacak olan süreç içinde, ürünlerinizin CE testlerine gönderilmesi ve aynı teknik kapasiteye sahip CE´ye uygun ürünlerin sürekli olarak üretilmesi için gerekli olan kalite yönetim sistemi kayıtları tutmak son derece önemlidir. Eğer bu sürecin bazı kısımları sizlere de karmaşık geliyorsa o zaman yine de asla endişelenmeyin. Bizimle hemen iletişime geçebilir ya da bu anlamda gerekli olan formumuzu doldurarak CE belgesi için uygun fiyat teklifi talep edebilirsiniz. Ürünlerinizi CE işareti ile güvence altına almak için adım atın ardından da rekabette öne geçin! İşte bu alanda da size en büyük desteği firma olarak bizler sunacağız, bundan emin olabilirsiniz.

ihtiyacınız olan bu belge için Ekol Belgelendirme firmamıza web sitesindeki telefon numarası, email adresi veya whatsapp hattı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca CE belgelendirme Kampanyalarımızdan her zaman haberdar olmak için INSTAGRAM sayfamızı takip edebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular
CE Belgesi Nasıl Alınır?

 CE belgesi almak için öncelikle ürünün uygunluk değerlendirmesi yapılır, uygun prosedür belirlenir ve teknik dosya hazırlanır. Ürün test edilir ve Bildirilmiş Kuruluş ile iletişime geçilir. Tüm adımlar tamamlandıktan sonra yetkili bir kuruluşa başvurularak CE belgesi talep edilir. Bu süreç, ürünün AB pazarında serbest dolaşımını sağlamak için önemlidir ve sürecin karmaşıklığı ürün türüne ve ilgili AB yönetmeliklerine bağlı olarak değişebilir. Uzman danışmanlık almak da faydalı olabilir.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp