Sepetim Sepetim

CE Belgesi Nasıl Kontrol Edilir?

CE ile alakalı bilgilendirmeye Ekol Belgelendirme olarak devam ediyoruz. CE Belgesi Nasıl Kontrol Edilir? sorusunun kapsamlı yanıtı için sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz. CE belgesi kontrolü yapmak isteyenler bu konuda detaylı araştırma yapmaktadır. Bilinmelidir ki CE belgeleri kontrolü için belirlenmiş ortak bir yer mevcut değildir. Sorgulama yapabilmek için CE belgesi veren onaylanmış kuruluşun kimlik bilgileri gerekecektir. Bu kimlik bilgisiyle sorgulama yapılarak onaylanmış kuruluş bulunur. Kuruluşun vermiş olduğu CE belgesinin geçerlilik süresi kuruluş sitesinde yer almaktadır. Sorgulama yapmak isteyenler CE belgesi işlemlerini tamamladığı kuruluşu arayabilir ya da wep sitesi üzerinden sorgulama yapabilir.

Belgeyi veren kuruluşun yetkili olup olmadığının sorgulanması da önemli bir durumdur. Bu işlemi yapabilmek için kuruluşun kimlik numarasını bilmeniz gereklidir. Avrupa Birliği wep sitesi aracılığıyla kuruluşunuzun kimlik numarasını siteye girerek sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Böylece sorgulanan kuruluşun belge vermeye yetkili olup olmadığı kolayca anlaşılır. Yönetmeliklere uygun ürün üretimi dış Pazar satışları için oldukça önemlidir. Eğer yanlış bir kuruluştan hizmet almışsanız belgenin hiçbir hükmü olmayacaktır. Ayrıca bu durumda üretici firma ceza alabilir. Ürünün satışı yasaklanabilir ya da tazminat işlemleri başlatılabilir.

Ekol Belgelendirme´ye web sitesindeki irtibat numaraları harıcı canlı destek hattından da ulaşabilirsiniz.

Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak için uzman firma seçimi önemlidir. Sektörde yer alan kuruluşumuz en iyi hizmeti sizlere sunmaktadır. Gerekli olan tüm aşamaları sizlerle paylaşarak belge almanız konusunda sizlere yardımcı olur. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler iletişim numaramızı çevirerek detaylara ulaşabilirler. Dilerseniz de whatsaap üzerinden görüşme ayarlayarak gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

CE Belgesi Hakkında Genel Bilgiler


CE belgesi temel
anlamıyla Avrupa pazarı için uygun ürünleri temsil eder. Yani ürünlerin yönetmelik kapsamına göre Avrupa standartlara uygun olarak üretilmesi gereklidir. Ve üretimin bu şartlara uygunluğunu belgelemek ise CE işareti ile gerçekleşmektedir. CE işareti gerektiren Ülkelerin başında Türkiye, Hollanda, İtalya, İngiltere, İspanya, Romanya ve İsveç yer almaktadır. Toplamda 33 ülke için CE işareti zorunludur diyebiliriz.

CE Belgesi Nasıl Kontrol Edilir?

CE belgesi gıda, kozmetik, tekstil gibi ürünlerde aranmamaktadır. Genellikle bu belgeye için elektrik- elektronik cihazlar, makinalar, sanayi araçları, asansörler gibi seçenekler yer alır. Ayrıca lambalar, gaz yakan aletler, sıcak su kazanları, alçak gerilimli aletler ve tıbbı cihazlar da CE belgesi için zorunlu tutulur. CE belgesi almak isteyenler nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini merak etmektedir. Aslında bu belgeye sahip olmak sanıldığı kadar zor değildir. Eğer CE belgesine sahip olmak istiyorsanız, üretici olarak ürünlerinizin uygunluğunu kanıtlamak zorundasınız. Yani üretilen ürünün Avrupa standartlarında uyumlu olduğunu CE belgesine sahip olarak kanıtlayabilirsiniz.

Bir firma CE belgesine sahip olmak istiyorsa ilk yapacağı şey başvuruda bulunmak olmalıdır. Ardından izlenecek yol ise gerekli olabilecek adımları takip etmek olacaktır. Eğer firma için onaylanmış kuruluş gerekiyorsa iyi bir fiyat araştırmasının ardından danışmanlık hizmetinden faydalanabilir. Firmanın kuruluş onayına ihtiyacı yok ise hemen teklif gönderme işlemine geçebilir. Teklif gönderiminin olumsuz sonuçlanma durumunda ise işlemleri tekrar yapması gerekebilir.

Sonuç olumlu olarak değerlendirilmiş ise sözleşme yapılır. Sözleşmenin ardından CE belgesi için gerekli işlemler tamamlanır. Tüm bu işlemlerin ardından firma CE belgesine sahip olarak ürünleri üzerine CE işaretini yerleştirebilir. İşaret logosunun doğru yerleştirilmesine dikkat edilmelidir. Bütün bu işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte ardık firma uluslararası pazarda yerini alabilir.

Ce belgelendirme hizmetleri için Ekol Belgelendirme´ye ulaşabilirsiniz.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Irec Sertifikası Nasıl Alınır?
  Ekol Belgelendirme firmasından kısa süre içerisinde yenilenebilir enerji sertifikalarına sahip olabilirsiniz, Irec Sertifikası Nasıl Alınır? sorusunun yanıtı için hemen bu içeriği inceleyin.
 • Kozmetik Ürün Güvenlik Dosyası
  Kozmetik Ürün Güvenlik Dosyası hazırlatmak isteyen tüm üreticilerin ilk tercihi tecrübeli firmalar olacaktır. Bu alanda işinin ehli bir ekip ile dosyaların hazırlanmasını Ekol Belgelendirme bünyesi altında yapmaktayız.
 • ISCC Belgelendirme Hizmetleri
  ISCC Belgelendirme Hizmetleri ile alakalı geçtiğimiz günlerde Ekol Belgelendirme web sitesinde verdiğimiz bilgilerin yanı sıra bu içeriği de ayrıca sizlere hazırlamak ve sunmak istedik.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp