Sepetim Sepetim

Ce Belgesi Ne Kadar Sürede Alınır?

CE belgesi, Avrupa Ekonomik Alanı´nda satılan ürünlerin sağlık, güvenlik ve çevre standartlarına uygunluğunu gösteren son derece önemli bir sertifikadır. Bu belge, bir kalite sertifikası değil; bunun yerine, çevreye zarar vermediğini ve belirlenen standartlara uygun olduğunu ispatlamış ürünleri tanımlar. CE işareti, Avrupa Birliği´nin 85 yılında benimsediği yeni yaklaşım politikası çerçevesinde oluşturulmuştur. Merak edilen konulardan biri olan CE belgesi ne kadar sürede alınır konusunda sizlere firma olarak ücretsiz bilgilendirme yapabiliriz.

CE işareti, Avrupa Ekonomik Alanı dışında satılan ürünlerde de kullanılabilir. CE işareti, bir kalite sertifikası olmamakla birlikte, aslında bu belgeye sahip ürünlerin insan, hayvan ve bitki sağlığına zarar vermediğini ve çevreye zararının olmadığını kanıtlar.

Hızlı süreç ve denetimlerde uzman kadro ile hizmet veren Ekol belgelendirme firmamıza incelediğiniz web sitemizde yer alan irtibat numarasından hemen erişebilirsiniz.

CE İşareti Eklenmesi


Ürünlere eklenen CE işareti için bazı temel kriterler bulunmaktadır. İşaretin net bir şekilde okunabilir olması ve özellikle de silinmemesi gereklidir. İşte CE işaretinin eklenmesiyle ilgili bilinmesi gerekli olan önemli şartlar;

•    İşaretin "CE" harflerinden oluşması gerekmektedir.
•    Her iki harf de tam olarak dikey boyutta olmalıdır.
•    İşaretin bir yandan da tam olarak boyutu belirlenen kurallara göre olmalıdır; en az 5 mm’den küçük olması yasaktır, ancak ürünün türüne göre bu kurallar değişebilir.
•    Harfler ise çok net bir şekilde okunabilir olmalıdır.
•    Firmalar, CE işaretinin boyutunu belirli kurallara uygun olarak değiştirebilir.
•    Kimi ürünlerde işareti yapıştırmak zor olabilir; bu durumda işaret, ürün ambalajına eklenerek veya ürüne ait resmi evrak üzerine yapıştırılarak kullanılabilir.

CE işareti eklenen belgeler, ürünün geçerli AB direktiflerine ve düzenlemelerine uygun olduğunu belirtmelidir.

 CE Belgesi Alım Süresi Hakkında

Sürece hakim olan işinde uzman danışmanlarımızdan hemen bilgi alabilirsiniz. Ekol Belgelendirme sizlere 1 telefon kadar yakındır.
 

CE Belgesi Alım Süresi Hakkında


CE Belgesi, ürünlerinizi Avrupa Ekonomik Alanı´nda piyasaya sürmek ve satmak istiyorsanız elde etmeniz gereken önemli bir belgedir. Ancak bu belgeyi almak, bir dizi karmaşık süreci içerir ve biraz zaman alabilir. CE belgesi ne kadar sürede alınır konusunda ise bu belgeyi almak için izlenmesi gereken adımlar vardır.

CE Belgesi almak isteyen bir işletme, öncelikle ürünlerinin hangi direktiflere uygun olması gerektiğini belirlemelidir. İlgili direktifler, ürününüzün spesifik gereksinimlerini ve zorunlu testleri içerir. CE Belgesi alım süreci karmaşık olabilir ve bu nedenle de teknik detayları içerebilir. Bu nedenle, işletmelerin uzman firmamızdan yardım alması son derece önemlidir. Profesyonel destek, sürecin daha hızlı ve etkili bir şekilde ilerlemesine yardımcı olabilir.

Ürünlerinizin CE Belgesi alabilmesi için gerekli olan teknik dosyayı hazırlamak, sürecin kilit bir adımıdır. Bu dosya, aslında ürününüzün teknik özelliklerini, uygunluk değerlendirmesi sonuçlarını ve diğer gerekli belgeleri içermelidir. Ürünleriniz, firmamıza ait olan test merkezine gönderilerek gerekli testlere tabi tutulur. Test sonuçları, ürününüzün belgelendirme sürecindeki en kritik unsurlardan biridir.
Testler başarıyla tamamlandıktan sonra, işletme uygunluk beyanını ve ilgili belgeleri hazırlamalıdır. Bu belgeler, ürününüzün CE Belgesi almasını destekleyen kanıtları içermelidir. CE Belgesi alınan ürünler üzerine CE işareti eklenmelidir. Bu işaret, ürününüzün uygunluk beyanına ve CE Belgesi´ne sahip olduğunu gösterir.

Bütün bu adımlar başarıyla tamamlandığında, işletme ürünlerinin CE Belgesi´ne sahip olur ve bu belge ile ürünleri EEA pazarında serbestçe dolaşabilir. Bu nedenle bu süreci firmamız gibi uzman firmaların gözetiminde yapmak son derece önemlidir.

Sektörün öncüsü danışmanlar ile denetimlerden başarılı şekilde geçmeniz, ürünlerinizin CE belgesine hazır hale gelmesini sağlamak ve daha fazlası için Ekol Belgelendirme´nin uzman görüşlerinden destek alın. En uygun fiyatlarla Ekol belgelendirme sizlerin hizmetindedir.
 

 

Sıkça Sorulan Sorular
CE BELGESİ NE KADAR SÜREDE ALINABİLİR?

 CE belgesi alım süresi, birkaç faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında ürünün karmaşıklığı, belgelendirme sürecine dahil olan ürün kategorisi, gerekli testlerin süresi, başvuru yapılan belgelendirme kuruluşunun yoğunluğu ve başvuru sürecindeki herhangi bir gecikme yer alabilir.

 Genelde, belgelendirme süreci birkaç gün ile birkaç hafta sürebilir. Ancak, daha karmaşık ürünler veya özel gereksinimleri olan sektörlerde bu süre daha uzun olabilir.

 

Belgelendirme sürecini hızlandırmak için, başvuru yapmadan önce gerekli belgeleri eksiksiz ve düzenli bir şekilde hazırlamak önemlidir. Ayrıca, belgelendirme kuruluşuyla iyi iletişim kurmak ve sürecin her aşamasında gelişmeleri takip etmek de süreyi kısaltabilir.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp