Sepetim Sepetim

CE Belgesi Nedir?

Avrupa Birliği´nin karmaşık dünyasında bir ürünün pasaportu olan CE İşareti, 95´ten bu yana kalitenin ve uyumun bir göstergesi olarak parlıyor diyebiliriz. Ürün güvenlik mevzuatlarına uygunluğunu ispat eden bu işaret, bir ürünün Avrupa Birliği sınırları içinde güvenle dolaşmasını sağlayan bir anahtar gibidir. CE belgesi nedir derseniz bu şekilde cevap verebiliriz. CE Belgesi, bu konuda uzun yılların deneyimle hizmet veren uzman kadromuzun imzasını taşır.

Üretici, ürününü Avrupa Birliği sınırları içine sokmayı planlıyorsa veya zaten üretiyorsa, o ürün, Avrupa Birliği direktifleri ve normlarına uygun olarak üretilmelidir. Bu sürecin doğal olarak baş kahramanı ise elbette üretici firmadır; çünkü ürünün tüm yasal süreçlerinden sadece üretici sorumludur.

CE amblemi, ürünün Avrupa Birliği direktifleri ve normlarına uygun olduğunu gösterir. Mesela, elektrikli bir ürün, EMC direktifi gibi birçok direktife uyumlu olmak zorundadır. CE sertifikası, üreticinin ürünün temel güvenlik koşullarını sağladığını ve çevreye zarar vermediğini beyan ettiği bir belgedir; adeta ürünün pasaportu gibi işlev görür ve Avrupa Pazarında ticaret yapmayı kolaylaştırır.

Daha fazla bilgi ve detay için lütfen sitemizde bulunan Ekol Belgelendirme numaralarımızı arayın, bunlara ek olarak danışmanlarımız sizlerden gelen talepleri her koldan dinlemek ve karşılayabilmek için tüm sosyal medya platformlarında da sağlayabilmektedir.

CE Belgesi Neden Gereklidir?


CE Belgesi, Avrupa Ekonomik Bölgesi ülkelerinde üretilen ürünler için sağlık, güvenlik ve çevre standartlarına uygunluğu gösteren bir belge olarak kabul edilir. Bu belge, ürünün serbest dolaşımını sağlar ve AB pazarında satışa izin verir. CE belgesi nedir denince de bu belge, tasarım, üretim ve test aşamalarında belirli standartların karşılandığını belirtir. Elektronik cihazlardan tıbbi cihazlara, oyuncaklardan inşaat malzemelerine kadar birçok alanda kullanılan ürünler için olmazsa olmazdır. CE İşareti, ürünlerin dilinde bir güvence ve ticarette başarı anahtarıdır.

Avrupa Birliği odaklı bir üretici, ithalatçı veya distribütör; ürünün her anlamda mevzuatlara uygunluğundan sorumludur. Bu sorumluluk, uygunluk değerlendirmesini gerçekleştirmek, teknik dosya hazırlamak, uygunluk beyanını imzalamak ve ilgili direktiflere göre gerekli adımları atmaktan geçer.

Ekol Belgelendirme´nin kurumsal sitesinden bir çok veri, bilgi ve dökümana ulaşabilirsiniz.

 Türkiye Firmaları Açısından CE Belgesi

Ürün ithalatçıları ise, ürünün gereken belgelerini talep etmek ve kontrol etmekle yükümlüdür. Ürünü pazara sundukları anda, tasarım ve üretim süreçleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmalıdırlar. CE Belgesi ve CE İşareti´nin doğru kullanımıyla ilgili yasal mekanizmalar bulunmaktadır. İşaretin kontrolü ve denetimi ise devlet otoritelerine aittir.

Öncü belgelendirme firması Ekol Belgelendirme´de görevli danışmanlar en uygun fiyatları sizlere sunmaktadır. Sitede bulunan telefon numaralarından hemen bize ulaşım sağlayabilirsiniz.
 

Türkiye Firmaları Açısından CE Belgesi


Türkiye´de bu otorite, ürünlerin bağlı olduğu bakanlıklara verilmiştir. Mesela bu anlamda yapı ürünleriyle ilgili denetim ve gözetim, doğal olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilir.

Öte yandan da CE İşareti´nin uygunsuz kullanımı, ilgili ülkelerin yasal otoriteleri tarafından ele alınır. Türkiye´de, CE İşareti taşıması gereken bir ürünün yükümlülüklerini yerine getirmemesi durumunda çok ciddi anlamda cezai müeyyide uygulanabilir.

Firmamız bu sektörde hem Türkiye´de hem de Avrupa´da CE belgesi veren saygın firmalardan biridir. CE sertifikası veren kuruluşlar arasında öncü olan firmamız, güvenilir ve aynı zamanda kaliteli hizmetiyle öne çıkmaktadır. Bu nedenle de CE belgesi almak istemeniz durumunda firmamızdan gerekli olan desteği her zaman alabilirsiniz. Bizlere ulaşarak fiyat bilgi talep edebilir ve CE belgesi alma süreci hakkında da tam detaylı bilgi elde edebilirsiniz. Çünkü bu belgenin alınması süreci kesinlikle uzmanlık gerektiren bir alandır. Dolayısı ile de firmamız gibi işinin ehli olan firmalar tarafından yönetilmelidir.

Ekol Belgelendirme firmasının irtibat kanalları aracılığı ile CE sertifikası alım konusunda en uygun teklifleri hemen alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular
CE belgesi nedir?

 CE belgesi, ürünlerimizin gerçekten işe yaradığını ve güvende olduğunu gösteren bir tür onay damgası. Yani, müşteri olarak siz, alacağınız ürünün standartlara uygun ve güvenilir olduğunu bilmek istersiniz, değil mi? İşte bu rozet, tam da bunu temsil ediyor. Sizi düşünerek ürettiğimiz ürünlerimizin kalitesine güvenebilir ve CE belgesiyle bu güvenceyi alabilirsiniz

CE belgesi, ürünlerimizin kalitesini ve uygunluğunu vurgulayan kritik bir damga. Bu belge, müşterilerimize sunduğumuz ürünlerin güvenliği ve performansı konusundaki taahhüdümüzü simgeliyor. Bizim için, müşteri memnuniyeti sadece bir standart değil, bir yaşam tarzıdır. İşte bu nedenle CE belgesi, ürünlerimizin sizin beklentilerinizi aşacak kalite standartlarına uygun olduğunu gösteren önemli bir rozettir.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp