Sepetim Sepetim

CE Belgesi Yoksa Ne Olur?

Türkiye´de imal ettiğiniz ürünleriniz için CE Belge danışmanlığında Ekol Belgelendirme sizlerin hizmetindedir. CE Belgesi Yoksa Ne Olur? sorusunun yanıtını hemen buradan inceleyebilirsiniz. CE belgesi AB piyasasında satılacak olan bir ürün için en temel gerekliliktir. Belgeye sahip olmayanlar ne yazık ki ürünlerini piyasaya sunamaz. Günümüzde Avrupa pazarında ürün satışı gerçekleştirmek önemli bir faktördür. Kar etmek, yüksek yerlere gelmek için satışların bu pazarda da yapılması önemlidir. Yani eğer CE belgeniz yoksa bu durum sizin aleyhinize olacaktır. Bu durumda dikkat çeken bir diğer detay ise, verilen bu belgenin kaliteyi temsil etmemesidir. Belgenin verilmesindeki en temel amaç ürünün sağlık ve güvenlik gibi nitelikleri taşıdığını kanıtlamasıdır.

CE belgesine sahip olmak isteyenler gerekli olan kuralları titizlikle yerine getirmelidirler. Şirketler üretmiş oldukları ürünlerin mevzuatlara uygun olmasına dikkat etmelidir. Ve bu uygunluğu bildirme sorumluluğu da sadece firmalara aittir. Üretici CE işaretini kullanmak için herhangi bir lisans başvurusunda bulunmaz. Fakat CE belgesine sahip olmak için belirlenmiş kuralların olduğunu da bilmek gerekir. İstenilen standartlara ve prosedürlere uyulduğunda belgeye sahip olmak zor değildir.

Ekol Belgelendirme olarak Türkiye´nin hemen her yerinde sizin hizmetinizde olabilen, gerek yüz yüze gerekse online eğitimler ile danışmanlık sağlayabilmekteyiz.

Üretici CE belgesine sahip olmadan da satışlarını gerçekleştirebilir. Ancak bu belgeye sahip olmak daha fazla kitleye hitap etmek demektir. Satışların artışı ve güvenliği için ürün üzerinde CE işareti olmalıdır. Daha fazla bilgiye ve detaylara ulaşmak için firmamızı en kısa sürede arayabilirsiniz. Uzman müşteri temsilcilerimizle görüşerek aklınızdaki soruları cevaplandırabilirsiniz. Whatsapp hattımızda yer alan canlı sohbet butonu ile de müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

CE Belgesinin Faydaları Nelerdir?


CE belgesi birçok açıdan tüketiciye ve üreticiye fayda sağlamaktadır. Bu nedenle de belge orijinalliği hem tüketici hem de yetkililer tarafından bilinmelidir. Eğer belge orijinalse üretici ürününü Avrupa Birliği ülkelerinde rahatça satabilir. Belgenin en önemli faydası dış pazarda kolaylıkla satış yaparak geniş bir sahaya açılabilmenizi sağlamasıdır. CE belgesi ürününüzün Avrupa standartlarına uygun olduğunu kanıtlamaktadır. Ancak bu belge ürünün garantisini, kalitesini ya da markasını bildirmez. Belgenin olmama durumunda ülkemizde ya da Avrupa ‘da ürünün satışı yasaklanır.

Güvenlik kurallarına uygun olarak serbest dolaşımı sağlayan bu belge tüm üreticilerin sahip olması gereken bir belgedir. Eğer bir ürün üretmek istiyorsanız ve geniş bir ağa açılarak yüksek kar amacınız varsa CE belgesine sahip olmanız gerekecektir. Sonuç olarak bu belgenin size maddi olarak yüksek getirisinin olacağını bilmelisiniz. CE belgesine sahip olanlar bir nevi ürününe pasaport çıkarmıştır diyebiliriz. Bu sayede ürünlerinizin satışını birçok ülkede yapabilirsiniz.

 CE Belgesinin Faydaları Nelerdir?

Tüketici ürün üzerinde yer alan CE işaretini gördüğünde ürünün garantisinin olup olmadığını bilmek ister. Bu işaret ürününün garantisini temsil etmez. Ancak insanların güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını sağlar. CE işareti taşımayan ürünler piyasada güvenilir olmayan ürünlerdir. Sağlık açısından da güvenli sayılmazlar. Ürününüz için bu belgeyi almazsanız saygınlık değerinizi yitirebilirsiniz. Çünkü tüketici ürün konusunda güvenilirlik aramaktadır. Bu belgeye sahip olan tüm üreticiler dış pazarda satışlarını kolaylıkla gerçekleştirmektedir. Tüm bunları dikkate alarak sizlerde iyi bir kuruluştan destek alabilirsiniz. Firma için saygınlık önemli bir etkendir. Gerekli hassasiyeti göstererek bu belgeye sahip olmalı ve firma olarak yasal standartlara uygun hareket etmelisiniz. İletişim numaramızı arayarak firma yetkililerimiz ile görüşebilir ve ihtiyacınız olan belgelere kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Konu ile alakalı merak ettiklerinizde bize Ekol Belgelendirme´den bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp