Sepetim Sepetim

CE Belgesi Zorunlu Ürünler

AB yönetmeliği ürün satışları hakkında bazı kural ve standartlar uygulamaktadır. Bu kural ve standartlara uyan ürünlerin tümünde CE işareti bulunur. CE işareti ürünlerin Avrupa piyasasında satışını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca satışı gerçekleşen her ürün sağlığa zararlı hiçbir yabancı madde içirmez. Böylece tüketici gönül rahatlığıyla alışverişini yaparken, üreticiye de birçok satış avantajı doğar. CE belgesine sahip olmak isteyen firma sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Çünkü bu belge ile onaylanmış ürünler piyasada gözde olan ürünlerdir. CE işaretli ürünler;  İster iç ister dış pazarda kaliteli olarak görülür ve güvenilir ürünler arasında bulunurlar.

Ekol Belgelendirme tüm Türkiye´de uzman danışan kadrosu ve eğitmenleri ile hizmet verir. Dilerseniz online görüşmeler ile, dilerseniz yüz yüze görüşmeler ile sizlere tüm süreci aktarıyor ve bilgi sağlıyoruz.

Eğer bir ürünün satışı CE etiketi olmadan yapılmak istenirse; bu ürünler Avrupa ya da Türkiye piyasasına sunulamaz. Yani yönetmelik kapsamında onaylanmamış hiçbir ürün piyasada satışa sürülemez. Ürünler CE işareti olmadan piyasa sürülmüş ise, bu durumun tespitiyle birlikte ilgili bakanlık tarafından ceza işlemi uygulanır. Bu ceza kapsamında idari yaptırım cezası ya da ürünler hakkında satış yasağı uygulanır. Ayrıca üretimin durdurulması da kaçınılmaz olur.

Gündelik hayatımızın her alanında CE işaretli ürünlere rastlamaktayız. Bu işareti taşıyan ürünlerin sayısı oldukça fazladır ve artmaya devam etmektedir. Bilgi teknoloji cihazları, asansörler, tıbbi cihazlar, elektrikli cihazlar, gezi amaçlı tekneler, oyuncaklar, alçak gerilim cihazları CE belgesi almaya zorunlu tutulmuş ürünlerdir. Dış ya da iç Pazar fark etmeksizin satış yapmak isteyenler çoğu ürün üretiminde CE belgesine sahip olmalıdır. Bu belge bir nevi kalite güvenlik belgesidir diyebiliriz. Tüketici CE işaretine güvenerek ürünün insan, hayvan ve çevreye zarar vermediğini düşünür. Böylece satın alma konusunda tereddüt yaşamadan alışverişini tamamlar.

Türkiye´nin önde gelen ekipleri ile çalışarak sizleri süreçlere hazırlıyoruz. Ekol Belgelendirme bu alanda sayısız referansı ile hizmet verir. Sitemizde yer alan irtibat kanallarımızdan temsilcilerimiz ile görüşerek tüm bilgileri edinebilirsiniz.

CE Belgesi Alma Koşulları


Çoğu ürünün satışlarında ürünlerin üzerindeki CE işareti aranır. Bu işarete sahip olmak isteyen firmalar CE belgesi alma koşullarını araştırmaktadır. Belgeye sahip olmak zor ve karmaşık gibi görünse de planlı ve disiplinli hareket edildiğinde işler kolaylaşmaktadır. CE sertifikası AB ülkelerinde satışı gerçekleşecek ürünler için verilir. Yani dış pazarda satışı gerçekleşecek ürünler için uygunluk değerlendirme belgesidir diyebiliriz. CE belgesi almak için gerekli koşullara uyarak birkaç adımda belge alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

CE Belgesi Alma Koşulları

İlk adımda ürünlerinizin AB yönetmeliklerine göre uygunluk değerlendirmesini yapın. Bu yönetmeliğin içeriğinde ürünleriniz için geçerli olacak AB direktifleri ve standartları bulunur. Bir diğer adımda izlemeniz gereken yol AB yönetmeliği kapsamında uygunluk değerlendirme prosedürü oluşturmak. Bu sayede ürününüzün güvenilir olduğunu, çevreye zarar vermediğini ve sağlık açısından zararsız olduğunu kanıtlamış olacaksınız. Prosedürünüzün tamamlanmasıyla birlikte CE belgesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Belgeye sahip olmanızın ardından ürünleriniz üzerine CE işaretini yerleştirerek satışlarınızı başlatabilirsiniz.

CE belgesine sahip olmak isteyen üreticiler gerekli prosedürleri ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirler. Belge başvurusu için deneyimli bir firmadan hizmet almak işinizi kolaylaştırır. Çünkü danışmanlık hizmeti veren firmamız sizler için gerekli olabilecek tüm aşamayı titizlikle yürütmektedir. Ayrıca tüm detayları sizlerle paylaşarak kısa sürede belgelendirme işlemlerinizi tamamlamaktayız. Ürün testleri, ürün denetimleri ve teknik dosya işlemlerinizde size yol göstererek CE belgesi alma işlemlerinizde sizlere öncülük etmekteyiz. Kesintisiz hizmet almak için danışmanlık firmamızı ziyaret edebilir ya da iletişim numaramız üzerinden görüşme sağlayabilirsiniz.

Konu ile ilgili bir çok hap bilginin de yer aldığı EKOL Belgelendirme INSTAGRAM Hesabımızı takip etmeyi lütfen unutmayın..

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp