Sepetim Sepetim

CE Belgesi

Birçok açıdan öneme sahip olan Ce belgesi firmaların kalitesini göstermektedir. Bu sebeple de bu belgenin olması firmanın kaliteli gösterir. Bu Avrupa birliği kapsamında yer alan bir belge olup aynı zamanda birçok açıdan sağlık ve güvenliğin de işareti olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer firma olarak Avrupa pazarına girmek istiyorsanız sizin de bu belgeyi almanız gerekmektedir. standartlara uygunluğun açıklanması açısından bu belge çok önemlidir.

Siz de firma olarak kalitesini kanıtlamak ve Avrupa pazarına daha kolay bir şekilde açılarak standartlara uymak istiyorsanız bu detaylara uymanız gerekmektedir. Malların serbest dolaşımının sağlanması açısından oldukça önemli detaylardan biridir. Türkiye standartlarında siz de firma olarak bu ürünü almak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken şey gerekli kriterleri sağlıyor olmanızdır. Bu kriterleri sağlamak için de birçok kontrolden geçmeniz gerekmektedir.
 
CE simgesi
bir kalite simgesi olmayıp üzerine iliştirildiği ürünün ilgili yönetmeliğin tüm gereklerini karşıladığı anlamına gelen ve Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında malların serbest dolaşımını sağlamak için ortaya çıkarılan ve kurumların güveninin arttırılmasını sağlayan bir simge olarak daha karşımıza çıkmaktadır. Eğer bu simge ürün üzerinde küçültülür ya da büyültülür ise yine de oranlarına sadık kalınmalıdır. Oranlara sadık kalınmaması belgenin orijinal olduğu konusunda akıllara soru işaretleri getirmektedir. Bunu nedenle çizimin oranlı bir şekilde olması da firmanın bu belgeyi gerçekten alıp almadığı konusunda bizlere bilgi vermektedir.

Ekol Belgelendirme işletmesi ile kısa süre içerisinde CE Belgesi sahibi olabilirsiniz.

Biz de firma olarak bu konuda göstermiş olduğumuz hassasiyet ile her zaman dikkatli ve özenli davranıyoruz. Malların serbest dolaşıma sahip olması açısından bu belge oldukça önemlidir. Sizin de bir firma ya da kuruluşunuz varsa bu belgenin nasıl alındığını merak ediyor olabilirsiniz. Bunun için bu yazıdaki detaylı incelemeyi dikkate almalısınız. Türk standartları kapsamında bu belgenin de onaylanmış numarası bulunmaktadır. Onaylanmış numarası ise 1883 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu belge Avrupa birliğinin yeni yaklaşım direktiflerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer ürününüz. Bu belgeyi taşımıyorsa Avrupa pazarına girebilmesi söz konusu dâhi değildir. Eğer siz de ürününüz Avrupa pazarında serbest dolaşıma sahip olsun istiyorsanız bu belgeyi almanız gerekli ve şarttır. Bu standartlara uymak ülkemizde zorunlu olmamakla beraber standartlara uygun üretim yapılması açısından bu belgenin alınması teşvik edilmelidir.

Bu belgenin usulsüz olarak kullanılması gibi durumlar da söz konusu olmakta ve bu gibi durumlarda meydana çıkmaktadır. Türkiye’de bu belgenin temsilcileri bu tarz bir usulsüzlüğü saptarsa uygun olmasını sağlamaya çalışmakla yükümlüdür. Bakanlık devreye girerek böyle bir durum karşısında piyasada yer edinen bu ürünün yasaklanmasına ya da kısıtlanmasına karar verebilir. Ürünün böyle bir sahtelikte piyasada çekilmesi de oldukça önemlidir. Bakanlık ve yetkili devreye girerek bu konuda oluşan sahtecilikle ilgili iş birliği ile çalışarak durumu çözerek usulsüzlük yapılan tarafa yaptırım uygularlar.


Ce Belgesi Ne İşe Yarar?


Bu belge oldukça önemli ve değerli olup birçok açıdan hem tüketiciye hem de üreticiye işlevsellik sağlamaktadır. Bu nedenle belgenin orijinal olup olmadığı da gerek üretici gerek yetkililer tarafından bilinmelidir. Eğer orijinalse ve bu ürün alacak tüketiciyse bu konuda tüketicinin kullandığı ürünün Avrupa standartlarına uygun olduğunu savunabiliriz. Bu belge olmadığı takdirde bu belgenin dış ticaret açısından uygun olmadığını söyleyebiliriz.

Avrupa birliği içerisinde yer alan hiçbir ülkeye bu belge olmadığı takdirde ticaret yapabilmek söz konusu değildir. Ce belgesi yalnızca tüketici için değil özellikle üretici firma, kurum ya da kuruluş için önem arz eder. En önemli yararı ise firma olarak eğer bu belgeyi altıysanız sizlerin dış pazarda serbest dolaşım izninizin olduğudur. Bu bağlamda da oldukça önemli bir belge olup üreticinin daha geniş bir sahaya açılabilmesinin önünü açmaktadır.

• Bu belge sizin ürününüzün Avrupa standartlarına uygunluğunu temsil etmektedir.
• Bu belge ürüne ait bir garanti belgesi, markası ya da kalitesini içeren bir belge değildir.
• Bu belge olmazsa bu ürünler ülkemizde ya da Avrupa birliğinde satılamaz.
• Üreticiler ürünlerini satabilmek için bu belgeyi almalıdırlar.
• Bu belge ve bu simge aynı zamanda ürünlerin yeni yaklaşım direktiflerine uygunluğunu göstermektedir.

Bir güvenirlik ve serbest dolaşım belgesi olan bu belgeyi birçok üretici almalıdır. En büyük yararı ise üreticiye olmakla beraber üreticinin pazarının genişlemesini sağlamaktadır. Eğer bir ürün üretmek istiyorsanız ve belgenin gerekliliğini sorguluyorsanız firma olarak geniş pazara açılmanız için oldukça gereklidir. Gerek Avrupa ülkeleri gerek Türkiye dahilinde ancak bu şekilde geniş bir pazara ulaşabilirsiniz. Bu noktada da siz de maddi getiri olarak belgenin ne kadar önemli ve değerli olduğunu anlayabilirsiniz.

Ayrıca ülke pazarında birçok açıdan öneme sahip olan bu belgenin de alınabilmesi için gerekli standartlara ulaşmak ve ürünü de buna bağlı olarak üretebilmek şartı bulunmaktadır. Sağlık ve yönetmelik kurallarına göre ürününüzün uygun olduğunu varsayabilirsiniz. Belgenin gerek bizim firmamız gerek başka firmaların kalitesi açısından da önemini vurgulayabilirsiniz.

Ayrıca Ce belgesi ne işe yarar?
Yukarıda belirttiğimiz gibi bu belgenin en temel işlevselliği ürününüzü yurt dışı pazarında serbest dolaşım izninin bulmasıdır. Bu sayede ürünlerinizi pazarda rahat bir şekilde satabilirsiniz. Hem yerel hem küresel kar konusunda oldukça işlevsel olmasının yanında da birçok açıdan tüketiciye de güven vermektedir. Her ne kadar kalite göstergesi olmasa da bu belgenin olması tüketiciye güven verme konusunda da oldukça önemli ve değerlidir.

İhtiyacınız olan CE Belgesi için web sitemizde yer alan Ekol Belgelendirme telefon numaralarımızı arayabilir veya firmamıza ait Kurumsal INSTAGRAM hesabımız üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.


Ce Belgesinin Faydaları Nelerdir?


Bu belge üreticinin de tüketicinin de karşılıklı güvenin doğması açısından oldukça önemlidir. Bu noktada eğer siz de bu belgenin ne öneme sahip olduğunu biliyorsanız ve karşılıklı faydanın ne olacağını sorguluyorsanız öncelikle bu belgenin bir üründe bulunması ürünün kalitesinin başladığı seviyeyi bizlere gösterdiğini belirtebiliriz.

Bu belge ürünün pasaportu olarak da tanımlanabilir. Bu sayede ürününüzü birçok ülkeye pazara gönderebilirsiniz. Bu da sizlere ticaret konusunda birçok kolaylık sunar. Daha geniş bir pazara açılırsınız. Geniş pazara açılmak da firmanızın daha çok maddi gelir elde etmesi açısından oldukça önemli detaylardan biri olarak da karşımıza çıkmaktadır.
Eğer ürününüz bu belgeye sahipse çok kolay ve çok pratik bir şekilde serbest piyasada dolaşım hakkına sahip olur. Bu da sunulan yarar ve faydalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu ürün bir garanti belgesi değildir. Ancak insanların daha güvenli bir şekilde ürününüzü almasını sağlamaktadır.
Ce etiketi taşımayan ürünler piyasada güvensiz ve sağlıksız olarak kabul edilir. Eğer ürününüzde bu belgeyi almadıysanız bu sizin büyük bir saygınlık ve güven konusunda tüketiciye sıkıntı yaşatmanız anlamına da gelebilir bu etiketi taşıyan ürünleriniz bulunuyorsa Avrupa ülkelerinde yasa ile dahi bu ürünleri geri çeviremezler.

Bu etiketin olması ürününüzün sağlık koşullarına uygun olduğunu gösterirken aynı zamanda sağlık koşullarının da iyi olduğunu göstermektedir. Eğer bu belgeye sahipseniz küresel pazarda çok rahat bir şekilde ürününüzü satabilirsiniz. Serbestçe ürününüzü pazarlama olanağı bulabileceğiniz için firmanızın daha kolay bir şekilde büyümesini de sağlarsınız. Bu noktada tüm açıdan bu belgenin alınması firmaya saygınlık kazandırırken tüketiciye de güven vermektedir.

CE Belgelendirme

Bu belgeyi siz de firma ya da kuruluş olarak ürettiğiniz üründe alarak Pazar açısından da güven açısından da geliştirme gösterebilirsiniz. Tüm bunlar birçok açıdan güven veren karşılıklı olarak tüketicinin de sizin ürününüzü rahat bir şekilde kullanmasını sağlayan ürünler arasında yer almaktadır. Bu bağlamda da birçok açıdan önemli ve değerlidir.

Siz de bunları dikkate alarak süreci yönlendirebilirsiniz. Firmanın saygınlığı açısından bu süreç çok önemli ve değerlidir. Siz de tüm bunlara gerekli hassasiyeti göstererek firma olarak belgeyi almalı ve yasal standartlara uygun bir üretici olabilirsiniz. Ce belgesinin faydaları nelerdir? Yukarıda da belirtildiği gibi firma adına birçok faydasının bulunduğunu sizlere açıkladık.  Ekol Belgelendirme firma yetkililerine ulaşarak sizlerde ihtiyacınız olan belgelere kısa süre içerisinde sahip olabilirsiniz.

Ce Belgesinin Önemi Nedir?

Bu belgenin birçok açıdan önemi bulunmaktadır. Bu noktada iki taraflı da düşünebiliriz. Her ne kadar yalnızca tüketicinin bu belgeli ürünleri alması önemli gibi düşünsek de aslında derinlemesine düşünüldüğünde üretici firmanın da bu konuda birçok avantajının olduğunu ve iki taraflı mutualist bir ilişki olduğunu söyleyebilirsiniz.
Bunu ilk olarak tüketici açısından irdelersek tüketicinin bu belgeye sahip ürünleri alması ürünün sağlık koşullarına uygun bir şekilde üretildiğini bilmesi ve daha güvenli bir alışveriş yapmış olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada tüketiciye birçok açıdan avantaj sağlamaktadır.

Bu konuyu üretici firma adına düşünürsek firmanın küresel pazarda ürünlerini satabilmesinin mümkün olduğunu ve dış pazara açılabilmesini gösterir. Bu da firmanın saygınlığını büyük ölçüde arttıran faktörler arasında yer almaktadır. Tüm bunlar da birçok açıdan önem arz etmektedir.  Bu nedenle her iki taraf içinde belge olmalıdır. Ce belgesi birçok üretici firmanın alacağı ilk şey olmalıdır.

Bu bağlamda bizler de firma olarak bu belgenin önemini biliyoruz. Birçok açıdan gerek yerel gerek küresel pazarda yer bulabilmek adına ürünlerimizde bu belgenin olmasına ve gerekli standartlara uyum sağlamaya da özen gösteriyoruz. Birçok açıdan kolaylık olmasının yanında firmamızın Avrupa pazarında da yer edebilmesi adına belgenin değerini bilen bilinçli bir firma olarak hareket ediyoruz. Bu noktada firma olarak ürünlerimizde bu belgenin olması konusunda hassasiyet göstererek biz de gerekli standartlara sahip olmaya çalışıyoruz.

Bu belgenin önemi birçok açıdan kalitenin seviyesinin başladığını da göstermektedir. Ayrıca ticaret hacmini arttırması konusunda da oldukça önemlidir. Siz de ticarete atılmak ve ürün üretmek istiyorsanız geniş yelpazeye ulaşmak için öncelikli amacınız bu belgeyi almak ve Avrupa birliği standartlarına ulaşmış olmanız gerekmektedir. Böylece siz de gerekli standart koşulları sağladığınız için daha hızlı bir şekilde büyüyecek ve daha yüksek kar elde edeceksiniz.  Ce belgesinin önemi nedir? Bunun için yukarıdaki maddeleri irdeleyebilir ve hem üretici hem tüketici açısından önemine göz atabilirsiniz.

Türkiye´nin önde gelen belgelendirme kuruluşu Ekol Belgelendirme´yi hemen arayın. En uygun teklifleri alın.

ÖRNEK CE BELGESİ


 
Ce Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir?

Bu belgeyi, aldıysanız unutmayın ki bu belgenin de bir geçerlilik süresi vardır. Belgenin süresi dolduğunda bunun yeniletilmesi gerekmektedir. Bu nedenle de gerekli kıstasların sağlanması gerekli ve belgenin süresi dolmadan gerekli denetimlerin yapılarak tekrar bu belgeyi almaya hak kazanılması gerekmektedir. Ayrıca ce belgesi kaç yıl geçerlidir? Bu belge bazı koşullara bağlı olarak değişim göstermekle beraber bazen 10 yıl bazen ise 5 yıl geçerli olmaktadır.

Yönetmelikle ilgili veriler ve bilgiler değişim gösterdiği için buna bağlı olarak da belgenin geçerlilik süresi değişim gösterebilir. Genel olarak bu belgelerin düzenlendiği sektörde Modül B belgelerini birçok direktifte 10 yıl olmak ile birlikte bir kısmında da 5 yıl kararlaştırmaya varılmıştır.  2006/42/EC Makine Emniyeti Yönetmeliğinde CE belgesinin düzenli olarak 5 yılda bir yeniletilmesi gerektiğini belirten bir yazı bulunmaktadır. .  Fakat çoğu direktifte Modül B belgesi ile ürüne CE işareti koyulmayacağı için, CE belgesinin yanına düzenli olarak yıllık model baz alınarak Modül C, Modül D, Modül E belgeleri eklenmekte ve bu belgelerin de düzenli alınması gerekmektedir
Ülkemizde Modül A CE Belgesi olarak aşağıdaki gibi verilen belgeler sizlere sıralanmıştır.
 
• Attestion of Compliance (Uygunluk Onayı)
• Certificate of Compliance (Uygunluk Sertifikası)
• Verification of Compliance (Uygunluk Onayı)

Yukarıda verilen isimlerin adı altında ürüne Modül B tarzı isteğe bağlı yapılmış test ile beraber bu belgelerinin süresi CE Belgelendirme kuruluşunun iç kurallarına bağlı kalarak 1 yıllık ve 3 yıllık olarak uygun görülmektedir. Verilen bu geçerlilik süreleriyle ilgili herhangi bir dayanak yönetmelik ve standart maddesi yoktur.

Ayrıca CE belgesi geçerlilik süresini etkileyen şartlar aşağıda sizlere verilmiştir. Buna bağlı olarak geçerlilik süresinde değişimler meydana gelmektedir.

• Üreticinin ürünün tasarımı, fonksiyonelliğini değiştirmesi ve buna bağlı olarak belgenin tekrar alınmasının gerekmesi
• Marka, model, adres değişikliği gibi durumlara bağlı olarak belgenin geçerlilik süresinin değişmesi
• Ürünün tabi olduğu yönetmeliklerin ve standartların değişmesine bağlı olarak da belgenin süresinin değişebileceği gibi genişletilmesi de gerekebilir.
 

Ce Belgesi Nasıl Alınır?


Ce belgesinin alınabilmesi için firmanın gerekli şartları sağlaması şarttır. Bu şartlarının sağlanmasının yanında bu belgeleri vermekle yükümlü olan kurum ya da kuruluşlar da bulunmaktadır. Bu belgeyi alabilmek için belgeyi veren kurulmalar başvuru yapanız gereklidir.  Bu süreçte belgeyi almak isteyen kurum ya da firma gerekli denetimlerden ve testlerden geçecektir.

Detaylı bir değerlendirme sisteminden geçerek siz de bu konuda gerekli belgeyi alabilirsiniz. Ayrıca bu belgeyi almak istiyorsanız ürününüz piyasa çıkmadan önce gerekli yerlere başvurmalı ve belgeyi aldıktan sonra ürününüzü piyasaya sürmelisiniz. Böylece sonradan bu tarz bir değerlendirme ile de uğraşmanıza gerek kalmaz.  Ce belgesi nasıl alınır? Bunun işçin belli aşamalardan geçilmesi gerekmektedir.

• Ürününüz İçin Geçerli Bir Direktif Bulun

Bu noktada oldukça önemli olan şey ürününüzün yasal koşullara uyumlu olması için neler gerektiğini söyleyecek ve bu konuda sizlere ışık tutacak olan direktiflerdir. Bu noktada belgenin nasıl alınacağını, ürünün nasıl tasarlanacağını, uygulanacağını sizlere belirterek sizlere de bu konuda birçok bilgi sunarlar. Belgenin alınması için ilk basamak budur. Bu noktada Avrupa standartlarının da benimsenmesi gerekmektedir. Her direktif bu noktada Avrupa birliğinin yasal olarak uyumlu olması için sizlere detaylı açıklamasını yapacaktır.

• Üçüncü Taraf Değerlendirmesi Bulun

Bu konuda ürününüzü bir üçüncü kişi tarafın değerlendirmesi daha sağlıklı ve güvenli olacaktır bu konuda ayrıntılı inceleme yapan biri ile anlaşmak sizin açınızdan da oldukça iyi ve güvenilir olacaktır. Ürünlerinizin bu tarz kuruluşlar tarafından irdelenmesi ve incelenmesi oldukça önemlidir. Bu noktada CE belgesi almak için yapılması gereken bir şey de üçüncü taraf kuruluşun onayına gereksinimin olup olmadığının saptanmasıdır. Eğer ki böyle bir kuruluş onayına ihtiyaç olmazsa firmalar ya da kuruluşlar kendi kurumlarındaki yetkililere güvenerek belge alma hazırlığını gerçekleştirebilirler.

• Ürününüzün Uygunluğunu Değerlendirin

Bu konuda ürününüzün uygunluğunu saptamak size bir saygınlık kazandıracağı eksik ve tam yanlarını göreceğiniz için mutlaka yapmanız gereken bir aşamayı içerisinde barındırmaktadır. Ürününüzü doğru bir şekilde test etmelisiniz.

• Teknik Belgelerin Oluşturulması

Bu konuda oluşturulan ve çıkarılan belgelerin güvenle saklanması gerekmektedir. Her biri dosya haline getirip firmanız tarafından saklanmalıdır. Üretici firma olarak bu belgeleri gerektiğinde yönetici firmalara ulaştırmanız gerekmektedir. Bu noktada oldukça önemlidir. Üreticiler, istendiği takdirde ilgili dokümanlarını yetkili birimlere sunmakla görevlidir. Özellikle de ürünler tekrar edilen tarzda olduğunda ya da yeni bir işlemden geçmesi gerektiğinde dokümanlar da mutlaka yenilenmelidir. Bu dokümanlarda kullanım kılavuzu bilgileri ve ürünlerin satıldığı ülkenin resmi dili de mutlaka yer almalıdır.

• Uyumluluğun bildiri edilmesi ve işaretin eklenmesi
Son aşama ise bu kriterleri uyulduğunun gerekli işlemlerin yerine getirilerek bildirilmesidir. Ürününüze de bu simgeyi eklemeniz gerekmektedir. Uyumluluk beyanı ile üreticilerin sorumlulukları ve yetkileri de belirtilir. Bu noktada ürününüze son olarak belgenin işaretini eklemeniz gerekecektir.

CE Belgelendirme

Ce Belgesi Kimlere Verilir?

Bu belgeyi almak için öncelikle bir firmaya da kurum kuruluş olmanız gerekmektedir. Ayrıca firmanın yetkili bir şekilde gerekli görevleri de yerine getirmesi gerekir. Örneği üretici bir firma iseniz böyle bir belgeyi almanız gereklidir. Ancak herhangi bir şey üretmiyorsanız firmanızın bu gibi durumlarda böyle bir belgeyi almasına gerek yoktur. Firmanın üretiminin artması adına bu tarz bir belgeyi alması oldukça önemli ve değerlidir. Özellikle belli alanda üretim kapan firmalar bu belgeyi alabilirler.  Aşağıda belirtile firmalar bu belgeyi alabilirler. Ce belgesi kimlere verilir?

• Alçak gerilim cihazları üreten firmalar
• Sıcak su kazanları üreten firmalar
• Basit basınçlı üretim yapan firmalar
• Dondurucu üreten firmalar.
• Gaz yakan aletler üreten firmalar
• Sivil amaçlı patlayıcı üreten firmalar
• Elektro manyetik özelliği olan malları üreten firmalar
• Makine üreten firmalar
• Tıbbi cihaz üretimi yapan firmalar ya da kuruluşlar
• Oyunca üreten firmalar
• Tıbbi tanı cihazı üreten kurumlar
• Basınçlı kaplar üreten kuruluşlar
• Asansör üreten kurumlar
• Otomatik olmayan tartı aletlerini üreten firmalar
• Gezi amacı ile tekne üreten firmalar
• İnşaat malzemesi üretimi yapmakta olan firmalar
• Kişisel korunma donanımları üreten firmalar
• Vücuda yerleştirilebilen aktif cihazlar üreten firmalar
• Radyo cihazları üreten firmalar
• Telekomünikasyon cihazları üreten firmalar

Yukarıda verilen tüm firmalar ce belgesi alabilir.  Bu belgeyi alan firmalar kendi ürünlerine bu belgenin simgesini koymakla yükümlüdür. Bu noktada eğer siz de firma olarak bu belgeyi aldıysanız bu belgenin simgesini ürünlerinize mutlaka eklemelisiniz. Yukarıda da belirtildiği gibi bu alanda belge alabilecek 24 ayrı kurum ve firma adı verilmiştir. Firmalar bir üretim yapıyorsa standartları sağlamak adına yukarıda verilen alanda belgeyi alabilirler.

Bu firmanın geniş yelpazeye açılmasını da oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu noktada oldukça önemli ve değerli aşamalardan da birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada kurumun yeni yaklaşım direktiflerine uygun davrandığını da kabul edebiliriz. Böylece firmaya güven daha da çok artmaktadır. Bizler de firma olarak bunun önemini biliyor ve bu konuda hassas davranma konusunda çalışmalarımızı özenle sergiliyoruz. Siz de üretici firma iseniz bu direktiflere mutlaka dikkat etmeli ve uygun davranmalısınız.
 

Ce Belgesi Fiyatı  


Bu belgeyi almak için gerekli aşamalardan ve gerekli kıstaslardan geçilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu belgenin aşamalarında belli Mevlalarda paralarında ödenmesi zorunludur. Siz de eğer üretici firma iseniz ve bu belgeyi almak istiyorsanız öncelikle sizler için gerekli olan miktarı ödemeniz ve başvuru süreçlerine başlamanız gerekecektir. Ce belgesi fiyatı ise karşımıza yaklaşık olarak 12 - 16 bin TL aralığında olarak çıkmaktadır. Bu noktada fiyat belli konularda da değişkenlik gösterecektir.

Değişkenliği etkileyen temel noktalar arasında ise hangi, kuruma başvurduğunuz ve hangi kurum aracılığı ile belge almak istediğiniz de yer alacaktır. Buna bağlı olarak seçtiğiniz kurum fiyatında değişkenlik sebebinin başında gösterilmektedir. Fiyat konusunda yetkili kurum ya da kuruluşlarla da konuşabilirsiniz. Bu noktada en net ve en kesin bilgiyi bu firmalar verecektir. Bu nedenle de ulaşacağınız sonuç daha net olacaktır.

Ekol Belgelendirme´nin web sitesinde yer alan irtibat numaralarını arayabilir veya sitedeki canlı destek hattından anında teklif alabilirsiniz.

Firmanızın hangi alanda işlevsellik gösterdiği hangi ürünün üretimini yaptığınız gibi etkenler de yine fiyatı etkileyebilir. Güncel olarak da fiyatlarda değişimler söz konusu olabilmektedir. Tüm bu süreçlere bağlı olarak bu belgeyi almak istediğiniz yere gidin ve firma ile gerekli koşulları konuşun. Tüm bu detaylandırmalar ile anlaştığınız kurum süreç sonunda ve süreç öncesinde toplam ne kadar giderinizin olacağı konusunda kesin ve net bir bilgilendirme yapacaktır. Bu nedende de bu konuyu ilgili kurumdan öğrenmek daha doğru olacaktır.

Bizler de firma olarak bu belge için gereli miktarı ödeyerek gerekli sorumluluklarımızı yerine getirmiş bulunmaktayız. Bu noktada üretici firma olarak müşterilerimize güven vermeye de direktiflere uygun davranmaya da özen gösteriyoruz. Her açıdan olumlu ve faydalı olan bu belge birçok açıdan da gereklilik vaat etmektedir. Bu bağlamda eğer siz de bu belgeyi almak isteyen bir firma iseniz birkaç kurum ile görüşme yaparak çıkardıkları fiyat bilgisi doğrusunda hangi kurumda almak istediğinizin kararını verebilirsiniz. Firma olarak size uygun fiyatı teklif eden güvenilir bir firma ile çalışarak bu belgeyi almak için gerekli çalışmaları sürdürebilirsiniz.
 

Ce Belgesi İçin Gerekli Evraklar


Eğer siz de bu belgeyi almak istiyorsanız öncelikli olarak ayrı bir belgeye ihtiyaçsınız olmayacaktır. Başvurduğunuz kurum sizler için gerekli denetlemeleri ve değerlendirmeleri yaptıktan sonra sizler için bir dosya hazırlayacaktır. Bu dosyadaki bilgilerin eksiksiz ve ürününüze bu belgeyi alabilmeniz açısından da tam olması gerekmektedir. Bu belgeyi almak için dosyayı hazırlayan kurumun size dosyayı eksiksiz verdiğinden emin olmalısınız. Daha sonra belgeyi almak için onay kazandıktan sonra yanınızda yalnızca bu dosyanın olması gerekmektedir.

Bu dosyanın olması sizin belgeyi alıp ürününüze simgeyi bastırmanız için yeterli olacaktır ayrıca ek bir evrak ya da dosyaya ihtiyacınız da olmayacaktır. Tek sorun bu süreçte sizin için yapılacak olan değerlendirmeyi eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde geçeniz olacaktır bu süreci tamamladıktan sonra herhangi bir konuda evrak için bir yere başvurmanız ya da evrak almanıza da gerek kalmayacaktır.  Tüm bu süreçte siz de elinizdeki değerlendirme sonucu verilen dosyayı tek gerekli evrak olarak da kullanabilirsiniz. Ce Belgesi İçin Gerekli Evraklar yalnızca size yukarıda belirtildiği gibi değerlendirme dosyasıdır.

Daha sonra onaylama amaçlı olan kuruluşu, teknik dosya içinde, ürünün genel olarak verilen tanımlamasını, ürün tasarım çalışmalarına ait olan detaylı olarak eklenen çizimleri dosya bütününe eklemeliler. Ayrıca üretim süreçlerini kapsayan gerekli verileri, ürüne ait teknik koşulların tüm içerikli listesini, ürünün ilgili Direktifte tahmin edilen temel gerekleri karşılayacak kalite kapsamını ve ürünün test belgelerini ve tüm raporlarını görecek ve bu dosyayı birleştirerek inceleyecek ve gerekli kararı vererek tarafınıza bildirecektir.

Tek bir telefon ile belgelendirme hizmetlerinden yararlanabilmek adına Ekol Belgelendirme firmasını aramanız yeterli olacaktır.

Teknik olan bu dosya içinde yine ürünü birçok açıdan kapsayan güvenlik, çevre, sağlık ve tüketici koruma gibi birçok farklı alandaki standartlarına uyumlu olduğunu açıklayan üretici firma tarafından hazırlanmış beyanname de yer almalıdır. Daha sonra bu belgeler ile siz de gerekli yerlere başvurmanız ve eksiksiz olarak bu dosyayı tamamlamanızın ardından. Ce belgesini çıkarmaya hak kazanabilirsiniz. Yukarıda dosya içeriğinde yer alması beklenen şeylerin eksiksiz ve tam olmasına özen göstererek bu konuda aksaklık yaşamamak için dikkat edin.

“EKOL Belgelendirme Kuruluşu olarak verdiğimiz Ce Belgesi hakkında bilgi almak, firmanıza nasıl bir katkısı olabileceğini öğrenmek ve bu konuda destek almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”


Ekol Belgelendirme Sertifika Örnekleri için BURAYA TIKLAYINIZ..

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp