Sepetim Sepetim

CE Harflerinin Açılımı Nedir?

İhtiyacınız olan belge nedir, neye yarar, bu harfler ne işe yarar her birinin kapsamlı açıklaması Ekol Belgelendirme´de sizlerle. CE Harflerinin Açılımı Nedir? sorusunun yanıtı için bu içeriği inceleyin. Çoğumuz günlük hayatımızda ürünler üzerinde yer alan CE işaretine rastlamaktayız. Bu işaretin açılımı ( Conformite Europeenne) sözcüklerinden oluşmaktadır. Bu işaretin anlamı araştırıldığında ise Avrupa’ya uyum kelimeleri karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda CE harflerinin kısaltılarak kullanıldığı görülmektedir. Hayatımızın bir parçası haline gelen ürünler ve hizmetler tüketici için önemlidir. Çünkü satın alınacak olan ürünlerin sağlık, güvenlik ve doğa ile uyumlu standartlarda olması gerekir. Bu standartları taşıyan ürünler AB piyasasında uygun görülür ve kolaylıkla satışı gerçekleşir.

Ekol Belgelendirme olarak sizlerin hizmetinde olduğumuzu belirtmek isteriz, sitemizde yer alan numaramızdan bilgi alabilirsiniz.

CE belgesi ürünlerin güvenilirliğini en iyi temsil eden belgedir. Yani bu belgenin Avrupa piyasasında yer alan ülkelerde geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Belgenin zorunlu olduğunu da unutmamak gerekir. CE işaretine sahip olan her ürün güvenilirlik testini geçmiştir. Ayrıca çevre, insan ve hayvan açısından zararsızdır diyebiliriz. CE belgesini alan ürünler için işaretleme yapılması önemli bir durumdur. İşarete sahip olan ürünlerin tümü sorunsuz bir şekilde piyasaya sürülür ve satışı gerçekleşir.

Danışmanlık hizmetimizden faydalanarak CE belgenizi firmamızdan temin edebilirsiniz. Bu konuda hassas davranarak her daim özenli ve dikkatli hareket etmekteyiz. Eğer CE belgesinin nasıl aldığını merak ediyorsanız firmamızı arayarak detaylara ulaşabilirsiniz. Ekonomik açıdan gelişmek ve yeni pazarlara hitap etmek için ürünlerinizde CE işareti taşımalısınız. Özellikle AB ülkelerinde zorunlu tutulan bu işaret tüm üreticilerin ürünlerinde olması gereken bir logodur. Haydi! Sizlerde gelişmiş bir firma olmak ve yüksek kar elde etmek için en kısa sürede bizimle iletişime geçin.

CE Belgesinin Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?


CE belgesine sahip olmak isteyenler geçerlilik süresini merak etmektedir. Belge için tanınmış süresinin dolmasıyla birlikte yenileme işlemi yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken belgenin geçerlilik süresi dolmadan önce gerekli işlemleri yaparak tekrardan belgeyi almaya hak kazanmaktır. Belgenin geçerlilik süresi için beş yıl ile on yıl arasındadır diyebiliriz. Bu durum bazı koşullara bağlı olarak farklılık gösterebilir. Yönetmelikte yer alan verilerin değişme durumu söz konusu olursa belgenin geçerlilik süresi değişebilir. Ya da yenileme işlemi gerekebilir.

Araştırmalara göre belgenin geçerlilik süresi mevcut direktiflerde on yıl olarak belirlenmiştir. Ancak bazı direktiflerde belgenin geçerlilik süresinin beş yıl olduğu görülmüştür. CE belgesinin geçerlilik süresini etkileyen bazı koşullar bulunur. Örneğin; üretici ürünü için yeni fonksiyonlar ekleyebilir ya da ürününde bazı değişikliklere gidebilir. Bu durumda da belgenin yenilenerek tekrar alınması gerekir. Ürün markası, modeli veya adres değişikliği gibi durumlarda da belgenin geçerlilik süresi değişebilir. Ürünün tabi tutulduğu yönetmeliklerde ve standartlarda değişkenliğe gidilirse belgenin geçerlilik süresi değişebilir.
CE belgesini almak için gerekli şartları taşımak ve belirli aşamalardan geçmek gereklidir. Ve bu durumda ise belirli ücretler karşınıza çıkabilir.

Eğer üretici firma konumundaysanız CE belgesine sahip olmak için gerekli olan ücreti ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. CE belgesi fiyat araştırması yapıldığında net bir fiyat söylenemez. Çünkü fiyatların belirlenmesinde bazı faktörler bulunur. Hizmet alacağınız danışmanlık firması ile konuşarak kesin bir rakama ulaşmak mümkündür. Sitede yer alan iletişim numarasından bizimle iletişime geçerek tüm detayları öğrenebilirsiniz. Dilerseniz de whatsapp üzerinden görüşme ayarlayarak anında teklif alabilirsiniz.

Türkiye´de en uygun fiyatlardan CE Belgelendirme Danışmanlığı veren firmamızı hemen arayabilirsiniz.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Maske CE Belgeleri
  Maske CE Belgesi - CE Belgesi Veren Kurumlar arasında yer alan Ekol Belgelendirme´nin kurumsal web sitesi aracılığı ile hemen üretimleriniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm belgelere erişebilir ve hızlı bir süre içerisinde temin edebilirsi
 • Organik ve Recycle Üretim Sertifikası Almak
  Organik ve Recycle Üretim Sertifikası Almak için yapmış olduğunuz araştırmalarınızda rastladığınız firmamızın web sitesi aracılığı ile GOTS belgesi danışmanlığı hizmetini Ekol Belgelendirme´den alabilir ve hızlıca belgeni
 • Vegan Belgesi Veren Firmalar
  Vegan Belgesi Veren Firmalar arasında lider konumda yer alan Ekol Belgelendirme sizlerden gelen talepleri değerlendirmeye almakta ve en uygun teklifleri kısa süre içerisinde tarafınıza ulaştırmaktadır.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp