Sepetim Sepetim

CE İşareti Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

CE işaretine sahip olan her ürün AB standartlarına uygundur ve Avrupa Birliği pazarında rahatça dolaşabilir. Böylece ürünleriniz çevre dostu sayılarak; insan, bitki ve hayvanlar için zararsız maddelerden üretilmiş olur. Bu belge bir nevi uygunluk belgesidir. Yani bu belgeye sahip olan tüm ürünler Avrupa yönetmeliğine uygun kabul edilir. Ürünün kalitesi ve uzun ömürlü olma durumu bu belge ile kanıtlanamaz. Ancak CE işaretli ürünler güvenilir olmakla birlikte kaliteli ürün olarak görülmektedir.

Ekol Belgelendirme´nin bu alandaki tecrübeli danışmanları ile whatsapp hattından ya da canlı destek hattından ulaşım sağlayarak bilgi talep edebilirsiniz.

CE işareti birçok ülkede geçerli sayılmaktadır. Örneğin; Hollanda, Norveç, Kıbrıs, Avusturya, Bulgaristan, İtalya gibi ülkelerdeki ürünlerde CE işareti aranmaktadır. Bu ülkelere ek olarak Fransa, Yunanistan, Almanya, Malta ve Finlandiya ülkeleri de eklenebilir. Ancak CE işaretinin geçerli olduğu ülkeler bu ülkelerle sınırlı değildir. CE işaretinin hangi ülkelerde geçerli olduğunu merak ediyorsanız; işaretin tüm AB ülkelerinde geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Eğer satışlarınızı Avrupa piyasasında gerçekleştirecekseniz, ürünlerinizin AB ülkelerinde geçerli sayılması için CE logosuna sahip olması gerekecektir.

CE işareti birçok açıdan üreticiye fayda sağlar. Bu işaret üretici ürününün geniş bir Pazarda satış sağlamasına olanak sunar. Ürününün güvenilir olduğunu kanıtlayan üretici müşteri güvenini kazanır. Ve böylece firma satışlarını artırır. İmal ettiğiniz tüm ürünlerin AB standartlarına uygunluğunu CE belgesi alarak kanıtlayabilirsiniz. Bu hususta ise danışmanlık sağlayan firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Genel olarak izlemeniz gereken yolu, gerekli şartları firmamız aracığıyla öğrenebilir ve doğru yönlendirilebilirsiniz.

CE Belgesi Almak Ve CE İşaretine Sahip Olmak İçin Gerekenler


CE belgesine sahip olan tüm firmalar AB ülkelerindeki satışlarını kolayca gerçekleştirmektedirler. CE işaretini ürünlerine yerleştirerek gerekli yönetmeliklere uygun ürünler ürettiklerini böylece kanıtlarlar. CE işaretine sahip olmak için gerekli direktifler ve standartlar belirlenmelidir. Ürünlerinizin geçerli direktiflerde uygunluk durumunu değerlendirmelisiniz. Teknik dosyanızı eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Son olarak AB uygunluk beyanını da hazırlayarak CE belgesi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Gerekli aşamalar tamamlandıktan sonra üretici CE belgesini sahip olarak ürününün üzerinde CE işaretini kullanır.
CE işareti ürün üzerine uygulanırken istenilen şartlar yerine getirilmelidir. İşaret belirtilen format ve boyutta olmalıdır. Eğer ürüne göre işareti genişletecek ya da daraltacaksanız ürün formatına ve oranlarının aynı olmasına dikkat etmelisiniz.

CE Belgesi Almak Ve CE İşaretine Sahip Olmak İçin Gerekenler

CE işaretinde arka plan için gerekli özel bir renk aranmaz. Ancak CE logosu uzaktan fark edilebilir olmalıdır. Yani CE işaretinin açıkça görülmesi önemlidir. CE işaretine bazı durumlarda onaylanmış kuruluşun referans durumu eşlik edebilmektedir. Üretici firma üretmiş olduğu ürünün CE yönetmeliklerinden sorumlu tutulmaktadır. Ürününe CE işaretini yerleştirmek istiyorsa onaylanmış kuruluştan test, belgelendirme işlemi talep edebilir. Ayrıca firma uygunluk beyanını hazırlamalı ve olası olumsuz bir duruma karşı teknik dosyasını on yıl boyunca saklamalıdır.

Konu ile alakalı daha fazla bilgi almak için sitemizdeki numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

CE belge hizmeti veren kuruluşumuz ülke genelinde çok sayıda firmaya hizmet verdi. Sizlerde markanız için standartların üzerinde hizmet almak için danışmanlık sağlayan firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Belge teklifi almak için iletişim numaramızı çevirebilir ve detaylara ulaşabilirsiniz. Değerli müşterilerimiz için belirlediğimiz telifleri duymadan başka firma ile anlaşmayın. Önde gelen firmamızla uzman danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Sizler için her zaman en iyisini düşünerek çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Ekol Belgelendirme´ye sitesinde yer alan numaralar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp