Sepetim Sepetim

CE Kalite Belgesi Nasıl Alınır?

Üretici firmalar CE belgesine sahip olmak zorundadır. Ürünleri üzerinde CE işaretinin bulunması ve doğru kullanılması üreticinin sorumluluğunda yer alır. Firmalar CE kalite belgesine sahip olmak için gerekli şartları yerine getirmelidirler. İlk olarak ürünlerin CE direktifi kapsamında olup olmadığı firma tarafından araştırılmalıdır. Eğer satış Avrupa pazarında gerçekleşecekse, ürünün CE direktiflerine uyumlu olması önemlidir. Ürün üzerine Ce işaretinin yerleştirilmesi de unutulmamalıdır. Direktif kapsamında bazen birden fazla ürün geçerli olabilir. Bu durumda gerekli şartları yerine getirmeniz gerekecektir.

Ekol Belgelendirme olarak uzun senelerdir CE danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

CE belgesi almak için bazı durumlarda üçüncü taraf değerlendirilmesi istenebilir. Yani ürünlerin üçüncü taraf bir kuruluş aracılığıyla incelenmesi talep edilebilir. Bu kuruluşlar ürünleri test ederek ayrıntılı inceleme yaparlar. Fakat her zaman üçüncü taraf bir kuruluş onayı aranmaz. CE kalite belgesi almak isteyenler ürünleri için üçüncü taraf kuruluşun onayına ihtiyaç olup olmadığını araştırmalıdırlar. Tespit sonucunda böyle bir onaya gerek duyulmazsa şirketler kendi hazırlıklarını yaparak CE kalite belgesi almak için başvuruda bulunabilirler.

CE belgesi almak için aranan bir diğer şart ise ürünün uygunluğunun değerlendirilmesidir. Ürününüzün uygun olduğunu doğru bir şekilde test etmeniz gerekecektir. Test için yönerge seçimi önemlidir. Bu yönergeler ile birlikte uygun olan modül seçilerek uygulanır. Ce kalite belgesi almanın bir diğer kuralı ise ilgili belgelerin saklanmasıdır. Üreticiler Ce belgesi almak için izlediği bu yoldaki tüm evrak ve belgeleri saklamalıdır. Saklama süresi on yıl olarak belirlenmiştir. Üreticiler gerekli olacak tüm işlemleri tamamladıktan sonra uyumluluk bildiriminde bulunmalıdırlar. İfadelerin yer aldığı bu belgeye uygunluk beyanı denilmektedir.

Türkiye´nin her yerinde sizleree hizmet veren firma Ekol Belgelendirme olarak hizmetlerimizi en uygun fiyatlardan alanında uzman danışmanlarımız ile sunmaktayız.

CE Kalite Belgesi Veren Firmalar


CE kalite belgesi almak için ilk olarak iyi bir firma ile anlaşmak önemlidir. Firma ile hareket etmek sizlere yön gösterecek ve tüm işlemlerinizde kolay bir yol izlemenizi sağlayacaktır. CE kalite belgesi almak için bir diğer seçenekte yetkili kuruluşlardan yardım almaktır. Başvuru yapılmadan önce gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Belgeyi almak için başvuruda en önemli faktör ürün için planlı hazırlanmış teknik dosyadır. Bu dosyada ürüne ait bütün detaylar yer alır. Dosyada teknik çizimler ürün hacimleri ve boyutları gibi içeriklerde mutlaka olmak zorundadır.

CE Kalite Belgesi Nasıl Alınır?

Hazırlık aşamalarında laboratuvar testlerinde dikkate alındığı bilinmelidir. laboratuvar analizleri sadece yetkili olan laboratuvarlar üzerinde gerçekleşir. Eğer ürününüz için CE işareti almak zorunlu değilse, firma kendi ürününe CE standı oluşturarak yayınlayabilir. Fakat bu konuda uzman bir kuruluştan danışmanlık desteği alınması önerilmektedir. Üretici firmalar ürünlerinin risk durumuna göre hareket ederler. Eğer ürünleri yüksek risk grubunda yer alıyorsa, CE işaretini koyarlar. Ya da uzman bir kuruluştan yardım alarak CE işaretini ürünleri üzerine koyarlar.

Her zaman iyi bir firma ile çalışmak artı puan kazandırır. Kuruluşumuz sizlere danışmanlık hizmeti vererek CE kalite belgesi almanız için yardımcı olmaktadır. Belgeye sahip olmak için sürecin nasıl işlediğini bilmek önemli bir etkendir. Ayrıca bu bilgi size zaman kazandırır. CE belgesine sahip olmak ve hedeflerinizi gerçekleştirmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm aşamalar hakkında bilgi sahibi olmak için en kısa sürede bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 
Çok daha fazla bilgi ve detay için Ekol Belgelendirme´ye hemen iletişim numaralarından ulaşın.

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp