Sepetim Sepetim

CE Kullanım Alanları Nelerdir?

Bazı ürünlerin Avrupa pazarındaki satışı için CE belgesi şartı aranır. Ürünün CE işareti mevcut değilse Avrupa pazarında satışı gerçekleşemez. Bu nedenle de yasal ve güvenli alışverişler için ürünlerin üzerinde CE Logosu mutlaka olmalıdır. CE belgesine sahip olmak için yetkili kuruluşlardan yardım alınabilir. Başvuru şartlarını taşıyan her üretici istenilen standartları yerine getirdiği takdirde kısa sürede belgeye sahip olabilir. CE belgesi için genellikle riskli ürünler tercih edilir. Ürününüz riskli ürün grubunda ise mutlaka CE belgesi almanız gerekir. Aksi halde tüm sorumluluk firma üzerine kalacaktır. Ve dış piyasada satış onayı olmayacaktır. Ekol Belgelendirme ile kısa süre içerisinde ihtiyacınız olan belgeye sahip olmak için gerekli adımı atın ve danışmanlığınızı alın. CE Kullanım Alanları Nelerdir? sorusunun kapsamlı yanıtı sitemizde sizlerle..

CE kullanım alanlarında yer alan kategoriler birçok çeşitte ele alınır. Alçak gerilim cihazları, oyuncaklar, yapı malzemeleri, makinalar CE kullanım alanları arasında yer alır. Tıbbı cihaz çeşitleri, gezi yatları, asansörler, sıcak su kazanları, sivil amaçlı kullanılacak patlayıcı maddeleri gibi çeşitlerde CE kullanım alanlarındadır. Ayrıca piller, elektrikli ve elektronik aletler, ambalaj malzemeleri, ölçüm aletleri ve telsiz ekipmanları da kullanım alanlarında sayılır.

CE belgesine sahip olmak isteyenlere kuruluşumuzun belgelendirme hizmeti verdiğini belirtmek isteriz. Sunduğumuz bu olanaklar sayesinde güvenli, ileriye yönelik ve yüksek performanslı ürün satışları gerçekleştirebilirsiniz. Verdiğimiz bu belgenin kalite belgesi olmadığını belirtmek isteriz. Bu belgeye sahip olan firmalar ürünlerinin çevreye zarar vermediğini kanıtlamış olurlar. Böylece daha geniş kitleye hitap ederek müşteri ağınızı genişletebilirsiniz. Daha fazla bilgi ve destek için danışmanlık hizmeti veren firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

CE Belgesi Almak İçin Gerekli Şartlar


En kısa yoldan CE belgesi işareti almak istiyorsanız, bazı şartları eksiksiz ve doğru şekilde tamamlamalısınız. İlk olarak uygulanabilecek ürün yönetmeliğini belirlemeniz gerekecektir. Ardından yönetmelik kapsamında uygun görülen standartları belirlemelisiniz. Bu standartlar arasında test, muayene ve raporlama işlemi yer alır. Teknik dosya hazırlanır. Ki burada en önemli şart teknik dosyanın eksiksiz ve kurallara uygun olarak hazırlanmasıdır. Sonrasında uygunluk beyanı hazırlanır. Ardından yetkili bir kuruluş yardımıyla CE belgesi alma işlemi tamamlanır. Belgeyi alan tüm üreticiler ürünlerine CE işaretini yerleştirebilirler.

Türkiye´nin her yerinde Ekol Belgelendirme sizlerin hizmetindedir.

CE Kullanım Alanları Nelerdir?

Belge başvurusunda bulunmadan önce bazı konuları da araştırmanız iyi olacaktır. İlk olarak ürününüzün CE kapsamında olup olmadığından emin olmalısınız. Ürün için uygulanabilir direktifler nelerdir iyi bilmelisiniz. Ürünlerinizin standartları taşıyıp taşımadığını araştırmanız yararınıza olacaktır. Teknik dosyanın nasıl oluşturulduğu hakkında detaylı bilgi araştırması yapmalısınız. Ve son olarak uygunluk beyanınızı planlı ve doğru bir şekilde hazırlamalısınız. Tüm bu araştırmaların ardından CE belgesi başvurusunu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz de danışmanlık hizmeti veren firmamızdan yardım alabilirsiniz.

CE belgesi bir ürünün Avrupa mevzuatına uygunluğunu kanıtlar. Ve ürünlerin dış pazarda rahatlıkla satılabilmesini sağlar. Ancak yalnızca belirtilen standartlara uyan ürünlerin CE işaretini taşıması gerekir. Bu işareti taşıyan ürünler Avrupa’da üretilen ürünler değildir. CE logosunu üzerinde taşıyan tüm ürünler yasal kriterlere sahip olarak Avrupa ve Türkiye pazarında kolayca satışı gerçekleşmektedir. Uygunluk beyanını hazırlamak, teknik dosya oluşturmak ve ürüne CE belgesini yerleştirmek üretici sorumluluğunda tutulmuştur. CE belgesi almak için ilk adımı firmamıza gelerek atabilirsiniz. Gerekli tüm detaylara ulaşabilir ve yapılması gerekenleri kısa sürede öğrenebilirsiniz. En iyi hizmeti danışmanlık firmamızdan alarak ürünlerinizin kar oranını artırabilirsiniz.

Sizde konu ile alakalı daha kapsamlı bilgi almak ve en uygun fiyatalrdan danışmanlık alabilmek için EKOL BELGELENDİRME´ye ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Iso 31000 Standardı Belge Danışmanlığı
  Iso 31000 Standardı Belge Danışmanlığı konusunda alanının en iyi eğitmenleri, tecrübeli personeli ve sektörün öncüleri arasında yer alan danışmanları ile Ekol Belgelendirme Türkiye´nin neresinde olursanız olun, sizin yanınızda.
 • MSDS (MGBF) Formu Hazırlama Firması
  MSDS (MGBF) Formu Hazırlama Firması ile ilgili aramalarınızda rastladığınız Ekol Belgelendirme firması eğitmen ve danışmanları bu alanda kendini geliştirmiş ve işinin ehli kişilerden oluşmaktadır. Detaylı bilgi almak için hemen bizi a
 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Danışmanlığı - Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi
  ISO 27001 Bilgi Güvenliği Danışmanlığı - Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemine dair merak edilen tüm bilgileri ve konu ile alakalı işletmenizin yapması gerekenleri Ekol Belgelendirme web sitesi aracılığı ile öğrenebilir ve hemen hizmet ala
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp