Sepetim Sepetim

CE Nedir?

Ekol Belgelendirme en çok danışmanlık hizmeti sunduğu CE Sertifikası ile alakalı sıkça sorulan soruları yanıtlıyor. CE Nedir? sorusunu ele aldığımız bu içeriğe yakından gözatın. CE belgesi bir ürünün Avrupa standartlarına uygun olduğunu belirtir. Bu belge ile hem ülkemizde hem de Avrupa sınırları içerisinde ürün satışı rahatlıkla gerçekleşir. Kısacası bu belge sayesinde AB sınırlarında ürünlerinizin satışını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz, diyebiliriz. Belge ile onaylanmış ürünlerin belirli kriterleri taşıması gereklidir. CE belgesi ürünün kaliteli olduğunu belirtmez. Bu belge sayesinde ürünün hayvanlara, insanlara ve çevreye herhangi bir şekilde zararının olamayacağını anlarız. Yani üretici firma bu konuda garanti verdiğini ve malzemeyle birlikte üretim yöntemlerinin de gerekli şartları taşıdığını belge aracılığıyla ifade eder.

Bir ürünün CE işaretini taşıması için gerekli şartları yerine getirmesi gerekir. Bu durumda da belirli bir süreç izlenir. Sürecin zorluğu ve kolaylığı ürün durumuna göre değişkenlik gösterir. Eğer ürün düşük risk grubunda yer alıyorsa, bunun için herhangi bir kuruluştan destek almaya gerek yoktur. Dolayısıyla da ürünün test edilmesi, analizi ve belgelendirme işlemi tamamen tüketiciye ait olur. Ancak yüksek risk grubunda yer alan ürünler için aynı durum söz konusu olamaz. Bu durumda belgeye sahip olmak isteyenler CE belgesi veren kuruluşlardan yardım almalıdır.

Ekol Belgelendirme bu alanda sayısız firmaya danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunmuştur. Hususların tamamına hakim danışmanlarımız için sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.

Üretici CE belgelendirmesini kendisi yapmış olsa bile ürün için gerekli şartların taşınması, tüm testlerin yapılmış olması ve mevzuata göre belirlenmiş dokümanların hazırlanması önemlidir. Ürünün ihracatı, satışı, dağıtımı ve stoklanmasında yaşanabilecek olumsuz bir durumda firmadan bilgi istenebilir. Bu durumda ise üretici firmanın gerekli bilgileri kısa sürede sağlaması önemlidir. CE belgesi alınmadan önce teknik dosya işlemleri ve ürün hakkındaki bilgiler ürün pazara çıkarılmadan önce hazırlanmalıdır. Eğer konuyla ilgili bilgi sahibi değilseniz ya da belgelendirme hizmeti almak istiyorsanız, danışmanlık veren firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Dosya hazırlığı ve aklınıza gelebilecek tüm işlemlerde danışmanlık hizmeti veren firmamızdan destek alabilirsiniz.

CE Belgesinin Önemi Ve Avantajları


CE belgesinin önemi ve avantajları araştırıldığında birçok açıdan önemli olduğu ve avantaj sağladığı görülür. Belgenin avantajından bahsedilirken tüketici için daha çok yarar sağladığı düşünülebilir. Ancak üretici firma içinde CE belgesinin önemli olduğunu söyleyebiliriz. Belge avantajı tüketici açısından ele alındığında; ürünün sağlık kuruluşlarına uygun üretilmesi, çevre ve insana zarar vermemesi tüketici açısından büyük avantaj sağlar. Sonuç olarak tüketici alışverişlerini güvenle tamamlar.

CE Belgesinin Önemi Ve Avantajları

Eğer avantaj durumu üretici firma adına düşünülürse; firma ürünlerini dış pazarda rahatlıkla satabilir. Böylece firma saygınlığını artırarak daha çok müşteriye hitap eder. CE belgesi üretici firma açısından oldukça önemlidir. Dolayısıyla da üretici firmanın alacağı ilk şeyin Ce belgesi olması gerektiği söylenebilir. Bu konular ele alındığında bizlerde firma olarak Ce belgesinin önemini biliyoruz. İsterseniz yerel pazarda dilerseniz de dış pazarlarda satış yapabilmek için bu belgeye sahip olabilirsiniz. Belgenin gerekli standartlara uyum sağlamasına özen göstermekte ve tüm şartlara uygun bir şekilde hazırlanmasını sağlamaktayız.

Eğer amacınız ticarete atılmak ve ürün ürütmek ise geniş müşteri ağına ulaşmak için öncelikli amacınız CE belgesini almak olmalıdır. Bu belgeyi alarak Avrupa birliği piyasasına ulaşarak satışlarınızı artırabilirsiniz. Gerekli standartları sağlamanızla birlikte büyüyerek daha yüksek kar elde edebilirsiniz. Türkiye’de yer alan danışmanlık firmaları arasında önde gelen bir kuruluşuz. Sizlerde hizmet farkımızdan yararlanmak için iletişim numaramızı çevirerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ve detay için Ekol Belgelendirme firmamıza sitedeki numaradan ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • GSV Belgesi
  GSV Belgesi almak isteyen tüm firmaların ilk tercihi EKOL.. Firmanıza GSV Güvenlik Denetimlerini başarılı tamamladığınıza ve uluslararası pazarda etkili olabileceğinize nazır bu önemli belgeyi kazandırıyoruz.
 • Fda Belgesi Nedir?
  Türkçe´de Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi anlamına gelen U.S. Food and Drug Administration yani FDA, dünya genelinde kabul gören bir kuruluştur.
 • Restoran Kalite Belgelendirme
  Restoran Kalite Belgelendirme hizmetimiz hakkında bilgi almak ve işletmenizde ISO standartlarında bir hizmet ile müşterilerinize sunmak, müşterilerinize hizmet vermek için EKOL´den danışmanlık alabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp