CE Nereden Alınır?

Avrupa Birliği´nin özellikle de teknik mevzuat uyumu çerçevesinde 85 yılında benimsediği yeni yaklaşım politikası, ürünlerin CE Belgesi ile uygunluğunu gösteren bilgileri içermektedir. Bu belge, ürünlerin ilgili direktiflere uygun olduğunu ve gerekli değerlendirme çalışmalarından geçtiğini gösteren bir birlik nişanesidir. CE nereden alınır sorusunda da bu nedenle cevap her zaman için firmamız olacaktır. CE işareti, ürünlerin güvenli ve çevreye duyarlı bir şekilde kullanılması durumunda insan, canlı ve mal güvenliğini sağladığını gösterir.

İşinin ehli belgelendirme eğitmenleri ve danışmanları ile hizmet veren Ekol Belgelendirme´ye sitesinde yer alan numaradan hemen ulaşım sağlayabilirsiniz.

CE işareti, Avrupa Birliği´nin teknik mevzuatlarına uyumu ve malların serbest dolaşımını hedefleyen bir politikanın bir ürün üzerindeki uygunluğunu belirtir. Bu işaret, gerekli olan direktifler kapsamındaki ürünlerin güvenlik, sağlık, tüketici ve çevre koruması açısından uygun olduğunu ifade eder. Tam olarak aslında "Conformite European" ifadesinin baş harflerinden oluşan bu işaret, ürünlerin belirli şartlara uygunluğunu gösterir.

CE Belgesi, üreticilerin garanti bildirimi olarak kabul edilir ve ürünlerin pasaportu niteliğindedir. Ancak, bu belge kalite belgesi değildir. CE işareti, üzerinde bulunduğu ürünlerin genelinde tek bir işaretin kullanılmasını sağlar ve bu işaret, insanlar, hayvanlar, bitkiler ve çevre sağlığına zarar vermeyecek ürünleri garanti altına alır.

Firmamızın CE Belge Hizmetleri


Firmamız tarafından verilen CE belgesi, ürünlerin emniyetli bir şekilde sınıflandırılmış olduğunu gösterir. Bu belge, tüketicilere yüksek kalitede ve standartlara uygun ürünlerin sunulmasını sağlar. CE işareti, ürünlerin etiket, ambalaj ve emniyet standartlarına uygunluğunu ifade ederek tüketicilere güvenli alışveriş deneyimi sunar.

CE Belgesi, Avrupa Birliği ve Türkiye´de satılmadan önce birçok ürün için gerçek bir gereklidir. CE nereden alınır konusunda bu belge, ürünün AB güvenlik, sağlık ve çevre koruma gerekliliklerini karşıladığını ispatlar. Hem Avrupa´da hem de Türkiye´de üretilmiş olsa da, bir ürünün bu pazarda satılabilmesi için elbette bu belgenin olması gerekmektedir. Ancak, CE Belgesi yalnızca AB Yönetmelikleri kapsamındaki ürünler için geçerlidir.

CE işaretini ürüne eklemek için, ürünün tüm AB genelinde gereklilikleri karşıladığını ispatlayan bir teknik dosyayı oluşturmak gereklidir. Ürünün üreticisi olarak, tüm gerekliliklere uygunluğu beyan etmek sorumluluğundadır. CE işareti alındıktan sonra, distribütör, ithalatçı firmalara bu işaretle ilgili tüm destekleyici belgeler sağlanmalıdır.
 

CE Belgesi Alımının Adımları Hakkında Detay


•    Ürünün Tanımlanması Adımı
Ürünün hangi direktifler kapsamında yer aldığı belirlenmeli, ardından da var olan standartlar gözden geçirilmeli ve en sonunda da ürünün bu standartlara uygunluğu değerlendirilmelidir.
Yine ulusal standartlara uygunluk kontrol edilmelidir. Yetkili kurumun müdahalesi gerekip gerekmediği değerlendirilmelidir.

Firmamızın CE Belge Hizmetleri

•    Kalite Sistemin Konusu
Firmamız tarafından hangi Avrupa Direktifleri ve standartlarının uygulanacağı belirlenir.

•    Teknik Dokümantasyon Adımı
Uzman firmamıza verilmek üzere imalatçının uygunluk deklarasyonu hazırlaması gerekiyor. Ardından da EU Model sertifikası alınmalıdır.

Bu son derece gerekli ve aslında olması gerekli olan adımların titizlikle takip edilmesi, ürünün CE Belgesi almasını sağlar ve ardından da pazarda satışa sunulma olasılığını da garanti altına alır. İşte tüm bu adımları en sağlıklı ve titiz biçimde yürütme konusunda da firmamız her zaman hizmetinizde olacaktır. Sizler de firmamıza ulaşabilir, CE işaretini tüm süreçleri ve fiyatlandırması hakkında bilgi alabilirsiniz. Ardından da sektörünüze uygun biçimde süreci bizlerle başlatabilirsiniz.

Ekol Belgelendirme ile tüm Türkiye´de ve Dünya´da bilindik olun, markanız için doğru adımları atın. Uygun fiyatlar ve danışmanlık hizmetleri için sitemizdeki numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular
CE BELGESİ NEREDEN ALNIR?

 CE belgesi, Avrupa Birliği pazarına ürünlerin serbest dolaşımını sağlar. Ürünlerin AB yönergelerine uygun olduğunu gösterir. CE belgesi almak için ürünün uygunluğunu değerlendirmeli ve gerekli belgeleri hazırlamalısınız. Son olarak, CE belgesini ürüne iliştirmeli ve ambalajına eklemelisiniz.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp