Sepetim Sepetim

Ce Teknik Dosya Hazırlama

Teknik Dosya Hazırlama ile ilgili detaylı bilgi aktardığımız, ce belgesi alabilmek için ihtiyacınız olan tüm dosyaların uzmanlarımız tarafından hazırlanacağı bu içeriğimizi incelediniz mi?

Ce işareti almak isteyen her firmanın süreci içerisinde bir teknik dosya terimi ile karşı karşıya kalacağının farkındayız. Sizi zora sokmamak için Ekol Belgelendirme olarka işinin uzmanı ekibimiz ile gerekli olan teknik dosya için üretici firma yada yetkili temsilci için ürünlere ait olan tüm teknik dökümantasyonları, risk analizlerini, teknik resimlerini, test ve analiz raporlarını, komponent sertifikalarını, uygunluk beyanlarını, yer alıyorsa onaylı kurum/kuruluş sertifikasını ve kullanım klavuzu gibi belgelerin sahip olunması yanında sizin yanınızdayız. Üretici olan firmaların ürettikleri ürünlerin her bir tipi için teknik dosya detaylarına yer verilmelidir. Uygun görüldüğü taktirde piyasa gözetimi yapan kurumlar ile yetkili makamlara sunulabilmesi adına bu teknik dosyalar gönderilmeli ve aynı zamanda üretici firma arşivinde her zaman bulundurmalıdır.

CE İŞARETİ İÇİN TEKNİK DOSYA

Ekol Belgelendirme´nin sizler için teknik dosya ile ilgili olan tüm gerekli direktifleri, ürün tipleri ve standartları için mevzuata uygun bir şekilde adım atmanıza yardımcı olmaktadır. Alanında uzman danışmanlarımız ile
CE BELGESİ alabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz mevzuata uygun teknik dosyanın tüm detayları hazırlanabilmekte ve sizlere bu yolda yardımcı olabilmektedir.

Ce belgesi almaya ihtiyaç duyan herkese en iyi danışmanlarımız ile Türkiye´nin her yerinde hizmet verebiliyoruz.

Teknik dosya dökümanlarının hazırlanmasında ortak bir şablon üzerinden firmaların ilerlemesi çok sağlıklı görünmemektedir. Firmaların genel bir şablon ile ürünleri için teknik dosya çıkarması, gerekli olan tüm belgeleri bir araya getirmesi halinde işlemlerin uzayabileceği aksaklıklar beraberinde gelebilir. Her ürün tipinin, her sektörün kendine has
teknik dosya hazırlama standartları vardır. Sizlerde hazırlatmak istediğiniz ürünleriniz için teknik dosyaları Ekol Belgelendirme aracılığı ile hazırlatabilirsiniz. İmalat yapanların ve ithalatçıların ürünlerini girmesini istedikleri pazarda rahat bir şekilde dolaşıma sokabilmesi için teknik dosyalarının hazır olması gerekmektedir. Ekol Belgelendirme olarak CE normlarının tamamına uygun olan teknik dosya oluşturma hizmetlerinde en iyi ekip ve tecrübeli bir ekip ile sizlerin yanındayız.

CE TEKNİK DOSYA HAZIRLAMA

CE normlarına uygun olarak teknik dosya hazırlatmak isteyen herkesi incelediğiniz web sitesinde yer alan destek numaralarını aramaya davet ediyoruz. Ekol Belgelendirme olarak Türkiye´nin her yerinde CE Belgesi ve diğer belgeler için sizlerin hizmetinde oluyoruz.

Teknik Dosya İçerikleri

* Ürün için genel bir tanımlama
* Ürün ile ilgili çalışmaları açıklayan tüm tanımlar
* Ürün ile ilgili tasarımlar
* Ürün ile ilgili çizimler
* Ürün parçaları listesi
* Ürün modülleri ve devre şemaları
* Ürünün çalışma prosedürlerine ait tüm bilgiler
* Ürün için uygulanan uyumlaştırılan standart listeleri
* Ürün için gerekli olan standartların uygulandığı durumlarda veya uygulanmadığı durumlarda gerekli olan çözümler ve açıklamaları
* Ürün tasarımları ile ilgili muayenelerinin sonuçları
* Ürünün test raporları
* Ürünün risk analizleri
* Ürün için Türkçe ve diğer dillerdeki orjinal kullanım klavuzları
* Kalite yönetim belgeleri
* Ürün için Türkçe / İngilizce montaj klavuzu
* Ürün üretimdeki muadil malzemeler ve hammadde değişiklikleri
* Ürün güvenlik testleri
* Uygunluk beyanı

Teknik dosyaların amaçlarına baktığımızda üreticiler aracılığı ile benimsenmiş olan tüm hükümler, gereklilikler ve unsurlar sistematik bir şekilde, düzenli, yazılı kurallar çerçevesinde, işlem ve talimatlar şeklinde hazırlanır ve " TEKNİK DOSYA " başlıkları altında firma içerisinde muhafaza edilir. Ürünler için ihtiyaç duyulan teknik dosyaların amaçları, tüm teknik düzenlemelerde belirlenmiş olan gerekliliklere uygun olup olmadığı, ürün değerlendirilmesinin yapıldığı, ürünün üretim ve tasarım aşamaları ve işlevselliğinin belirgin bir şekilde meydana getirildiği durumudur.

Ürünlerin Piyasa Gözetimi ve Denetimine Dair Yönetmelik´te bulunan bir maddede belirtildiği üzere üreticiler ilgili teknik düzenlemelerde belirtilmiş olan tüm belgeleri, ürün ülke içerisinde üretiliyor ise üretildiği, ithal bir ürün ise ithal edilmiş olduğu tarih itibari ile teknik düzenlemelerde belirtilmiş olan süreleri, sürelerin belirtilmemesi durumunda yetkili kuruluşlar tarafından belirlenecek süreler içerisinde muhafaza etmeli ve istek geldiği hallerde ilgili kurumlara ürünü ibraz etmesi gerekmektedir.

Risk ve önlemlere uygun olarak her zaman teknik dosyanın hazır olarak firmanızda saklaması ve bulunması gerekir. Denetim elemanları bu teknik dosyaları talep ettiğinde görebilmeli ve firmanızda sunabilmelidir. Firmanızdan denetim elemanlarının talep ettiği durumlarda sizin bu teknik dosyayı ibraz etmeniz mecburidir.  Firmanızda teknik dosyanın özetinin bulunmaması sizin için güvensizlik şüphesi duyulması için çok geçerli bir sebep olacaktır. Sorun yaşamamak, istenildiğinde tüm bilgi ve dosyaların hazır olması için Ekol Belgelendirme ile çalışabilir ve en iyi teklifleri alabilirsiniz.

Firmalar için hazırlanacak olan teknik dosyada ürünlerin topluluk mevzuatlarına uygunluk konusundaki sorunlar olduğu düşünüldüğünde, ciddi şüpheler olduğunda inceleme olacağı ve denetim elemanlarından bu dosya talep edileceği için önem vermeniz gereken bir durum olduğunu unutmayın. Güvensizliğin bulunduğu hallerde teknik dosya talep edilecektir, Emniyet, sağlık, kamu yararını temin etme gibi hallerde tekrar kontrol edilmek istenecektir. Güvensizlik şüphesi oluşabilmesi için bir çok örnek verilebilir, bunlardan en çok karşılaşılanı, gecikme süresinde istenilen belgelerin sunulamaması, ilgili yönetmeliğe uygunluğun olmadığı hallerdir.

CE BELGESİ TEKNİK DOSYASI

Ce Belgesi için firmanızın ihtiyacı olan teknik dosyaların hazırlanmasında, daima hazır durumda bulunmasında etkili olan tüm çalışmalarımız ile sizlerin yanındayız. Ekol Belgelendirme olarak alanında uzman, tecrübeli ve profesyonel danışmanlarımız sizlere teknik dosya hazırlama konusunda nerede olursanız olun hizmetlerini sunacak ve bilgilerini aktaracaktır. Teknik dosya ile alakalı bazı bölümlerin açıklayıcı olan geniş listesi AT Uygunluk Belgenizde olacaktır ve bu belgenin bir nüshası, onaylanan kuruluşta saklanacaktır. Üreticilerin, teknik dosyası ile beraber AT Uygunluk Belgeleri, Teknik dosyaları için birer nüshasını, son ürün imalatının ardından aksi belirtilmediği müddetçe 10 sene saklaması gerekmektedir.

Hangi dosyayı, hangi şartlar altında saklamanız gerektiği, ne şekilde muhafa etmeniz gerektiği bilgileri de sizlere aktarılacaktır. Ancak öncelikli olarak bu saklama işlemlerinin yapılacağı teknik dosyanın hazırlanması ve At uygunluk beyanı dökümanı gibi ihtiyacınız olan belgelerin hazırlanmasıdır. Ekol Belgelendirme olarak bu alanda en iyi kadro ile sizlere hizmetlerimizi sunacağımıza, Türkiye´nin her yerinde sizlerin yanında olacağımıza emin olabilirsiniz. Firmamızdan en iyi ce belgesi teknik dosyası hazırlama ekibinden destek alabilmek ve firmanıza özel fiyat tekliflerimizi öğrenebilmek için bir arama ile bilgi alabilirsiniz.

Sistemde yer alan tüm uygunluk teyit sistemleri amacı ile teknik dosyalar istenilmektedir. Teknik dosyalar ürünlerinizin teknik düzenlemelerinin gereklerine uygunluğuna bağlı olarak değerlendirmeler yapılması için de yardımcıdur. Bir teknik dosyanın içeriğinde neler var, neler yer alır bunlarla ilgili madde madde bilgileri yukarıda sizlerle paylaştık.

Ce işaretleme süreçleri içerisinde yer alan önemli adımların üst seviyelerinde bulunan teknik dosya oluşturma için sizlerin yanındayız. Firmanızın ihtiyacı olan CE Belgesini alabilmesi için teknik dökümantasyonların hazırlanmasında, risk analizlerinizin yapılmasında, teknik resimlerin hazır olmasında, test ve analiz raporlarınızın dosyaya eklenebilmesinde, sertifikalarınızın ayarlanmasında, uygunluk beyanı işlemlerinizin hazır olmasında tüm kullanım klavuzlarına göre gerekli olan tüm aşamaların tamamlanabilmesinde biz yanınızdayız. Üretilen ürününüzün tipine göre teknik dosya hazırlanması ve içeriğinde değişiklikler olabilir, bu bağlamda ihtiyaç duyulan teknik dosyanın hazırlanabilmesi için kesinlikle profesyonel bir firmadan destek almanız önerilmektedir. Ekol Belgelendirme CE BELGESİ TEKNİK DOSYA HAZIRLAMA konusunda uzman kadrosu ile Türkiye´nin en iyi firmaları arasındadır.

TEKNİK DOSYANIN AMAÇLARI

Bir teknik dosyanın amacı üretici tarafından belirlenen unsurları, gerek ve hükümlerin tamamını sistematik ve düzenli bir şekilde saklamasını amaçlamaktadır. Teknik dosya firmanın gerekli olan tüm uygunluklara, sistemlere ve tasarım detaylarına, üretim aşamalarına uygun olup olmadığını kontrol edilmesini sağlamaktadır.

Ekol Belgelendirme ile sizlerde teknik dosyanızın hazırlanması için en uygun fiyatları alarak en hızlı şekilde tüm dökümanlarınızı hazır hale getirebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve en iyi teklifleri alabilmek için firmamıza incelediğiniz kurumsal web sitemizin iletişim sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular
CE TEKNİK DOSYA HAZIRLAMA?

 

  1. Ürün Bilgisi Toplama: Ürününüzle ilgili tüm detayları bir araya getirin. Bu, ürün özellikleri, teknik çizimler, malzeme bilgileri ve kullanım talimatlarını içermelidir.
  2. Risk Analizi ve Güvenlik Değerlendirmesi: Potansiyel riskleri belirleyin ve bu riskleri nasıl azaltacağınızı planlayın. Güvenlik değerlendirmesi yaparak, ürün kullanımında oluşabilecek riskleri en aza indirmek için tedbirler alın.
  3. Standartlara Uygunluk Değerlendirmesi: İlgili ürün standartlarına göre ürün uygunluğunu değerlendirin. Ürününüzü standartlara uygun hale getirmek için gerekli adımları planlayın.
  4. Teknik Dosyanın Oluşturulması: Toplanan bilgileri ve değerlendirmeleri kullanarak, CE teknik dosyanızı oluşturun. Dosya, tasarım, üretim, test sonuçları, risk analizi, kullanım kılavuzları ve uygunluk beyanını içermelidir.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp