Sepetim Sepetim

Çevre Yönetimi Belgelendirme Başvurusu (ISO 14001)

Çevre Yönetimi Belgelendirme Başvurusu (ISO 14001) Ekol Belgelendirme aracılığı ile yapılabilmektedir. Sizlerde firmanıza entegre etmek istediğiniz bu sistem için hemen sitemizdeki numaralarımızı arayabilirsiniz.

ISO standartlarının tamamının kendine has özelliği ve firmalara, dünyaya kattığı özellikleri yer almaktadır. Bunların içindeki ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi´nde firmaların yükümlü olduğu bazı yasalar ve şartları dikkate alınarak geliştirilmesi için, uygulanması için bir çok imkanı bir arada tutabilmektedir. Firmaların Çevre Yönetimi Sistemlerinde önemli çevresel boyutlara hakim olması gerekir. Kontrol altında tutabileceğiniz ve çevresel boyutlara bazı etkiler bırakabileceğiniz standartlar vardır. Doğadaki yapının zarar görmemesi ve korunabilmesi için ISO 14001 Çevre Yönetimi ile bir çok fırsata hakim olursunuz. Riskleri bilir ve verimli bir şekilde risklerin yönetilmesini sağlayabilirsiniz. Sanayi faaliyetlerindeki firmaların çevresel etkileri, doğaya vermiş oldukları zararları en az seviyeye indirmek ana amaçtır, enerjilerin ve tüketimlerin azaltılmasıda aynı şekilde bu standart ile gerçekleştirilebilmektedir.

ISO 14001´İN FİRMANIZA ENTEGRE EDİLMESİ

Çevre Yönetim Sistemi olarak karşımıza çıkan ISO 14001 uluslar arası pazarda kabul görmüş ve dünya üzerinde milyonlarca firmanın sahip olduğu bir standarttır. Firmaların ürünleri, hizmetleri ve tüm faaliyetlerinin incelendiği ve akabinde çevre ile alakalı tüm unsurların etkin bir şekilde yönetilebilmesi için var olan ISO 14001 standartı ISO 9001 ile beraber yürütülebilir. Ortak bir yönetim şekline sahip olan bu standartlar her firmaya kolay bir şekilde entegre edilebilmektedir.

Çevre Yönetimi Belgelendirme Başvurusu (ISO 14001) taleplerinizi çin yapmanız gereken incelediğiniz kurumsal web sitemizde yer alan numaralarımızı aramaktır. Firmamızı aradığınız taktirde sizlerle görüşme sağlayacak olan işinde uzman personelimiz ihtiyacınız olan belgelendirme için uygun teklifleri hazırlayarak sizlere sunabilecektir.

Çevre Yönetim Sistemi ISO 14001 Faydaları

Dünya üzerinde kabul gören ISO 14001 uluslar arası pazarda kabul gören ve aranan bir standarttır. Bu standart ile beraber firma içerisinde olası yangın, deprem gibi afet hallerinde personeliniz ve firma ekipmanlarınızın hazır olması sağlanmakta ve afetler nedeni ile oluşabilecek kazaların önüne geçilmektedir.

Küresel ısınmanın her geçen sene arttığını gözlemlemeyen yoktur. ISO 14001 ile kirlilik ile alakalı kaynaklar analiz edilir, araştırılır ve varsa bu kaynaklar kontrol altına alınır, kirliliğin firma içerisinde en aza indirilmesi ve azaltılması ilk amaçlar içerisinde yer alır. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi dünya üzerinde bilinen ve kullanılan en yoğun standartlar arasındadır. Global pazarda etkin olarak kabul edilen bir belgeye sahip olursunuz.

Standardın firmaya entegre edilmesi ile maliyet kontrolleri gerçekleştirilmeye başlanır, geliştirilen maliyet kontrolleri ile masrafların en aza indirilmesi ile verimliliğin artması sağlanır. Uluslararası ve ulusal mevzuatların tamamına uygun bir hal alan firmanızda çevresel faktörlere karşı olan performans artacaktır. Rekabet alanında da ISO 14001´e sahip olmanız demek firmanızın daha avantajlı bir hal alması demektir.

Markanız ve firmanızın saygın bir yapıda olması ile pazardaki payının artması sağlanacaktır. Enerji tasarrufu sağlanacak olan firmanızda girdi malzemelerinden de ayrıca tasarruf edilecektir.

14001

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi sayesinde firmanızdaki çevresel izler en aza indirilecek ve doğa ile uyumlu bir firma haline geleceksiniz. Firmanıza entegre edilen bu sistem sayesinde kirlilik olayları azaltılacaktır. Sürdürülebilir bir iş akışı geliştirmek için hemen incelediğiniz web sayfamızda yer alan numaralarımız üzerinden bizlerle irtibata geçebilir ve Ekol Belgelendirme uzman danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Şirketler İçin Sürdürülebilirlik
  Şirketler İçin Sürdürülebilirlik hizmetlerini Ekol Belgelendirme olarak sizlere sunuyoruz. Kurumsal sürdürülebilirlik adına uzmanlarımız ile sizlere en iyi hizmetleri sunmaktayız.
 • Kenya İhracat Uygunluk Sertifikası (PVOC Belgesi)
  Ekol Belgelendirme´den danışmanlık hizmeti alarak Kenya İhracat Uygunluk Sertifikası (PVOC Belgesi) almak için gerekli tüm adımları sizin adınıza yönetmekteyiz.
 • Biyosidal Ürün Grupları ve Biyosidal Ürün Tanımları
  Biyosidal Ürün Grupları ve Biyosidal Ürün Tanımlarını firmamızın web sitesi içerisinde sizler için hazırlanan bu içeriğimizde inceleyebilir ve Ekol Belgelendirme firmasından biyosidal ürün ruhsatlandırması, belgeleri hakkında hizmet a
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp