Co2 Ayak İzi Hesaplama

Ekol Belgelendirme ile Co2 Ayak İzi Hesaplama hizmetleri sizlere sunulmaktadır. En uygun fiyatlar için işletmemize incelediğiniz web sitesi üzerinden ulaşabilir ve en iyi teklifleri alabilirsiniz. Co2 ayak izi hesaplama oluşabilecek her türlü olumsuz duruma ve de fazla çıkan oranla beraber buna karşı bir tedbir alınmasına yardımcı olmaktadır. Bir kuruluş ya da birey tarafından herhangi bir şekilde yapılan üretim neticesinde doğaya ve atmosfere salınmakta olan karbondioksit konusunda bilgi almaya yarayan hesaplamalar kurumun da geleceği açısından önem taşır. Yapılmakta olan her türlü işlerde atmosfere verilen zararın ne derece olduğunu bu hesaplama ile anlamak mümkündür.

Çevreye verilen tahribatın ve de zararın en aza indirilmesi adına kişilerin bu anlamda ölçüm ve de hesaplama yaptırmasında fayda vardır. Çünkü ortaya çıkmakta olan bu sorunla birlikte kişilerin hesaplamalar yaptırarak daha dikkatli olması ya da atmosferin daha iyi şekilde korunması yönünde çalışmalar yapılabilir. Ayak izi ölçümü ve de hesaplamasının yapılması için de kişiler firmamızdan en iyi ve de etkili şekilde hizmet alabilirler.


Co2 Ayak İzi Hesaplama Nasıl Yapılır?Atmosfere karbon salınım miktarının her zaman için belirli bir seviyenin altında olmasına özen gösterilmelidir. Atmosferin ve çevrenin daha çok tahribat almaması ve de kişiler için oldukça tehlike arz etmesinden çıkarak daha normal seviyede olması için hesaplamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu hesaplamayı yaparken temel mantık tamamen yakıt tüketimi ile alakalı olur. Burada yakıt tüketiminden kasıt ise sadece araçlardaki yakıttan oluşmamaktadır.

Co2 Ayak İzi Hesaplama

Araçların yakıtlarına ek olarak günlük hayatta yapılmakta olan alıverişler, gıda ve giyecek tüketimleri, seyahat sıklıkları ve yöntemi gibi durumlarda yakıt tüketimine etki etmektedir. Bu nedenle kişiler atmosfere verdikleri zararı anlamak ve de bunun ne derecede olduğunu görmek adına tüm bunları bilmelidir. Öncelikle emisyon kaynakları ve de tesisin etki alanları belirlenmektedir. Daha sonra ise bu kaynaklardan etki alanına ne kadar salınım yapıldığı ölçülmektedir.

Uygun tekliflerimizden yararlanmak ister misiniz? Ekol Belgelendirme´ye web sitesindeki canlı destek hattı veya INSTAGRAM hesabı üzerinden hemen erişebilirsiniz.
 

Co2 Ayak İzi Hesaplama Önemli Mi?


Kişilerin yaşamakta olduğu atmosfer içerisinde çeşitli nedenlere bağlı olarak salınan karbondioksitlerin ölçülmesi ve de hesaplanması oldukça önem arz eder. Kişilerin işletmelerinin çevre üzerindeki olumsuz etkisini anlaması ve eğer yüksek bir oran çıkmışsa bunun için gerekli tedbirlerin alınması açısından son derece önemlidir.

Dünyanın dört bir yanından yapılan uyarılara bağlı olarak yönetmeliklerde bu ölçüm yapılması ve de belirlenmiş olan seviyeye göre tüm işletmelerin dikkat ederek atmosfere zarar gelmemesi sağlanmaktadır. Sizler de bu hesaplamaları yaparak uygun şekilde yönetmeliğe ayak uydurabilirsiniz.

Co2 Ayak İzi Hesaplama

Enerji maliyetlerini ve enerji kullanımını da en aza indirmekte olan bu hesaplama durumu ile kişiler ekonomik anlamda da daha iyi kar elde edebilir. Enerji faturaları ya da diğer masraflardan kurtulmak söz konusudur. Aynı zamanda bu durum itibarın da artmasına katkı sağlar. Yani tüketiciler kullanmakta oldukları ürünün çevresel faktörleri hakkında daha bilinçli hale gelir. Co2 ayak izi hesaplama ile kişiler birçok avantaj elde etmektedir.

Uygun bir fiyatlandırma politikası ile uzun senelerdir Türkiye´de faal firmalara hizmet veriyoruz. Sizde Ekol Belgelendirme´den hizmet almak isterseniz sitemizdeki numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 10004 Sertifikası
  ISO 10004 Sertifikası için en uygun fiyatları Ekol Firmasından alabileceğinizi biliyor muydunuz? İhtiyacınız olan bu belge için hemen sitemizdeki numaraları arayabilirsiniz.
 • Kurumsal Sosyal Uygunluk Eğitimi
  Bu eğitim ile marka denetimleri ve sosyal uygunlukların ihtiyaç duyduğu, gerektirdiklerini karşılayan yönetim sistemlerinin geliştirilmesi, kurulmasını talep eden işletmelerin, sosyal uygunluk alanında kendini geliştirmek amacında bulunan kişi ve kişileri
 • ISO 13485 Medikal Cihazlar İçin Kalite Yönetim Sistemi
  ISO 13485 Medikal Cihazlar İçin Kalite Yönetim Sistemi hizmetimizden yararlanmak ve markanızın, ürününüzün bu belgeye sahip olarak pazarda rahat dolaşımını sağlamak istiyorsanız, Ekol sizlere yardımcı olacaktır.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp