Sepetim Sepetim

CoC Yönetim Sistemi ve Belgelendirmesi

CoC Yönetim Sistemi ve Belgelendirmesi (chain of custody) ile alakalı merak ettiğiniz tüm bilgilere sektörün öncü firması Ekol Belgelendirme aracılığı ile erişebilir ve alanında uzman kadromuzdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Kurumsallaşma ve stratejik yönetim alanında sektörünüz için olmazsa olmaz bir denetim, yönetim şeklidir. Koruma ve Gözetim Zinciri arasında ham maddenin ormandan çıkıp, tüketicinin önüne gelene kadar olan tüm işlemlere, dönüştürme işlerine, imalatına, dağıtım faaliyetlerine vb.. tüm alanlardaki başarısını kaliteli bir şekilde yönetebilmesi için CoC yönetim sistemi vardır. Firmanın CoC standartlarına uyması demek, firma tarafından ilgili standartların başarılı bir şekilde yerine getirmiş olmasının, getirildiğinin taahüdü demektir.

Aslında genel olarak bakacak olursa CoC sertifikasyon işlemleri ISO 9001 ile benzerdir. CoC yalnızda orman ve orman ürünlerini üreten firmalar, orman ve orman ürünlerini kullanan firmalar, orman ve orman ürünlerini tedarik eden firmalara yönelik hazırlanmış olan bir standarttır.

CoC Yönetim Sistemi Amacı

CoC Belgelendirmesine baktığımızda belgeli orman ürünlerinin yine belgeli olan, iyi bir şekilde yönetilmiş olan ürünlerden meydana gelmesi ve bu ürünlerin tedarik zincirlerindeki tüm aşamalarda belgesi bulunmayan orman ürünleri ile karıştırılması yapılmadan üretildiğini meydana getirmekte, sizlere sunmaktadır. Ülkemizde ve dünyada orman ürünlerinin iyi yönetilmiş olması çok ama çok önemlidir. İyi yönetilen ormanlardan ürün elde edilmesinin en iyi yolu ise CoC Standartlarına uymaktan geçer. Firmayı işletmek ve yönetmek için bağımsız yönetim, belgelendirme kuruluşları bu denetimleri yapmaktadır. Sizde bu denetimleri başarılı bir şekilde atlatmak istiyorsanız ve firmanızın CoC standartlarına uygun bir firma olduğunu belirtmek istiyoranız, hemen Ekol Belgelendirme´den bilgi alabilirsiniz.

FSC uluslararası bir kuruluştur. Dünyada yer alan CoC programlarını yürüten FSC kuruluşu kar amacı gütmemektedir.

FSC kuruluşunun amacı aslında çok rahat anlayabileceğimiz bir konudur. Orman kaynaklarını doğru yönetebilmek, tüm dünya için önemlidir. Doğru bir şekilde orman kaynaklarının idare edilmesini sağlamak ve bazı metotları belirlemek bu kurumun ilk amacıdır. İlgili standartlar dahilinde firmanızın FSC Belgesine sahip olmasını istediğinizde destek alabileceğiniz kurum ise ülkemizde Ekol Belgelendirmedir.

CoC & FSC belgesi alabilmek adına kurumun istemiş olduğu standartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu standartlar hakkında bilgi almak adına hemen incelediğiniz www.ekolbelgelendirme.com web sitemizin iletişim sayfasında yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.

Ekol Belgelendirme ihtiyaç duyduğunuz her anda daima yanınızda..
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 9001 Belgesi Ne Demek?
  ISO 9001 Belgesi Ne Demek sorusunun açıklamalı yanıtı için incelediğiniz web sitemizde yer alan bilgilere hemen erişebilir, bilgi sahibi olabilir ve daha fazlası için Ekol´ü arayabilirsiniz.
 • HACCP Gıda Güvenliği Danışmanlık Hizmetleri
  HACCP Gıda Güvenliği Danışmanlık Hizmetleri için Ekol Belgelendirme sizlere en kaliteli hizmeti vererek, işletmeniz ve ürünleriniz için en iyi sonuçları almanızı amaçlamaktadır. Hemen sitemizden bilgi alın veya bizi arayın.
 • CE Belgesi Kim Verir?
  Hemen Ekol Belgelendirme´ye ulaşarak CE ile alakalı bilgilere erişebilirsiniz. CE Belgesi Kim Verir? sorusunun yanıtı için sitemizde yer alan numaralarımızdan bize ulaşım sağlayabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp