Sepetim Sepetim

Ekoteks Belgesi - Tekstil Ürünleri Eko Belgelendirme

Tekstil Ürünleri Eko Belgelendirme kapsamında EKOTEKS belgesi almak isteyen tüm firmaların yanındayız. Uzman Danışmanlarımız ile EKOL BELGELENDİRME Türkiye´nin her yerinde..

Ekol Belgelendirme olarak ürün ve hizmetlerinizde ambalajlarda, web sitelerinde yada kataloglarınızda yer alacakolan ekolojik etiketleri için ihtiyacınız olan danışmanlığı sunuyoruz. Enerji verimliliği, organik etiketler, sosyal sorumluluk detayları, etik ticaret hususları da bunları kapsayacaktır. Ekolojik etiketlemesi ile alakalı yöntemler ve detaylar için bize ulaşabilirsiniz. Bir çok kriter detayı bulunan bu durumun çevresel fayda yaratabilecek özellikleri de bulunur. ürünlerinizin tüm yaşam döngüsünü dikkatle izleyecek olan bu sistem yaşam döngüsü boyunca doğaya etkisini gözlemleyecektir. Ürünlerde ve hizmetlerde yer alabilecek olan EKOTEKS BELGESİ tüketicilere doğanın korunmasına duyarlı ürünleri ve hizmetleri seçebilme imkanını da sağlamış olacaktır.

KÜRESEL DÜNYA´YA KARŞI EKOLOJİK ÜRÜN ETİKETİ



Küreselleşen dünyamızda çevrenin korunması için önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Bugün hazır giyim üreticileri, tekstil sanayii hem ülkemizde hemde Asya pazarında önemli bir rekabeti ortaya çıkarmıştır. Artan rekabet koşullarında firmaların sağlık ve çevre bilincini kaybetmemesi gerekmktedir. Sağlık ve çevre bakımından üretilen ürünlerin güvenilir olması bir çok tüketici ve ülke standartları tarafından dikkate alınmaktadır. Ürünlerin Ekolojik Ürün etiketi taşıyor olması da tüm firmalar için önemli bir farklılık meydana getirecektir. AB ülkeleri ve diğer tüm Dünya Şehirlerinde müşteri beklentilerinin başında gelen bir detaydır.

Eko-Tex Standart 100 Belgesi Nedir?



İnsanlık ekolojisini etkileyecek olan zararlı maddelerin analizini içerir. Eko-Tex standart 100 belgesi sınır değerleri bilmekte ve ilgili ürünün standartta yer alan şartları yerine getirebilmesi için detayları sunmaktadır. Tüm standartları ve şartları yerine getiren firmalar ürünleri için “Confindence in textiles passed for harmful substances according to Eko-tex standart 100” (Tekstillerde Güven Öko-tex 100 Standardına göre zararlı madde içermez)  başlıklı etiketi kullanabilme hakkına sahip olacaktır. Uluslararası güvenirliliği olan bu ifade tamamiyle bir EKOLOJİK KALİTE unsurudur.

Bir markanın bu standart uyarınca belgelendirilmiş olması ürünlerinin öncesinde bu sertifikaya sahip olabilmesi için tüm gerekli şartları sağladığını göstermektedir.

Ekol Belgelendirme olarak ekoteks belge danışmanlığı hizmetimizi sizlere en uygun teklifler ile sunabilmekteyiz. Nerede olursanız olun EKOTEKS ile alakalı tecrübeli danışmanlarımız sizin hizmetinzide olacak, markanız, ürünleriniz için bu belgeyi kazanabilmeniz için gerekli tüm eğitimleri, danışmanlık faaliyetlerini sunacaktır.

Ekoteks Belgesi Nasıl Alınır?


Bu belgeyi alabilmek için bizden danışmanlık alabilirsiniz. Hohenstein Enstitüsü  tarafından verilebilen bu belge 71 seneden fazladır tekstil ürünleri ile alakalı testlerin, sertifikasyonların ve araştırmaların yer aldığı bu kurumun onayı ile alınabilmektedir. Bu belgeyi almak isteyen tekstil firmalarının ilgili şartları sağlıyor olması gerekir. Şartların sağlanıp sağlanmadığını kontrol edebilmemiz için bize incelediğiniz web sitemizde yer alan Whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Başvuru süreçlerinin takibi ve diğer tüm hizmetler için Ekol Belgelendirme hizmetlerini sizlere sunuyor. Ülkemizin tekstil ürünleri ihracatında önemli bir pazar payı bulunmaktadır. Çevre bilincinin arttığı bir çok ülkede insan sağlığı ve doğa detaylarına dikkat edilmektedir. Doğaya ve insan sağlığına zarar vermeyen ürünlerin satışı AB ülkeleri ve diğer ülkelerde çok daha rahat olacaktır. Uzun senelerdir Ekoteks belgesi alanında danışmanlık veen firmamız çevre dostu tekstil ürünlerinin üretilmesi için gerekli çalışmaları yapmaktadır.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • HACCP Gıda Güvenliği Danışmanlık Hizmetleri
  HACCP Gıda Güvenliği Danışmanlık Hizmetleri için Ekol Belgelendirme sizlere en kaliteli hizmeti vererek, işletmeniz ve ürünleriniz için en iyi sonuçları almanızı amaçlamaktadır. Hemen sitemizden bilgi alın veya bizi arayın.
 • ISO 10004 Nedir?
  Ekol Belgelendirme´de sizler için tüm detaylar düşünüldü. İhtiyacınız olan tüm ISO sertifikaları için uzman kadromuz ile tüm Türkiye´de hizmet veriyoruz. ISO 10004 Nedir? yanıtı için içeriğimizi inceleyin.
 • Sürdürülebilirlik ve Sürdürülebilirliğin Bileşenleri
  Sürdürülebilirlik ve Sürdürülebilirliğin Bileşenleri hakkında bazı detayları ele aldığımız Ekol Belgelendirme´nin bu içeriğinde önemli bilgilere erişeceksiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp