Sepetim Sepetim

El Temizleme Jeli CE Belgesi

EL TEMİZLEME JELİ CE BELGESİ

Avrupa Birliği pazarında satılacak bir ürünün eğer Avrupa Birliği Direktiflerinden birinin veya birkaçının kapsamına giriyorsa, CE Markasını taşıması yasal bir zorunluluktur. "CE" Markası adını Fransızca "Avrupa´ya Uygunluk" anlamına gelen "Conformité Européene" kelimelerinin baş harflerinden almıştır. Bu düzenleme, üreticilerin CE işaretini ürünlerin üzerinde, ambalajlarında ve ürün hakkındaki her türlü doküman üzerinde kullanmalarını zorunlu kılmaktadır.

Son yıllarda ortaya çıkan Covid-19, SARS, Ebola, MERS gibi hastalıklar dolayısıyla kullanımı ve önemi giderek artan ürünlerden biri de maskeler, el temizleme jelleri (dezenfektanlar) ve tulumlardır. El temizleme jelleri, sıvıları ve mendilleri içerdikleri maddelere göre; dezenfektan, anti-bakteriyel, anti-fungal ve genel temizleme gibi sıfatlar alabilirler. Dezenfektanların alkol oranı %60 ila %80 arasında değişebilmektedir. Etkili bir dezenfektanın en az %70 oranında alkol içermesi gerektiğini söyleyenler de vardır. Dezenfektanlar virüslere karşı etkilidir.

Ülkemizde, El Temizleme Jeli CE Belgesi işlemi (yani el temizleme jellerine CE belgesi verme işlemi), yetkili firmalar tarafından yapılabilmektedir. Üreticiler, CE belgesi veren firmalara başvurarak ürettiği temizleme jellerinin belgelendirilmesini sağlayabilir ve bu sayede; AEA’da serbestçe satış yapma hakkı, güvenilirlik ve müşteri memnuniyeti elde edebilir.

El Temizleme Jeli CE Belgesi işlemi kapsamında verilebilecek belgeler;


* TS EN 1040 (Kimyasal Dezenfektanlar ve Antiseptikler – Kimyasal dezenfektanlar ve antiseptiklerin temel bakterisidal etkinliğinin değerlendirilmesi için kantitatif süspansiyon deneyi),
* TS EN 1275 (Kimyasal Dezenfektanlar ve Antiseptikler – Temel fungusidal (mantarlara karşı etkili olarak açıklanabilir) aktivite),
* TS EN 1500 (Kimyasal Dezenfektanlar ve Antiseptikler- Hijyenik el ovalama maddesi)
olarak sıralanabilir.

“EKOL Belgelendirme Firması olarak El Temizleme Jeli CE Belgesi işlemlerinde sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız. Detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.”
 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp