Sepetim Sepetim

Etik Ticaret Belgesi ETI

Etik Ticaret Belgesi ETI ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgilere Ekol Belgelendirme firmasını arayarak erişebilir ve firmamızın profesyonel danışmanlık hizmetlerinden anında yararlanabilirsiniz.

Belgelendirme faaliyetlerimiz kapsamında Ethical Trading Initiative yani kısaltması ETI olarak dünya çapında değer gören, nam salmış bir alan olan, işçilerin haklarındaki saygıyı teşvik etmek amacı ile işletmelerin, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının önde gelen bir ittifakı olan kurumun Etik Ticaret Belgesi sayesinde tüm personelinizi özgür, güvenli ve eşit koşullarda çalışmalarını sağlamanızı amaçlamaktadır.

Etik Ticaret Ne Demektir?

Markalar, markaların tedarikçilerinin satmış oldukları ürünleri perakendecilerinde keza aynı şekilde ve ayrıca firmalardaki çalışanların çalışma koşullarının daha iyi olması için sorumluluk alması anlamına gelmektedir. Dünya genelince çalışan işçilerin çoğu dünya genelinde tedarikçi firmalar, işçi haklarını korumak amacı ile hazırlanan yasaların yetersiz olduğunu veyahut hiç olmadığını biliyor. Etik ticaret sayesinde tedarik zinciri içerisinde bulunan firmaların tedarikçilerinden etik belgesi talep edilmektedir.

Sizde işletmeniz için talep edilen veya işletmeniz için almayı düşündüğünüz ETI ( Etik Ticaret Belgesi) için hemen Ekol Belgelendirme ile irtibata geçebilir ve firmamızın alanında uzman personel yetiştirici eğitmenleri ile bu belgelendirme sistemine sahip olabilmeniz için danışmanlıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

Ekol Belgelendirme olarak mesleki yeterlilik ve belgelendirme işlemlerinizin tamamı ETI kapsamında hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaktadır. 90´lı yıllarda dünya devleri sayesinde tanışılan etik ticaret sayesinde çevre korumacı yaklaşımları artmıştır.

Etik Ticaret belgesine uygun firmalar yatırımcılar çekmektedir. Hangi sektörde olursa olsun, bir işletme ETI belgesi almaya hak kazanmış ve etik ticaret sistemine uygun faaliyetlerini sürdürüyor ise, büyük markaların da dikkatini çekmektedir. Bu kurallara uyan küçük işletmeler büyükler tarafından satın alınabilir, ortaklıklar teklif edilebilir veya işletmeler kendi imajını genişleterek daha büyük pazarlara adımlar atabilirler.

ETİK TİCARET BELGESİ NASIL ALINIR?

Etik bir ticaret yapan işletmeler çalışma koşullarını dünya üzerinde kabul görmüş bazı standartlara uydurmalıdır. Sadece üretim anlamında değil, insan sağlığı, çalışanları ve diğer pek çok alanı kapsamaktadır. Türkiye´de etik ticaret belgesine sahip olmak isteyen işletmelerde geçerli olacak olan bu belgede, iş sağlığı ve güvenliği, çocuk işçi çalıştırma, ücretler ve ödemeler, işletmenin yönetim sistemi, çalışma saatleri gibi süreçler yer almaktadır. Belgeye sahip olabilmeniz için denetimler öncesi danışmanlık hizmeti almalı ve işletmenizi ETI belgesini almak için bazı standartlara sokmalısınız. Dert Etmeyin ! Ekol Belgelendirme olarak Etik Şirket Belgesi almanız için yanınızdayız.

Etik Şirket Belgesine sahip olmak isteyen işletmelerin sağlıklı ve güvenli bir işyeri ortamı oluşturarak, toplu pazarlık haklarına, sendika üyesi olmalarına teşvik edilmesine de yardımcı olmalıdır. Aynı zamanda etik şirket olmak için çalışanların ve ailelerinin temel ihtiyaçlarını da karşılamak anlamında maaş politikaları düzenlenmesi gerekmektedir. Ekol Belgelendirme firması bu alanda ülkenin en bilgili, en tecrübeli danışmanları ile etik ticaret belgesi alabilmeniz için basit uygulamalar ile etkili adımlar atmaktadır.

Hemen ETI ( Etik Ticaret Belgesi ) alabilmek veya konu ile ilgili sorularınızı iletmek için, incelediğiniz kurumsal web sayfamızın iletişim sayfası üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Aklınıza takılan her türlü soruya, ücretsiz destek verecek olan danışmanlarımız telefonun ucunda sizlerden gelecek olan aramaları beklemektedir. Çekinmeden bizi arayabilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Karbon Ayakizi Ölçümü Hizmeti
  Karbon Ayakizi Ölçümü Hizmeti için EKOL Belgelendirme firmasını arayabilir ve kısa süre içerisinde firmanız için bu hesaplamaları yaptırabilirsiniz.
 • ENEC Belgesi
  ENEC Belgesi´ne kısa süre içerisinde işletmeniz, markanız ve ürünleriniz için sahip olmak ister misiniz? Ekol Belgelendirme ENEC Belge danışmanlık hizmetini sizlere sunmaktadır.
 • ISO 10004 Belgesi Aşamaları
  ISO 10004 Belgesi Aşamaları hakkında bilgi sahibi olabilmeniz adına Ekol Belgelendirme firmasının uzmanları bu içeriği sizler için hazırladı, hemen yakından gözatın.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp