Fda Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Türkçe´de Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi anlamına gelen U.S. Food and Drug Administration yani FDA, dünya genelinde kabul gören bir kuruluştur.

Amerika Birleşik Devletlerinin sağlık bakanlığına bağlı olarak çalışan FDA kurumu, diyet eklendileri, ilaçlar, gıda ürünleri, kan ürünleri, biyolojik ürünler, medikal ürünler, radyasyon yayan aletlerde, medikal cihazlarda, araçalrda, veteriner aletlerinde, kozmetiklerden sorumlu bir büro olarak çalışmaktadır. FDA kurumu tarafından verilen onaylara, sertifikalara ve belgelere FDA belgesi denilmektedir. FDA belgelerini ABD´de insan veyahut hayvanların tüketmesi amacı ile gıda üretimi yapanlar, gıdanın işlenmesini yapanlar, gıda paketlemesinde gerçekleştiren ve elinde bulunduran tüm yerli veyahut yabancı şirketler almalıdır.

FDA Kaydı talebiniz öncesinde, uygulamanın ve ilgili sertifikasyonun ne işe yaradığını bilmelisiniz. FDA kaydına baktığımızda bioterörizm yasaları gereğinde Amerika´da tüketilmek istenilen insan ve hayvan besinlerini imal edenler, üretenler ve paketlemelerini gerçekleştirenlerin tamamı FDA kurumuna kaydını yaptırmalıdır. FDA kaydı bulunmayan firmalardan ithal edilen her türlü ürün Amerika´da geçiş limanında alı konulmaktadır. Bu ürünlere kesinlikle Amerika ülkesine girişi müsade edilmemektedir. Bu nedenle oldukça önemli değil mi..!

FDA Kaydı İçin Gerekli Olanlar

FDA kaydını yapacağımız firmanın tam ünvanı, adresi, telefon numarası, sahibinin ve firma yetkililerinin, yetkili mümessilin isimleri, adresleri ve telefon numaraları, firma ünvanında yer alan tüm ticari ünvanların işleyişe tabi olan ürünlerinin kategorilerinin forumlarının doldurulması, yabancı firma ise ABD mümessilinin isimi, adres ve telefon numarası, hatta acil durumlarda ulaşılması sebebi ile gerekli olan numaralar ilk olarak gereken bilgilerdir.

FDA kaydı yapabilmek amacı ile tüm bu başvurularınızı, başvurularınızın takibini ve başvurunuzun onaylanması için gerekli olan tüm işlemleri Ekol Belgelendirme olarak biz yürütmekteyiz. FDA belgesi gerekli olan ürünlere baktığımızda, yiyecek ürünleri, bebek tüketimi için üretilen yiyecekler, içecek ürünler, her türlü meyve ve sebze ürünü, süt ürünleri, yumurtalar, balık ve deniz mahsülleri, gıda alanında kullanılacak olan pişmemiş olan tarım mamülleri, fırıncılık ürünleri, dondurulmuş ürünler, konserve olarak satışa sunulan ürünler, şeker ve çerezler, canlı gıda hayvanları, evcil hayvanlar ve hayvan besinleridir.

FDA kısaltmasının açılımı U.S. Food and Drug Administration, Amerika´nın sağlık bakanlığı bünyesinde çalışan bir kurumdur. Kurumun temelleri 1862 yılında atılmıştır.

FDA Belgesi için danışmanlık hizmetlerinizi Ekol Belgelendirme firmamızdan alabilirsiniz. Firmamız FDA ile ilgili her türlü bilgiye sahip, tüm dökümanlara erişim yetkisi bulunan ve yönetmeliklerin tamamına hakimdir. Firmamız talep edilen tüm alanlarda hizmet ve medikal cihaz üreticilerinin beklentilerine cevap verebilmekte ve FDA belgesi alma konusunda yardımcı olmaktadır.

Sizlerde FDA belgesine sahip olmak için hemen incelemekte olduğunuz kurumsal web sitemizin iletişim sayfasında yer alan numaralarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • MDR Teknik Dosya Türleri
  MDR Teknik Dosya Türlerini Ekol Belgelendirme´nin sizler için hazırlanan bu sayfasından inceleyebilir ve konu ile ilgili merak ettiğiniz tüm hususlar için bize ulaşabilirsiniz.
 • ISO 14064 Fiyatları
  ISO 14064 Fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için web sitemizde yer alan Ekol Belgelendirme müşteri danışmanlarına ulaşabilmek adına arama yapabilir, en uygun teklifi anında alabilirsiniz.
 • ISO 10004 Müşteri Memnuniyeti İzleme ve Ölçme Kuralları
  ISO 10004 Müşteri Memnuniyeti İzleme ve Ölçme Kuralları hakkında bilgilere bu içerik aracılığı ile erişebilirsiniz, en uygun teklif seçenekleri için Ekol Belgelendirme´ye ulaşabilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp