Fda Kaydı Nasıl Yapılır & Fda Belgesi Başvuru İşlemleri

İnsan ilaçları, aşılar, bitkisel takviyeler, gıda, biyolojik ürünler, tıbbi cihazlar, radyasyon yayımı bulunan elektronikler, kozmetik ürünleri, veterine ürünleri, tütün mamülleri gibi tüm ürün gruplarının güvenliğinden sorumlu Amerika´nın Gıda ve İlaç Dairesi´nin denetlediği FDA için ihtiyacınız olan tüm işlemleri firmamızdan yaptırabilirsiniz. Fda Kaydı Nasıl Yapılır & Fda Belgesi Başvuru İşlemleri için Ekol Belgelendirme firmasından profesyonel destek alabilir ve aklınızdaki her türlü soru, sorun için firmamıza incelediğiniz web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Halk Sağlığı Güvenliği ve Biyoterörizm Hazırlık ve Tepki Kanunu 2002 (Biyoterörizm Yasası), Sağlık ve İnsan Hizmetleri Birimine bağlı olan Gıda ve İlaç Dairesi’ni (FDA)  yukarıda bahsettiğimiz alanlarda halkı korumak adına Amerika devleti tarafından bazı standartları ortaya koymanızı istemektedir. Ülkemizde ürettiğiniz bir ürünü Amerika pazarına sunmak istediğinizda, hemen hemen tüm ithalatçılardan ve kargo şirketlerinden üreticiye ait tescil belgesini veya FDA´ya kayıtlı olduğuna dair bir kanıt belgesini istemektedirler.

Hangi Şirketler FDA Belgesi Almalıdır?

Amerika´da yukarıda bahsettiğimiz ürün gruplarında satış yapmak istenilen ürünler için FDA belgesi alınması gerekmektedir. Amerika´da bu alanda tüm yerli ve yabancı şirketler FDA Belgesini almak zorundadır.

FDA Kaydı Nasıl Yapılır?

FDA kaydı yapılması için tüm gerekli olan bilgileri, Ekol Belgelendirme olarak alanında uzman kadromuz ile başarılı bir şekilde yapmaktayız. Kaydınız için gerekli olan bilgilere kısaca bakacak olursak, firmanın ismi, firmanın adresi, firmanın telefon numarası, firma sahibinin veyahut firma mümessilinin adres, isim ve irtibat bilgileri, firmanın ticari ünvanlarının ürün kategorilerini dolduranlar tarafından aktarılan tüm içeriğin doğru olduğuna dair beyan, yabancı firma olanlar için ABD mümessilinin ismi, adresi, telefonu ve acil bir durumda ulaşılabilecek başka kişinin numarası istenilmektedir.

Ekol Belgelendirme olarak FDA kaydını en kaliteli bir şekilde sonuçlandıracağımız ve firmanızın hızlı bir şekilde bu başvuruları tamamlayabilmesi için gerekli adımları atmaktayız.

Söz konusu yasada gıda olarak kabul gören maddeler olan yiyecekler, bebek yiyecekleri, içecekler, meyveler ve sebzeler, süt ürünleri ve yumurta, balıklar ve deniz ürünleri, gıda olarak kullanılan pişmemiş tarım mamulleri, fırıncılık ürünleri, konserve ve dondurulmuş yiyecekler, çerezler ve şekerler (sakız dahil), canlı gıda hayvanları, evcil hayvan,  hayvan besinleri ve yiyecekleridir. Aynı zamanda Amerika´ya gelen kişilerin ticari hizmetlerinin dışarısında özel tüketim amacı ile yanlarında dahi getirdiği gıda ürünlerini, başka bir ülkeye ihrac işlemi gerçekleşene kadar Amerika´ya varış limanını terk etmeyen gıda ürünleri, Amerika Tarım Bakanlığının aracılığı ile uygulanacak olan et, kümes hayvancılığı, yumurta ürünleri gibi ürünlerde, Amerika dışarısından gelen biri tarafından kendi evinde imal ettiğini, Amerika´da yaşayan birine kişisel tüketim amacı ile hediye olarak gönderilen bu ürün grubunu önceden bildirim yükümlülüğü kapsamı dışında tutmuştur.

Sizlerde FDA Kaydınızı başarılı bir şekilde yaptırmak için hemen incelediğiniz EKOL BELGELENDİRME web sitesinin iletişim sayfasından bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Ülkenin en geniş kapsamlı FDA Kaydı başvurusu firması olarak, sizlere bu alanda en uygun fiyatları sunacaktır.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 9001 Belgesi Ne Demek?
  ISO 9001 Belgesi Ne Demek sorusunun açıklamalı yanıtı için incelediğiniz web sitemizde yer alan bilgilere hemen erişebilir, bilgi sahibi olabilir ve daha fazlası için Ekol´ü arayabilirsiniz.
 • ISO EN 26000:2020 Detaylı Bilgiler
  ISO EN 26000:2020 Detaylı Bilgiler orjinal içeriğinden Ekol Belgelendirme tarafından çevrilmiştir. Sitemizde ISO 26000 ile alakalı bu içeriği hemen inceleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Kozmetik Ürün Güvenlik Dosyası
  Kozmetik Ürün Güvenlik Dosyası hazırlatmak isteyen tüm üreticilerin ilk tercihi tecrübeli firmalar olacaktır. Bu alanda işinin ehli bir ekip ile dosyaların hazırlanmasını Ekol Belgelendirme bünyesi altında yapmaktayız.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp