FSC Belgelendirme - Orman Yönetim Konseyi

Orman Yönetim Konseyi´nin İngilizce kelimelerinin ( FOREST Stewardship Council  ) baş harflerini alan FSC uluslararası bir kuruluştur ve Ekol tarafından FSC Belgelendirme hizmetleri uzman personel aracılığıyla sunulmaktadır. Dünya üzeirnde yer alan en iyi koruma zinciri programı ile oluşturulan sistem standartların oluşturulması, kurumların temsilcileri ve bir çok orman kurumunun bir araya gelmesi ile ortaya çıkmıştır. Kurum kar amacı gütmeyen bir oluşumdur. FSC´deki temel amaca baktığımızda ise dünya üzerinde yer alan kıt kaynaklar ile alakalı olarak orman ürünlerinin daha doğru daha etkili bir şekilde kullanılmasıdır. Bu kapsamdaki standartların oluşturulması ve yönetilmesi için bağımsız bir denetleme sunmaktadır. FSC´de kurumunun yeri ve merkezi Bonn şehrinde Almanya  ülkesindedir. Firmaların ihtiyacı olan FSC Belgesi için uzman kadromuz en uygun fiyatlarla hizmet vermektedr.

FSC Belgesi Ne Demektir?Buradaki standartlar orman ürünleriyle ilgili olarak üretimlerini yapanların hangi standartlara sahip olarak uygulamaya dahil olduğunu gösteriyor. Bu standartlar ile alakalı denetimlerin yapılması ve başarılı geçmesi ile kurumlar belgeye sahip olabilir. FSC´de işlem direk kuruma denetim yapılarak olmaz. Standartlar oluşturulur ve firmalara bu yetkiler verilir ve sistemin uygunluğu denetlenir. Fsc´de belgeyi almaya hak kazanan firmalar kurumun resmi internet sitesinde yayınlanır.

Amacından da bahsetmek gerekirse dünyamızdaki tüm ormanların daha uygun yönetilmesi için teşvik edici oluşudur. Ormancılığın daha sürdürülebilir olması ve orman yönetim ilkelerine bağlı olarak yardımcı olması durumudur. Ormanların korunabilir olması ve her zaman var olmasını sağlamak için FSC etkinliğini dünya üzerinde sağlar. Çevre şartlarına uygun olarka ormanlardaki kereste veya kereste dışı ürünlerinin ekolojik süreçlere zarar vermeden elde edilmesi istenir.

Sosyal açıdan ise
FSC belgesi uzun vadede ormandaki ürünlerin fayda sağlaması, kaynakların sürdürülebilir olmasını destekleyicidir. Ekonomik bakımdan fayda sunacak olan FSC´de orman yönetimi ile alakalı olarak tüm müdahalelerin, içinde yer alan ekosistem ve toplum dengesini bozmayadak şekilde kar amacı güdülerek yapılmasını sağlar. Uluslararası standartlardan biri olan FSC için Ekol Belgelendirme´den hizmet alabilirsiniz.


FSC Belgesi AlmakFSC Belgelendirme hizmetinden yararlanmak adına incelediğiniz sitemizde yer alan canlı destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz. Orman ürünlerini üreten firmaların, işleyen firmaların, dağıtımlarını yapan firmaların ve dönüştüren firmaların koruma ve gözetim zinciri kapsamında CoC iyi bir yönetim sistemini uyguladığını gösterebilmek amacı ile FSC akredite edilen, bağımsız olan denetim firmaları tarafından incelenmekte ve uygun görüldüğünde firmalar averilmektedir. Firmalara FSC´nin kendisi denetim yapmamaktadır, FSC´nin belirlemiş olduğu standartlar ve gereklilikler ile bağımsızlığını korumaktadır.
 
FSC Belgesini alabilmek için bizden destek alabilirsiniz.

Çok daha detaylı bilgi ve belgelendirme tekliflerimiz adına Ekol Belgelendirme´nin müşteri temsilcileri sizlerden gelen talepleri beklemektedir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Kurumsal Sosyal Uygunluk Eğitimi
  Bu eğitim ile marka denetimleri ve sosyal uygunlukların ihtiyaç duyduğu, gerektirdiklerini karşılayan yönetim sistemlerinin geliştirilmesi, kurulmasını talep eden işletmelerin, sosyal uygunluk alanında kendini geliştirmek amacında bulunan kişi ve kişileri
 • Irec Sertifikası Nasıl Alınır?
  Ekol Belgelendirme firmasından kısa süre içerisinde yenilenebilir enerji sertifikalarına sahip olabilirsiniz, Irec Sertifikası Nasıl Alınır? sorusunun yanıtı için hemen bu içeriği inceleyin.
 • Fda Belgesi Nedir?
  Türkçe´de Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi anlamına gelen U.S. Food and Drug Administration yani FDA, dünya genelinde kabul gören bir kuruluştur.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp