Sepetim Sepetim

FSC Belgelendirme Hizmetleri

FSC Belgelendirme Hizmetlerinde bulunan EKOL Belgelendirme ile irtibata geçerek, faaliyet alanlarınız için gerekli olan, sizi bir adım öteye taşıyacak olan bu belgeye hemen sahip olabilirsiniz.

Yılların vermiş olduğu tecrübe ve bilgi birikimi ile Ekol Belgelendirme sizlere kaliteli hizemt sunmaktadır. Tarafımıza yapacağınız başvurunun ardından belgelendirme süreciniz hızlı bir şekilde başlayacaktır. Sizlere tekliflerimizi sunabilmemiz adına sitemizde yer alan irtibat bilgileri aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Firmaların elde etmiş olduğu orman ürünlerini iyi yönetmesini isteyen, ormanlardaki kaynakların kontrollü kullanımını amaçlayan fsc belgesi ve denetimlerini geçmek için Ekol Belgelendirme firmasından destek alabilirsiniz. Ürünlerinizin üretimi aşamasında kontrollü bir üretim olması gerekmektedir. FSC belgesi sayesinde orman ürünleri ile ilgili üretim yaparak, işlemelerini yapan, sevkiyatlarını yapan tüm firmaların alması gereken, önerilen bir belgedir. Yalnızca ülkemizde değil, dünyada da artık kaynakların hızla tükendiğini bilmekteyiz. Zaman aktıkça azalan bu kaynaklar neticesinde sürdürülebilir bir hayat yaşamak için dikkatli olmaya da özen gösterilmesi amacı ile FSC belgesi önem arz etmektedir.

Çevre bilincine verilen önem ile birlikte bir çok kurum ve kuruluşda kullanmış olduğu üretimlerdeki hammaddelerin ve yarı mamüllerin doğru bir şekilde yönetilmesi için ormanlardan tedarik edilme işlemlerini doğru yönetmesi gerekmektedir.

FSC NEDİR?

Dünya´nın her yerinde aktif olan, dünya çapında bir faaliyet alanı bulunan Forest Stewardship Council kuruluşunun baş harflerinden gelen kurum, bağımsız olarak akretice olan COC programlarını yürütebilen ve çeşitli sosyal, çevre örgütleriyle birlikte orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerini, ahşap birliklerini ve orman ürünleri ile ilili her türlü belgelendirme hizmetini sağlaayn kurumları barındıran ve kar gütmeyen bir sivil toplum oluşumu bu kurumu ortaya çıkarmaktadır.

FSC Denetimleri ve Belgelendirmesi aşamalarına gelmeden önce Ekol Belgelendirme firmamızdan destek olarak bu denetimlere güçlü bir şekilde girebilirsiniz. Alanında uzman danışmanlarımız FSC denetimlerinde karşılaşacağınız tüm detayları bilir ve sizi ilgili denetimleri başarılı bir şekilde atlatmanız için hazırlar.

Firmanızın dünya varlıklarını korumak, doğa dengesini korumakla doğru orantılıdır. Doğada yer alan yaşamın en önemli etkeni ormandır. Ormanların sürdürülebilirliği sebebi iel 1992 Rio zirvesinde Orman Yönetim Konseyi kurulmuş ve kurulduğu günden bu güne faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

FSC, Forest Management , Orman Yönetimi Belgelendirmesi

Ormanların sahibi, işletmecileri ve yöneticileri tarafından isteğe bağlı olarak gerçekleştirilebilen bir sertifikalandırma sistemidir. Kaliteli bir yaşam için ormanların sürdürülebilirliği oldukça önemlidir. Ulusal ve uluslararası standartlarımıza göre Orman Yönetim Planı ilgili kurum tarafından, bağımsız bir şekilde denetlendirmelidir. Sertifikalandırma işlemi ise bu denetlendirme sonucu alınacaktır.

Önemli bir noktaya değinmek gerekirse, sertifikalı olan ormanlardan elde edilmiş olan keresteler vb.. ürünler daha sonra FSC etiketlerini taşımaktadır. İyi yönetilen bir ormandan gelen bu ürünler bu etiket sayesinde garantiliğini elde eder ve bu sertifikasyonunda faydalarını müşterilerine aktardığını göstermiş olur. Ülkemizde ormanların ileticisi konumunda olan orman bölge müdürlükleri ilgili sertifikasyon programlarını uygulayıcılardır. Sizlerde ihtiyacınız olan FSC Belgesi adına hemen bize ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Neden Vegan Sertifikası Almalıyım?
  Neden Vegan Sertifikası Almalıyım? sorusunun en iyi yanıtı için bu içeriğimizi inceleyebilir, bilgi sahibi olabilirsiniz. Ekol Belgelendirme firmasının sağladığı VEGAN BELGELENDİRME hizmetinden yararlanmak çok kolay.
 • Fda Belgesi Nedir?
  Türkçe´de Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi anlamına gelen U.S. Food and Drug Administration yani FDA, dünya genelinde kabul gören bir kuruluştur.
 • IREC Yenilenebilir Enerji Sertifikası Nedir?
  Ekol Belgelendirme hem bilgilendiriyor hem de uzman danışmanlarından alacağınız hizmet ile sizleri belgelendiriyor. IREC Yenilenebilir Enerji Sertifikası Nedir? sorusunun yanıtı için bu içeriğe gözatın.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp