Sepetim Sepetim

FSSC 22000 Temel Gıda Güvenliği Sistem Belgesi

FSSC 22000 Temel Gıda Güvenliği Sistem Belgesi ile alakalı bugün sizlere Ekol Belgelendirme çatısı altında hizmet detaylarını ve belgede yer alan özellikleri paylaştık. Kurumsal web sitemizden tüm detaylara hemen ulaşabilir ve alanında uzman danışmanlarımızdan FSSC 22000 belgesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

ISO 22000 ile benzerliği bulunan ancak daha geniş bir çevre tarafından kabul gören FSSC 22000 standardına sahip olmak isteyen firmaların olaylara daha geniş açıdan baktığını düşünüyoruz. Bu standart ile bir çok ülkenin, birden fazla dev perakende kurumlarının kapısını aralayabileceksiniz. Gıda güvenliği alanında firmanızın ve markanızın duyarlılığını cevaplayabilmek adına geniş bir katılım olan FSSC 22000´de Global Food Safety Initiative kurumu ve European Cooperation for Accreditation kurumu tarafından kabul görülmektedir.

Ekol Belgelendirme tarafından sizlere FSSC 22000 Temel Gıda Güvenliği Sistem Belgesi sağlanabilmektedir. Ülkemizdeki Metro Market, Migros Market ve benzeri Gross zincir marketlerinde bu belge aranmaktadır. Global anlamdaki gıda güvenliği standartlarına uygun olarka üretim yapan firmaların belgelendirme hizmetleri kapsamında ihtiyaç duyduğu FSSC 22000 belgesini kısa sürede temn ediyoruz. Orjinal adı Foundation of Food Safety Certification olan ve Türkçe karşılıı Gıda Güvenliği Sertifika Vakfı olan kurum taraıfndan dünya üzerinde gıda alanındaki ticarette bir bütünlük sağlanabilmesi amacıyla geliştirilmiş olan bu belge sayesinde Gıda alanındaki üretim yapanların, gıda güvenliği yönetim sistemleri tarafından tetkik edilmesi ve bu pazarda belgelendirme faaliyetleri kapsamına dahil edilmesi için yalnızca ulusal pazarda değil aynı zamanda uluslararası pazarda da kabul gören bir firma olmanızı sağlayacaktır.

FSSC 22000 GIDA ZİNCİRİNİN TAMAMINI KAPSAYAN BİR BELGEDİR..

FSSC 22000 DANIŞMANLIĞI


Ekol Belgelendirme ilklerin firması olmaya devam ediyor. Sizlere temel gıda güvenliği sistem belgesini kısa süre içerisinde sunabilen ve en uygun fiyat teklifleri ile gerekli eğitimleri, gerekli danışmanlık hizmetlerini sunan firmamıza bir telefon kadar yakındır. Türkiye´nin önde gelen belgelendirme kuruluşlarından biri olan Ekol´de en iyi danışmanlar ve alanında tecübe edinmiş eğitmenler ile FSSC 22000 danışmanlığı hizmetini sunuyoruz.

Firmanızın mevcutta bir ISO 22000 belgesi varsa ve bu belgenin yanı sıra FSSC 22000 belgesine ihtiyaç duyuyorsa işi çok daha kolay olacaktır. Ancak firma ve markanızın ISO 22000 belgesi yoksa dert de etmenize gerek yoktur, Ekol Belgelendirme tüm ISO belgeleri ve diğer belgelendirme süreçlerini başarılı bir şekilde yönetmekte ve gerekli olan tüm şartları yerine getirmenizi sağlamaktadır. Özellikle gıda alanında üretimlerini yapan firmaların sektördeki tüm ihtiyaçlarını bilmekte ve bunları göz önüne alarak danışmanlık hizmetlerimizi ihtiyaca özel olacak vermekteyiz.

FSSC 22000:2010 BELGESİ

FSSC 22000 Temel Gıda Güvenliği Sistem Belgesi´ne ihtiyaç duyacak olan sektörlerden bazılarını sizlere aktarmak gerekirse; bozulabilir gıda ürünler, bozulabilir hayvansal ürün üreticilerini öncelikli olarak kapsar. Yani et yumurta, kümes hayvanı, konserve meyveler, taze sebzeler, taze meyveler,konserve sebzeler,makarna ürünleri, un, şeker, tuz ürünleri gibi uzun raf ömrü olan ürünleri kapsar. Bunların yanı sıra kimyasal üretimi lan vitaminler, mineral katkıları kapsayabilmektedir.  Gıda ambalaj üretiminde bulunan firmalar, hayvanlar için gıda ürünleri, yem üretenleri kapsayabilen FSSC 22000´den kısacası gıda zinciri içerisinde yer alan tüm firmalar yararlanabilmektedir.

FSSC 22000 Temel Gıda Güvenliği Sistem Belgesinin Firmanıza Yararı Ne Olacak?

Bu belge ve standarda sahip olan firmaların uluslararası pazarda gıda ürünleri kabul görmesi kolaylaşacak ve hemen her ülkeye ürün rahat bir şekilde giriş yapabilecektir. Dünya´nın bir çok noktasında ve Türkiye´de toptan zincir alanında hizmet gösteren marketlerin FSSC 22000 belgesine sahip olan firmalar için tedarikçi denetimleri yapmadığını biliyor muydunuz?

FSSC 22000 belgesine sahip olan firmalarda gıda kaynaklı olan hastalıklarda ve yaralanmaya sebep olabilecek olan bazı tehlikeli hallere göre sistem yaklaşımları geliştirilmiş olacak ve her zaman bu firmaların müşteri memnuniyetleri ve müşteri sadakatlari üst seviyede olacaktır. Bu belgeye sahip olan markaların sağlıklı bir gelecek için adımlar attığı, geleceğe önem verdiği bilinmektedir.

FSSC 22000 Temel Gıda Güvenliği Sistem Belgesi´ne sahi oolan firmaların analizleri yapıldığında çok daha az veya hiç gıda güvenlik kaynaklı şikeyetler almadığını, bu şikayetleri tamamen ortadan kaldırdığını biliyor muydunuz? Sizlerde ihtiyacınız olan bu standarda dahil olmak için Ekol Belgelendirme´yi arayabilirsiniz. Kaliteli ürünlere sahip olan markalar dünya üzerinde çok rahat markaya ait ürünlerin pazarlamasını yapabilmektedir. Kaliteli ürünlere sahip olabilmek için öncelikle kaliteli belgelere sahip olmanız gerekir. Bu sisteme dahil olarak kalitesizlikden uzaklaşır ve firmanızın alt yapısından, personeline kadar farkındalığı benimsersiniz. Her zaman iyileştirmelere ve geliştirmelere açık olan FSSC 22000 sisteminde etkin bir yönetim ve kontrol sizin olacaktır.

Daha fazla bilgi ve detaylar için hemen bize iletişim sayfasında yer alan telefon numaralarımızdan ulaşın.İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • En Uygun MSDS Hazırlama Ücreti
  Ekol Belgelendirme sizlere En Uygun MSDS Hazırlama Ücreti tekliflerini sitesi üzerinden sunabilmektedir. Malzeme güvenliği bilgi formları için bizi her zaman arayabilirsiniz.
 • Vegan Sertifikası Süreçleri
  Vegan Sertifikası Süreçleri ile alakalı a´dan z´ye tüm bilgilerin bulunduğu bu web sitesini hemen inceleyin ve aklınıza gelen hususların tamamında Ekol Belgelendirme´den teklif alın.
 • Onaylı ISO 31000 Risk Yönetimi Standardı
  Onaylı ISO 31000 Risk Yönetimi Standardı ile ilgili merak edilen bir çok sorunun yanıtını Ekol Belgelendirme olarak kurumsal web sitemizde siz değerli ziyaretçilerimiz için yanıtladık.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp