Sepetim Sepetim

HACCP Gıda Güvenliği Danışmanlık Hizmetleri

HACCP Gıda Güvenliği Danışmanlık Hizmetleri için Ekol Belgelendirme sizlere en kaliteli hizmeti vererek, işletmeniz ve ürünleriniz için en iyi sonuçları almanızı amaçlamaktadır. Hemen sitemizden bilgi alın veya bizi arayın.

Gıda sektöründe yer alanların bildiği, yabancı olmadığı  bir danışmanlık hizmetidir. HACCP danışmanlığında insan sağlığını etkileyen gıda üretimi ve hizmeti baz alınmaktadır. Hazard Analys of Critical Control Points ; Kritik Kontrol Noktalarında Tehlike Analizi olarak karşımıza çıkan bu sistemdeki amaç güvenli gıda üretimini sağlamaktır.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylanmış olan HACCP sistemine dair merak ettiğiniz tüm bilgi ve detaylar için hemen web sitemizdeki numaraları arayabilirsiniz. Ekol Belgelendirme olarak, Dünya´da ve ülkemizde de gıda teknolojisinde yaşanan değişimleri göz önünde tutuyor ve malesef tüketimi yapılan ürünelrde farklılıkları görüyoruz. Hazır gıdaya yöneliminin arttığı bu yıllarda gıda güvenliğinin önemini de biliyoruz. Gıdasal ürünlerden kaynaklı sadece ülkemizde değil dünyada da pek çok hastalığın arttığını bilmekteyiz. Nitekim son yıllarda dünyayı etkisine alan salgın hastalıkta gıda güvenliğine uyulmaması nedeni ile bazı ülkelerden yayıldığını artık herkes bilmektedir.

Günümüzün kurallarına uygun, günümüz koşullarına uygun şekilde gıda üretimi yapmak gerekir. İşte bu alanda karşınıza çıkan HACCP´de tehlike analizleri, kritik noktaların kontrolleri, gıdasal ürünlerin sebebiyle yaşanabilecek, olabilecek hastalık risklerini ortadan kaldırma, üretim aşamasından tüketim aşamasına kadar olan tüm noktaların, sistemlerin izlenmesi, kontrollerin yapılması, sürekli olarak bu kontrolleri aktif bir şekilde yapmak vb.. sebepleri içerisine alan konulara tamamen hakim, tamamen güvenlikli gıda üretimlerini sağlamak amacı ile Dünya´da tanınan, bilinen bir sistemdir. Risk yönetim sistemi olarak da düşünebileceğiniz bir sistem olan HACCP Sistemi, tüm tehlikeleri düşünür ve tehlike var olmadan onu kontrol ederek yok eder.

Ekol Belgelendirme olarak HACCP Danışmanlığına ihtiyaç duyan kuruluşların güvenli yiyecekler temin eden firmaların, teknik ve bilimsel esaslara dayalı sistemini vereceğimiz eğitimler, destekler ve danışmanlıklar ile desteklemekteyiz. Gıda güvenliği yönetim sisteminin her aşamasına hakim olan eğitmen ve danışmanlarımız ile hizmetinizdeyiz.

Firmamız sizlere bu hizmeti verebilmek adına, danışmanlık verdiği HACCP Sistemi için bir ekip oluşturmaktadır. Ekiplerin liderlieri, personeller ile açık ve etkili bir şekilde iletişim halinde olacak ve tüm faaliyetlerin yürütülmesi amacı ile hizmet verecektir.

HACCP UYGULAMA ZORUNLULUĞU

Gıdanın kalitesi amacı ile karşımıza çıkan, güvenliği de baz alan sistem olan HACCP´de yer alan tüm standartlar Türkiye´deyseniz Türkiye standartlarına ve mevzuatlarına göre hazırlanmaktadır. HACCP uygulamasına genel olarak bakıldığında devletin kanunu, kararnamesi, tüzüğü, kodeksi ve yönetmelikleri bu standartları oluşturmaktadır.

Türkiye´de 1997 yılının 16 Kasım´ında yürürlüğe girmiş olan Gıda Kodeksi Yönetmeliği 16. 17. maddelerinde HACCP sisteminin bir gıda işletmesinde kesinlikle kullanılması zorunlu hale getirilmiştir. Daha net bir şekilde açıklamak gerekirse, ISO 9001´in ürünün gerçekleştirilmesi amddesine göre HACCP uygulaması her gıda işletmesinde zorunlu olarak yer almaktadır.

HACCP danışmanlığı ve diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için hemen web sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.

Ekol Belgelendirme olarak en iyi fiyatlarla, en kaliteli ve işinin ehli danışmanlar ile bu hizmeti sizlere ulaştırmaktayız. Aklınıza takılan her türlü soru için bize ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 14064 Belgelendirme
  ISO 14064 Belgelendirme ihtiyaçlarınızda EKOL BELGELENDİRME olarak sizlerin yanındayız. Alanında uzman kadromuz ile sizlere hizmetlerimizi başarılı bir şekilde sunmaktayız.
 • Online ve Sertifikalı Kişisel Hijyen Eğitimi
  Online ve Sertifikalı Kişisel Hijyen Eğitimi ihtiyaçlarınızda anında destek alabileceğiniz ve sertifikanıza sahip olabileceğiniz firma Ekol Belgelendirme sizlere bir telefon kadar yakın.
 • Sedex Sosyal Uygunluk Denetimi
  Sedex Sosyal Uygunluk Denetimi ve sertifikalandırma hizmetlerinde Ekol Belgelendirme olarak ücretsiz ön denetim, danışmanlık faaliyetleri ve sektörel anlamda sayısızca referansımız ile sizlerin hizmetindeyiz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp