Sepetim Sepetim

Hangi Ürünler CE Belgesi Almalıdır?

Türkiye´de imal ettiğiniz Hangi Ürünler CE Belgesi Almalıdır? sorusunun kapsamlı bir şekilde açıklamasını, anlatımını sitemizde yayınladık, hemen inceleyebilirsiniz. Ekol Belgelendirme olarak sadece belgelendirmiyoruz, aynı zamanda bilgiliendiriyoruz da...  CE belgesi olarak tanımlanan bu belge aslında ürünlere CE işaretinin yerleştirilmesi hakkını vermektedir. CE kelimesi Avrupa’ya uygun anlamını taşır. Dolayısıyla da ürünlerde yer alan CE işareti AB uygunluk durumunu kanıtlar. Belgeye sahip olan ürünlerin gerekli direktifleri taşıdığını söyleyebiliriz. Bu gereklilikler sağlık için zararlı olmayan maddelerden ürün üretimini kapsar. Eğer ürünlerinizde CE işareti mevcut değil ise bilmelisiniz ki Avrupa piyasasında hiçbir hakkınız yoktur. Ürünlerinizin satışını yapamaz ve hiçbir konuda izin alamazsınız.

Ürünlerin dış pazarda satışı için CE belgesinin pasaport işlemini gördüğünü söyleyebiliriz. Nasıl ki bir pasaporta sahip bir insan yurtdışında istediği gibi dolaşabiliyorsa, CE işaretli ürünlerde dış pazarlarda rahatça dolaşabilir. Ürününüzde bu işaret yer almıyorsa, ürününüz hakkında iyi düşünülmez. Kalite ve güvenlik açısından olumsuz değerlendirilir. TSE işareti ile CE işareti karıştırılmamalıdır. Üründe yer alan TSE işareti CE işareti yerine geçemez. Ve birbiri yerine kullanılamaz.

CE belgesinin önemi bu kadar fazla iken akla hangi ürünler CE belgesi almalıdır? Sorusu geliyor. Yanıt olarak; elektrikli aletlerin tümü, beyaz eşya gurupları, telefonlar, bilgisayarlar diyebiliriz. Oyuncak çeşitleri için de CE belgesi zorunlu tutulmuştur. Tıbbı cihazlar, kalp pili, protezler ve diyaliz makinelerine de bu işaret mecburidir. İş eldivenleri, güvenlik ayakkabıları yani kısaca kişisel koruyucu ekipmanların satışı için CE belgesi alınmalıdır. Son olarak merdivenler, korkuluklar, asansörler, basınçlı ekipmanlar ve endüstriyel robotlarında bu belgeyi almak için zorunlu tutulduğunu söyleyebiliriz.

Aynı zamanda CE Eğitimleri de verilmektedir Ekol Belgelendirme´de..

CE Belgesi İçin Firma Desteği


CE belgesi için firma desteği almak oldukça önemlidir. Belge alma sürecinde firmalar ile anlaşmak büyük önem taşır. Veya yetkili kuruşlardan da CE işareti almak için faydalanılabilir. Belge başvurusu yapmadan önce gerekli evrakların hazırlanması gerekir. Bu evraklar arasında en önemli olanı teknik dosyalardır. Bu dosyada ürünün tüm iç ve dış özellikleri, detayları yer alır. Ayrıca ürünler gerekli testlerden geçerek uygunluk durumu değerlendirilir. Bütün bu işlemlerde gerekli bilgi ve işlemler için firmamızdan yardım almanızı önermekteyiz.

Hangi Ürünler CE Belgesi Almalıdır?

Üretilen cihazların, ürünlerin, ekipmanların Avrupa pazarında satışının tamamlanması için ürünlerin CE belgesine ihtiyacı vardır. CE işaretinin ürünlerde yer almasının en temel nedeni sağlığa zararlı ürün üretimini önlemektir. Ayrıca ürünlerin güvenilirliği de bu sayede sağlanmış olur. CE markanız için danışmanlık hizmeti almak isterseniz hemen iletişim numaramızı çevirebilirsiniz. CE belgelendirme kapsamında aradığınız hizmeti sizlere sunmaktayız.

Test ve belge danışmanlığı sağlayan kurumumuz sizler için en iyi seçenekleri sunmaktadır. Türkiye’nin her neresinde olursanız olun, kurumumuzdan danışmanlık hizmeti almanıza engel değil. Firmanız için CE belgesi alma niyetindeyseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz. CE işareti sadece üreticiler için değil tüketiciler için de önemli bir etkendir. CE işaretli ürünler her zaman tüketiciye güven vererek satın alma durumunu artırmıştır. Bu işareti taşımayan ürünler kalitesiz ve güvensiz olarak nitelendirilir. Bu durumda üretici açısından olumsuzluklara yol açar.

Zaten CE işareti olmayan ürünler Avrupa pazarına giremez ve satışı yapılamaz. Bu durumda da üretici Pazar ağını genişletemez. Satışları kısıtlı olur ve kar oranı düşer. Tüm detayları sizler için düşünen danışmanlık firmamız ile hala tanışmadıysanız, sizleri telefonun diğer ucunda beklediğimizi bilmelisiniz.

Çok daha fazlası için Ekol Belgelendirme sitesinde bulunan whatsapp hattından bilgi alabilirsiniz. Arayın, temsilcilerimiz size her konuda yardımcı olsun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Vegan Sertifikasısı Fiyatları
  Vegan Sertifikasısı Fiyatları için Ekol Belgelendirme firmamızın web sitesinde yer alan müşteri temsilcileri numaralarından hemen teklif alabilirsiniz. Nerede olursanız olun, size en uygun teklifleri her zaman Ekol sunar.
 • Organik Sertifika Danışmanlığı GOTS
  Global Organic Textile Standard yani Organik Sertifika Danışmanlığı ( GOTS ) ile alakalı alabileceğiniz en iyi hizmeti, en kaliteli danışmanlardan almak için hemen Ekol Belgelendirme firmasına iletişim numaraları üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Online ve Sertifikalı Kişisel Hijyen Eğitimi
  Online ve Sertifikalı Kişisel Hijyen Eğitimi ihtiyaçlarınızda anında destek alabileceğiniz ve sertifikanıza sahip olabileceğiniz firma Ekol Belgelendirme sizlere bir telefon kadar yakın.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp