HIGG Index Danışmanlığı ve Belgelendirme

HIGG Index Danışmanlığı ve Belgelendirme Hizmetleri kapsamında uzmanlarımız ile sizlere hizmetlerimizi Ekol Belgelendirme çatısı altında sunabilmekteyiz.

Higg İndex Sistemi´ne göz attığımızda burada modada yer alan değişimlerin kapsamlı bir şekilde çalıştırılması ve sektörel bazda incelemeye alınması amaçlanıyor. Burada yer alan detaylar aslına bakılırsa çok detaylı olan bir ölçüm sistemini, tedarik sistemlerini ve iyileştirme detaylarını içerir. HIGG Index ile binlerce perakende tesisinin, marka tesisinin sosyal sürdürülebilirlik ve çevresel sürdürülebilirlik performansları değerlendirmeye alınacak ve standartlaştırılan tedarik zincirinin daha sürdürülebilir olması kapsamındaki çalışmalar sunulacaktır.

Sustainable Apparel Coalition (SAC)  tarafından geliştirilmiştir. HIGG INDEX fabrikaların, üretim tesislerinin kendilerine ait çevresel performanslarını ölçebilmesi için bir değerleme aracı olarak görülebilir. Daha net bir tabir ile bu sistem aslında bir denetim şekli değildir, bir doğrulama yöntemidir.

Higg Index Nedir?Kıyafet zinciri, ayakkabı zinciri gibi sektörlerdeki her aşama HIGG Index ile kontrol edilir. Çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik kapsamındaki öz değerlendirme standardı olarak bilinen Higg İndex yukarıda da bahsi geçen bir grup moda şirketi tarafından kurulmuştur.

Higg Index´te çevr ekasamında atıksı deşarjına, baca gazı emisyonlarına ve raporlarına, kimyasalların yönetimlerine, tesis içi geri kazanım değerlerine, yenilenebilir enerji sistemlerine, karbon ayak izine, atık yönetimi ve bunların beyanlarına, doğal kaynakların tüketimi hususlarına ve sera gazı emisyonlarına dikkat edilmektedir. Fabrikalarda yer alan tüm detay bu başlıklar üzerinden incelenmekte ve çevre refahının korunması amacı ile iyileştirmelere gidilmek için gerekli adımlar Ekol Belgelendirme ile atılmaktadır. Ekol Belgelendirme olarak alanında uzman ÇEVRE MÜHENDİSLERİMİZ ile HIGG INDEX kapsamına dahil olan her detayı sizlere aktarıyor ve gerekli süreçleri başarılı bir şekilde yöneterek süreci tamamlıyoruz.

Higg FEM (Fabrika Çevre Modülü) Nedir?Higg Facility Environmental Module yani tesis çevre modilinde fabrikaların & tesislerin çevresel performanslarının ne şekilde, nasıl ölçülmesi gerektiği ve değerlendirileceğini belirlemekte olan sürdürülebilirlik değerlendirme aracı olarak karşımıza çıkmaktadır.  Ürünlerin sürdürülebilirlik performanslarının iyi bir şekilde ölçülmesi ve bununla beraber puanlanmasının sağlanması için Higg FEM vardır. Daha iyi performanslar edinmek ve fırsatları ortaya çıkarmak için Ekol Belgelendirme´den Higg Index ve Higg Fem hizmeti alabilirsiniz. Bu sistemde üretimleri yapan firmalar ve markalar kendilerine ait çevre performanslarını görmekte ve değerlendirmektedir.

Higg’in Fayadaları Nelerdir?Ekol Belgelendirme olarak sizlere ve markanıza sayısız yarar sunacak olan Higg ile alakalı bazı öne çıkan faydalardan bahsetmek isteriz. Bu kapsamdan Higg sayesinde fabrikanızda yer alabilecek bir çok sürdürülebilirlik fırsatlarını görebilecek ve bazı riskleri önceden farkedeceksiniz. Riskleri tanımanıza fırsat sunacak olan Higg ile alakalı en iyi bilgileri danışmanlarımız size dilerseniz telefon üzerinden aktarabilmektedir.

Higg ındex ile alakalı olarak gelecekte karşınıza çıkabilecek olan sürdürülebilirlik ile alakalı etkileri daha önceden öğrenecek ve performansınızı değerlendirmenizi kolaylaştıracaksınız. Bu standart kapsamında uzmanlarımızın size sunduğu araçlar sayesinde uzun vadeli hedeflerinize sürdürülebilirlik stratejilerinizin belirlenmesi ve liderlik tesisleri edinmek için fayda sahibi olmanızın yanı sıra Higg sayesinde zamandan ve maliyetten kaçınacak, zamanın daha doğru kullanılarak israf miktarlarını azaltacaksınız.


Higg FEM sisteminde ise fabrikanızın, markanızın sürdürülebilirlik etkilerini ölçümleyebilirsini. Bir fabrikanın sürdürülebilirlik kapsamındaki performansındaki ölçümün yapılması ve raporlamadaki karmaşıklığın azaltılması için Higg FEM sistemi öncü olacaktır. Firmanın değerini arttırmak, riskleri azaltmak ve etkin yanlarını daha belirgin bir şekle büründürmek için Ekol Belgelendirme sizlerin hizmetinde olacaktır. Sadece İstanbul´da değil, Türkiye´nin her yerinde Higg İndex danışmanlığı hizmeti için bize ulaşabilir ve paydaşlarınıza sürdürülebilirlik ile alakalı bilgileri sunabilir, ortak bir yol edinmeyi sağlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi edinmek ve en iyi danışmanlardan HIGG INDEX hizmeti hakkında sorularınızın tamamının  yanıtını almak isterseniz tek yapmanız gereken EKOL BELGELENDİRME firmasını aramaktır.

 

 

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp