I-REC (Yenilenebilir Enerji Sertifikası)

I-REC (Yenilenebilir Enerji Sertifikası) hakkında detaylı bilgilendirmeyi yaptığımız bu içeriğimizi incelemenizin ardından geniş kapsamlı detay ve şirketinize sunacağımız teklif için bizi araabilirsiiniz. Uluslararası Yeşil  Enerji Sertifikası olarak bilinen ve üretimi yapılmış olan enerji kaynaklarının özniteliği için bilgi edinilmesinin sağlanmasındaki prensibe dayanmış olan sertifikalardır. I-REC sertifikası ile üretilmiş olan enerjinin kaynağı ve güvenliği ile alakalı hususlar dikkate alınarak Dünya´da yeşil enerji standardının yakalanması ilk amaçtır.

“International REC Standard Foundation” tarafından ortaya koyulan enerji nitelik sertifikası olarak da blinmektedir.

Bu standardın kullanılmasının daha yaygın olması ile enerji kaynaklarının güvenliği kontrol altına alınıyor olabiilecek ve Dünya´daki enerji kontrol edilebilecektir. Üretim yapan firmaların faaliyetleri sırasında kullandıkları enerjilierin yenilenebilir kaynaklardan olduğunun belirtmesinin yanı sıra I-REC bulundurması da istenecektir. İşletmeler, sanayi kuruluşları için cazip fiyat teklifleri Ekol Belgelendirme ile sunulmaktadır. Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası (I-REC) sebebiyle elektriğe ulaşan son kullanıcılar bu elektriğin nasıl? Nereden? Ne zaman üretilmiş olduklarına dair bilgilere istediklerinde erişebilecek ve kullandıkları elektriğin gerçek özelliklerini bilecektir. Enerji nitelik sertifikası sayesinde enerjilerin niteliklerinin belirlenmesi ve ispatlanması sağlanmakadır.

Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası (I-REC Sertifikası)

Özellikle tekstil, elektronik ve tarım alanındaki üreticilerin I-REC sertifikasına sahip olması çok yakın bir zamanda zorunluluk haline gelecektir. Sadece ülkemizde değil, tüm Dünya ülkelerinde enerjiye ulaşım ve enerji kaynaklarındaki azalmalar gözle görülebilir kadar büyük bir sorun haline gelmektedir. Önümüzdeki dönemlerde enerji kaynaklarının küresel bir sorun olması kapsamında firmaların enerji sektöründe güven ortamı yaratabilmesi için bu sertifikaya sahip olması gerekecektir. Aslında son tüketicinin korunması amaçlanan Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası´nda enerjinin sağlandığı yer, nasıl elde edildiği gibi özellikler son tüketici tarafından alınırken bilinecektir.

Türkiye´de I-REC Sertifikası

Ülkemizde bu sertifika 2015 senesinden bu yana standart kapsamında sertifikasyon faaliyetleri ile gerçekleşmeye başlamıştır. Enerjinin öneminin arttığı son zamanlarda daha fazla ön plana gelmeye başlayan I-REC Sertifikası´na başvurmak için Ekol Belgelendirme firmasından hizmet ve danışmanlık desteği alabilirsiniz.

Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası (I-REC) başvurusunu ülkemizde yapmış olan ve kayıtlara geçen ilk kurum Nevşehir Avanos´ta bulunan 47 MWe gücündeki Bayramhacılı Hes projesine aittir. Bu belgeyi alabilmek için Ekol Belgelendirme telefon numaralarından herhangi birini arayabilir ya da iletişim sayfamızda yer alan mail adresimiz aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

I-REC (Yenilenebilir Enerji Sertifikası) Almak İçin

Bu sertifikaya sahip olmak için Ekol Belgelendirme´den destek almanız önemlidir. Yenilenebilir enerji ve küresel sürdürülebilirlik kapsamında I-REC sertifikasını alabilmek ve pazara yenilenebilir bir enerjinin sunulması için profesyonel hizmetler vermekteyiz. Firmanın Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası (I-REC) Santral kaydının yapılması için santral sahibi / santralin yenilenebilir enerji sorumluluğunu devralmış olan tüzel kişiler aracılığı ile başvurular kayıt formunu doldurarak yapılmaktadır.

Tüm sürecin işin ehli uzmanlarımız tarafından takip edilmesi için bize ulaşabilirsiniz.

(Yenilenebilir Enerji Sertifikası)
I-REC Sertifikasının Faydaları Nelerdir?

Bu sertifika hem enerjiyi üreten hemde tüketici için çok avantajlıdır. Bazı avantajlarından kısa cümleler ile bahsetmemiz gerekirse;

I-REC Sertifikası kapsamında uyum ile alakalı olan regülasyonlar ile dünya genelinde enerji tasarrufu ve çevre korunması hedeflenmiş ve sizlerde karbon ayak izinin sıfırlanması hedefine 1 adım daha çok yaklaşmış olacaksınız. Sürdürülebilirlik ve karbon ayakizinin önemi her geçen gün artmaktadır. Ayrıca bu sertifikaya sahip olan işletmelerin son tüketicilerin kullandıkları enerjinin yenilenebilir olan enerji miktarını net bir şekilde bilmesini sağlar. Kendisine iletilmiş olan enerjinin kaynağının bilinmesi ve niteliklerinin bilinmesi bu sertifika ile sağlanmaktadır.

I-REC sertifikasında serbest elektrik tüketicileri bakımından kullanılmış olan yeşil enerji vasfının tespiti yapılabilir ve bu tespit sayesinde yeşil enerji kullanmak isteyen tüketiciler için alternatif oluşturulmuş olur.

İhracatında bulunan firmaların yurt dışına talep edilmiş olan I-REC serttifikası standartlarına ulaşması gerekir. I-REC sertifikası sayesinde firmalar daha fazla ülkeye yeşil enerji ihracı yapabilmektedir.

Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası Almak için Ekol Belgelendirme telefon numaralarını arayabilir ve en uygun teklifleri Türkiye´nin her yerinde Ekol´den alabilirsiniz.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp