Sepetim Sepetim

ISCC Belgelendirme Hizmetleri

ISCC Belgelendirme Hizmetleri ile alakalı geçtiğimiz günlerde Ekol Belgelendirme web sitesinde verdiğimiz bilgilerin yanı sıra bu içeriği de ayrıca sizlere hazırlamak ve sunmak istedik. Belgelendirme kuruluşu tarafından verilen ISCC sertifikaları, bu web sitesinde henüz yayınlanmamış olsalar bile, belirtilen geçerlilik süreleri boyunca geçerlidir. ISCC, belgelendirme kuruluşundan ilgili belgeleri aldıktan sonra sertifika bilgilerini aşağıdaki tabloda listeler. Sertifikanın ilgili pdf dosyaları ve özet denetim raporu, ISCC dahili belge incelemesi tamamlandıktan sonra yayınlanır. Yeniden belgelendirme sırasında gerçekleşen kapsam ayarlamaları, ISCC dahili belge incelemesi sırasında tabloda güncellenecektir.  Süresi dolmuş sertifikalar kırmızı ile işaretlenmiştir. Bir sertifika geri çekilmişse, sertifika numarasının üzeri çizilir. Atık ve kalıntı sürecine göre bir sertifika, AB Üye Devletlerinin malzemeyi otomatik olarak atık veya kalıntı olarak kabul ettiği anlamına gelmez.

İşletmelerin sera gazı salınımını azaltabilmesi ve daha sürdürülebilir bir alanda, daha iyi bir tarım, toprak kullanımını benimsenmesi için, dünyamızın doğal biyosferlerinin korunmasını sağlamak için ISCC ön planda olacaktır. Sürdürülebilirliğin arttırılması için ISCC ile yola çıkabilirsiniz. Ekol Belgelendirme olarak Uluslararası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikasyonu anlamına gelen bu belge için sizin yanınzıda oluyoıruz.

ISCC BELGELENDİRME

 

ISCC sertifikası tüm biyokütle türlerini kapsayabilir, bu nedenle bu liste kapsamlı değildir, ancak uyumlaştırılmış bir biyokütle sağlayacaktır. ISCC kapsamındaki malzemelerin tanımı. Bu liste, hammaddeler için bir tablo (tablo 1) ve ara maddeler için bir tablo içerir. ve nihai ürünler (tablo 2). ISCC EU ve ISCC PLUS sertifikalarında bu listedeki ibarelerin kullanılması zorunludur. Malzemelerin veya üretim süreçlerinin (ör. ağartılmış, kokusu giderilmiş, endüstriyel sınıf, vb.) ISCC sertifikası üzerinde. Ara ve nihai ürünler her zaman belirtilecektir. türetildikleri tablo 1´e göre ham maddeler ile. Sürdürülebilir malzeme şu şekilde tanımlanabilir: daha fazla ayrıntı, ör. sözleşmelerde, sürdürülebilirlik beyanlarında/sürdürülebilirlik kanıtlarında veya teslimat belgelerinde.


ISCC bir belgelendirme kuruluşunun veya bir Sistem Kullanıcısının yazılı talebi üzerine listeye malzeme ekleyebilir. Bu istek olmalıdır ilgili malzeme için bir sertifika verilmeden önce sunulur. Tablo 1´de, yıldız (*) ile gösterilen ham maddeler, aşağıda belirtilen atık veya artık ham madde olarak sertifikalandırılabilir. ISCC AB ve ISCC PLUS. RED II1 kapsamında tanınan tüm gönüllü programlar için geçerli olan Avrupa Komisyonu gerekliliklerine göre , bir materyalin gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını belirlemek denetçinin sorumluluğundadır. menşe noktasındaki atık veya kalıntı tanımları. Kaynak noktası tarafından üretilen malzemenin bir atık veya kalıntı olarak nitelendirildiğini kanıtlayan yeterli kanıtı denetçiye sağlamak, kaynak noktasının sorumluluğundadır. Bir malzemenin atık veya kalıntı tanımını karşılayıp karşılamadığını belirleme süreci, Şekil 1´de gösterilmiştir. 2 Bu liste "olumlu liste" olarak kabul edilemez, yani materyali atık olarak sınıflandırmaz veya kalıntı, ne çift sayım için uygun, ne de "gelişmiş" bir hammadde3 olarak. ISCC, AB Üye Devletlerinden mevcut bilgileri içerir (örn. pozitif listelerden, kanunlardan, kılavuz belgelerden) atık/kalıntı hammadde olarak kabul edilebilecek ve/veya ilgili Üye Devlette çifte sayım. ISCC eksiksizliği, doğruluğu veya bu bilgilerin güncelliği. Bazı Üye Devletlerin aşağıdakiler için daha spesifik ve/veya ek gereksinimleri olabilir: belirli malzemelerin atık veya kalıntı olarak nitelendirilmesi. Bu nedenle, bu listede verilen atık/kalıntı sınıflandırmasına ilişkin bilgiler yasal olarak bağlayıcı değildir ve Üye Devlet mevzuatını, gerekliliklerini veya olumlu listeler. Genel bir kural olarak, yetkili kamu makamları veya düzenleyiciler tarafından belirlenen gereksinimler her zaman Uyulması. ISCC, ek olarak hedef pazarda geçerli olan gereksinimlerin araştırılmasını önerir. bu listede verilen bilgiler. ISCC, atık veya kalıntı olarak belgelenen ham maddelerden türetilen ürünlerin hedef pazarda yetkili AB Üye Devlet makamları tarafından belirlenen kota yükümlülüklerini yerine getirmeye uygun sayılır. Denetçiler ve sistem kullanıcıları, materyalin hedeflenen AB´deki uygunluğunu araştırmak ve araştırmakla yükümlüdür.

Belgelendirme kuruluşu, sistem kullanıcısı ile malzemelerinin ISCC´de nasıl kapsandığını tartışmaktan sorumludur. malzeme listeleri. Eğer bir malzeme henüz kapsanmamışsa, belgelendirme kuruluşu malzemenin eklenmesini talep edebilir. Aşağıdaki bilgileri sağlayan ISCC web formu: malzemenin adı; ilgili sertifikasyon sistemi; olarak sınıflandırma hammadde veya ara/nihai ürün; varsa, CAS numarası ve ayrıntılı bir üretim süreci şeması dahil olan tüm girdiler/çıktılar ve malzeme akışları ve uygulanabilirse, malzemenin çerçevesinde en az bir AB Üye Devletinde atık veya kalıntı olarak tanınmakta ve kabul edilmektedir.

Enerji sorunlarının her geçen gün artış eğiliminde olduğu dünyamızda biyokütle kullanımı ile enerjinin ortaya çıkarılması, yakıt üretilmesi geleceğimiz için oldukça mühimdir. Dünya üzerindeki bu sorunların giderilmesi için Avrupa Birliğinde yer alan ülkelerin her daim yenilenebilir enerji direktiflerine uygun adımlar atması gerekir. Oldukça kapsamlı olan bu belgelendirme için bize sitemizdeki numaralardan hemen ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 22301 Sertifika Danışmanlığı - Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği
  ISO 22301 Sertifika Danışmanlığı - Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği alanında bazı standartları yerine getiren firmaların alabildiği bu belge için en iyi hizmeti en kaliteli kadrosu ile sizlere ulaştıran firmamız Ekol Belgelendirme b
 • Karbon Ayakizi Ölçümü Hizmeti
  Karbon Ayakizi Ölçümü Hizmeti için EKOL Belgelendirme firmasını arayabilir ve kısa süre içerisinde firmanız için bu hesaplamaları yaptırabilirsiniz.
 • ISCC PLUS Sertifikası
  ISCC PLUS Sertifikası ile alakalı bilgiler, belgelendirme detayları ve en uygun teklifleri Ekol Belgelendirme firmasının kurumsal sitesinde yer alan telefon numaraları üzerinden edinebilirsiniz.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp