ISCC Belgelendirme

ISCC Belgelendirme ile alakalı sizler için hazırlanan bu bilgilendirici içeriğe Ekol Belgelendirme kurumsal sayfasından gözatabilir ve ISCC sertifikası ile alakalı merak ettiğiniz tüm hususlar için web sitemizde yer alan uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Enerji sorunlarının arttığı dünyamızda biyokütle kullanılarak enerjinin üretilmesi ve yakıtların üretilmesi gelecek için oldukça önemlidir. Küresel yakıt, enerji kaynaklarımızın daha uzun dönemler boyunca kontrol altında tutulması amacıyla pazardakji sorunların giderilmesi kapsamında AB´deki üye ülkelerde yenilenebilir enerji direktifleri ile alakalı yeni, zorunlu detaylar ortaya çıkmıştır. ISCC ise bu alanda geliştirilmiş olan, oldukça kapsamlı bir belgelendirme programıdır.

ISCC Nedir?


Uluslararası Sürdürülebilirlik & Karbon Sertifikasyonu ile alakalıdır. Küresel anlamda her işletmenin uygulauyabileceği sürdürülebilirlik ile alakalı sertifikasyon sistemidir. Özellikle tarımda ve ormancılıkta yer alan biyokütle ile  döngüsel olan, biyo tabanlı olan malzemelerin elde edilmesi ve sürdürülebilir hammaddelerin tamamını kapsayacaktır. Dünya üzerinde 100´den daha fazla ülkede ISCC ile 4900´dan fazla geçerli sertifikalar yer almaktadır. Sürdürülebilirlik bakımından Dünya´nın en önemli, en önde gelen sertifikalandırma sistemlerinden birisidir.

ISCC belgelendirmesi ile firmaların sera gazı salınımlarında azaltmas, sürdürülebilir tarım arazilerinin, topraklarının kullanımını sağlama, doğal biyosferlerin korunmasını sağlama ve sosyal manada sürdürülebilirliğin arttırılmasını sağlamada etkisi fazladır. Bu belgelendirme sistemine dahil olanların tedarik zincirlerindeki tüm aşamalarda kontrol elde edilir, örneğin biyoyakıt yada biyoenerji üretimi için sürdürülebilir biyokütlenin kontrol edilmesi ve belgelendirilmesi ISCC ile mümkün olmaktadır.

Firmaların pazardaki konumlarını arttırabilmesi, daha güçlü konuma gelebilmesi için sürdürüleiblirlik belgesi hayati öneme sahip olacaktır.  Tarım ve gıda firmaları için bu sertifika artan pazar potansiyelinin kapısını açacaktır. Hem Türkiye´de hem Avrupa´da ticaretinizi kolaylaştıracaktır.

Sürdürülebilir biyo-enerji ve biyoyakıtlar için sertifikasyon süreçlerine dahil olmak ve bilgi almak için Ekol Belgelendirme firmasını arayabilirsiniz.

 

ISCC Sertifikası

 

ISCC (Uluslararası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikasyonu) biyokütle ile alakalı değer zinciri içerisinde yer alan tüm işletmeler için uygun bir sistemdir. Biyokütle üreticilerinin yanında ayrıca hammadelerini de işleyen firmalar için gereklidir diyebiliriz.  ISCC sertifikasını en hızlı, en uygun fiyatlardan elde etmek için Ekol Belgelendirme firmamıza ulaşabilirsiniz.  Sürdürülebilirlik anlamında daha yüksek bir müşteri güvenine sahip olmak isteyen tüm firmaların bu sisteme başvurması, dahil olması gerekir.

Ekol Belgelendirme firmamızdan ISCC sertifikası başvurularınızı yapın. Hemen sitemizde yer alan canlı destek hattı veya telefon numaraları ile ilk görüşmenizi yapın, teklifinizi alın. ISCC´ye kayıt işlerinizi takip eden ekiplerimiz belgelendirme denetimlerinize sizi hazır hale getirsin ve kısa süre içinde sertifikaya sahip olmanızı sağlasın.

Ekol Belgelendirme olarak bu süreçte size en uygun teklifleri sunacağımızdan emin olabilirsiniz.
 

Bizi Takip Edin :
Ekol Belgelendirme
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!