Sepetim Sepetim

ISO 10002 Fiyatları

Birçok işletmenin ticari olarak başarılı olması için süreçte önem vermesi gereken bazı standart prosedürler bulunur. Bunlar uluslararası belirleyiciliği olan özel standartlardır. Bunlardan en popüler ve tercih edileni ise ISO 10002 standartlarıdır. ISO 10002 fiyatları konusu ise birçok firmanın yanlış anladığı ve doğru şekilde tanımlanamayan bir konu olarak öne çıkar.

Bir firmanın ISO 10002 sertifikası istemesi durumunda karşısına çıkacak bütçe ile ilgili net bir rakam vermek doğru ve de sağlıklı değildir. Çünkü birçok kriter ve faktör fiyatı belirleyici unsur olarak karşımıza çıkar.

Ekol Belgelendirme´den hizmet almak, fiyat almak ve teklif istemek çok kolay! İncelediğiniz web sitesinin iletişim sayfasında yer alan numaraları arayabilirsiniz.

ISO 10002 Belgesi Fiyatı Ne Kadardır?


ISO 10002 sistemi temelde ISO 9001 kalite yönetim sistemi ile standartları açısından uyumlu bir sistemdir. Bunun getirisi olarak ta, sistemin entegresi kolay olacaktır. Firmanın etkinliğini artırmak temel amaçtır.

ISO 10002 sertifikası alabilmek için belge hizmet bedeli maliyetini etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Tek bir bütçe belirlemek sağlıklı değildir. Belirleyici faktörler genel hatlarıyla; danışmanlık hizmet süresinin ne kadar olacağı, danışmanlık süreci sonrası firma çalışanlarına verilecek eğitimin içeriği ve süresi, firmanın içinde olduğu sektör, firmanın büyüklüğü ve çalışan sayısı, ISO 10002 sisteminden firmanın tam olarak beklentisinin ne olduğu, yani müşteri taleplerinden dolayı mı? zorunluluktan mı? ihalelere girebilmek için mi? ve benzeri nedenlerden belge beklentisinin nedeni gibi başlıkların cevaplarına bağlı olarak ISO 10002 belgesi alma sürecinin maliyeti belirlenmektedir. Bunlara ek olarak; aşağıdaki başlıklar belgelendirme sürecinin daha belirgin yapan etkenlerdir;

*Sertifikanın alınacağı belgelendirme kuruluşunun hangisi oldu fiyat konusunda belirleyici faktörlerden biri olacaktır. Tüm firmaların ücret politikaları ve sektördeki deneyimleri farklı olmaktadır.

*Belge talep eden firmanın büyüklüğü de bir diğer etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmanın metrekare olarak, çalışan sayısı olarak, hizmet alanlarının fazlalığı olarak büyüklük durumu doğal olarak süreci etkileyecek ve belgelendirme aşamasında fiyat belirleyici bir etken olacaktır.

*Sürecin karmaşıklığı yani firmanın müşteri memnuniyeti boyutunda ne durumda olduğu konusu da doğal olarak fiyatı etkileyecektir. Bu konuda karışıklık ve sorunları çok olan bir firmada süreçte problemlerin çözümü uzayacaktır.

ISO 10002 Fiyatları

*Danışmanlık hizmetleri konusu da, bu hizmeti almak isteyen firmaların, bizler gibi profesyonel ve konusunda uzman ekiplerden alacakları danışmanlık hizmetlerinden dolayı bütçe etkilenecektir. Ancak, belgelendirme ve süreç takibinin profesyoneller tarafından yapılması bu sürecin başarılı sonlanması açısından oldukça yararlı olacaktır.

*Bunlara ek olarak; farklı ülkeler dahilinde belgelendirme firmaları arasında da süreç ve maliyet açısından farklılıklar doğal olarak oluşmaktadır.

Merak ettiğiniz tüm hususlar için Ekol Belgelendirme müşteri temsilcilerine hemen ulaşın.
 

ISO 10002 Belgesi Danışmanlık Hizmeti


ISO 10002 belgesi sahibi olabilmeniz için profesyonel ve konusunda uzman ekibi ile firmalara danışmanlık hizmeti veren firmamız, sisteme uyum sürecinde ve belgelendirme sürecinde sizlere başarılı bir hizmet sunmaktadır. ISO 10002 belgesi sayesinde müşteri memnuniyeti sağlanır ve firmanızın şikayetleri ele alış sistemi düzene girer. Bu sertifika ile; şikayet yönetimi, müşteri odaklılık, süreklilik, gelişim ve ilerleme gibi firmanın başarısı için gereken tüm faktörlerde başarı imkanı sağlanacaktır. Danışmanlık hizmeti süreçleri aşağıdaki gibi maddelenebilir;

Başlangıç değerlendirmesi süreci; firmanızın mevcuttaki halini analiz etmekte ve ISO 10002 için uygun olma durumunu inceler. Olumsuz veya eksik yönleri tespit edip çözüm alternatifleri sunar.

Dokümantasyonları hazırlama süreci; ISO 10002 için gereken tüm belgelerin hazırlanması için danışmanlık hizmeti vermeyi içerir. Firma prosedürleri, formlar, kayıtlar ve politika bu belgelerin genel başlığı olarak gösterilebilir.

Farkındalık ve eğitim süreci; firma ve çalışanlarının konu ile ilgili profesyonel eğitimleri alması için gerekli bir süreçtir.

İç Tetkik süreci ise; Firma içi standartlara uygunluğun test edildiği, belgelendirme sürecine destekleyen tetkikler yapılır.

ISO 10002 fiyatları konusunu etkileyen doğal olarak birçok faktör vardır ama unutulmaması gereken bir şey vardır ki; bu belgeye sahip olmak birçok anlamda firma için olmazsa olmaz bir başarı nedeni olacaktır.

Daha fazla bilgi edinmek ve güncel kampanyalardan haberdar olmak için Ekol Belgelendirme INSTAGRAM hesabını takip etmeyi unutmayın.

 

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp