ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi

Firmanın içerisindeki planlamada, tasarım aşamalarında, işletme detaylarında, bakımda ve geliştirme alanlarında da dahil olmak ile beraber aynı zamanda ürünelr ile ilgili şikayet dönemlerinin, süreçlerinin de ele alınması konusunda detayların yer aldığı, global bir pazarda değer gören ve bilinen ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgiler, tüm detaylar ve talepler için Ekol Belgelendirme ile irtibata geçebilirsiniz. Firmamız tarafından sizlere verilecek olan danışmanlık hizmeti ile tüm şikayetleri ele alabilir, süreci kontrol altında tutabilir ve kurumunuz için geçerli olan sorunları yok edebilirsiniz.

ISO 10002 ile şikayetleri doğru bir şekilde ele alabilirsiniz. Şikayetler ve geri bildirimlerinizin açık olduğu işletmenizde her zaman müşteri odaklı bir yaklaşım olmalıdır. Müşterilerinize odaklı bir faaliyet içerisinde olmanız demek, müşterilerinizi memun edecek hareketlerde bulunmanız, müşteri memnuniyetlerinizin artması demektir. Bu standart sayesinde her şikayetin çözüme ulaştırılması ve ürünlerinizin, müşteri hizmetlerinizin daima iyileştirmeler için çalıştığını göstermesi demektir. ISO 10002 ile personelleriniz eğitimli olur, şikayet eden müşterilerinizin ihtiyaçlarını, beklentilerini şikayet gelmeden önce ele almanızı sağlayacak olan bir yapıdadır, bu yapıya firmanızı entegre etmek ve işleyişe biran önce başlamak için EKOL danışmanlarımız nerede  olursanız olun sizlerin yanında olacak ve hızlı bir şekilde tüm süreci kontrol edecektir.

Ekol Belgelendirme´nin sizlere sunduğu müşteri memnuniyeti yönetim sistemi ile her zaman şikayetlere açık olduğunuzu, şikayetleri etkili bri şekilde sonuçlandırarak müşterilerinizin memnun ayrılmasını sağlayabilirsiniz. Hizmetleriniz ve ürünleriniz ile ilgili kalite iyileştirmeleri için Ekol Belgelendirme ile yola devam edebilirsiniz. Yola ilk çıkacak olan firmaların ISO 10002 belgesine sahip olabilmesi için atması gereken her adımı önceden bilen, firmaların bu süreçlerde yanında olan ve kısa süre içerisinde ISO belgelerinin tamamının sahibi olunmasını sağlayan uzmanlarımız ile nerede olursanız yanınızdayız. ISO 10002 sayesinde şikayetlerinizin tamamının prosesleri ele alınacak ve tetkik edilecektir. Aynı zamanda şikayetlerdeki ele alma dönemlerinin etkinliğinin ve verimliliğinin gözden geçirilebilmesi için gerekli adımları atmış olursunuz. İyi bir ISO 10002 eğitimi ile markanızı bir adım öteye taşıyın.

ISO 10002:2018
son dönemlerde dünya pazarındaki ticaretin gelişmesi ve aynı iş kolunda faaliyette bulunan firmaların sayılarının artması dolayısı ile daha çok inceleme altına alınmış ve düzenli olarak güncellemeler almaktadır. Son güncellemesini yakın bir süre içerisinde almış olan Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi´nde firma müşterilerinizin sizden beklentilerinin artmasındaki, değişmesindeki ön görüler benimsenmiş ve buna göre düzenlemeler yapılmıştır. Müşteri kavramındaki önem, değer bu standart ile daha önem kazanan bir hal almaktadır. Firmaların üretimlerinde ve verdiği hizmetlerdeki devamlılığı başarılı bir şekilde sürdürebilmesi için ve iş kolundaki yerini koruyabilmesi için uluslararası standartlara dikkat etmesi ve uygun olması gerekir. Ekol Belgelendirme olarak firmanızın ISO 10002 standardına uygun bir hal almasını sağlıyoruz. Markanızın oluşumlarında, markanızın değerlerini korumada ve arttırmada, marka değerinizin, markanızın hedeflerine emin adımlarla ilerlemesi ve her zaman yeni hedefler benimsemesi için biz ve danışmanlarımız yanınızdadır. Türkiye´nin her ilinde, her bölgesinde uzman danışmanlarımız ile size hizmet verebiliyoruz.
 

ISO 10002 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ

Günümüzde, rekabetin artmasıyla birlikte müşteri beklentileri ve talepleri birçok kuruluşça karşılanmaya başlamıştır. Bu durumda rekabet üstünlüğü sağlamakta ve farkındalık yaratmakta zorlaşmıştır. Bu sebepten ötürü ISO 10002 Müşteri Yönetim Sistemi kuruluşlara destek vermektedir. ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi standardı sadece müşteri şikayetleri üzerinde odaklanan bir standarttır. Küçük bir işletmeden en büyük işletmeye kadar bütün sektörler için uyumlu bir standarttır. Müşteri memnuniyeti sağlamak ve bunun süreklilik arz etmesi için ve de müşteri şikâyeti yönetimi hususunda kuruluşa hizmet vermektedir. Amaç; Mevcut müşteriyi kaybetmemek, beklenti ve taleplerine daha hızlı geri dönüş yapmak, müşteri port föyünü genişletmek, müşteri memnuniyetini ve şikâyetlerini belirleyip, analiz yaparak hataların ve problemlerin saptanıp düzeltilmesini sağlamaktır.

Ekol Belgelendirme olarak firmanız için tasarımda, planlamada, geliştirmede, işletme faaliyetlerinde, iyileştirmede ve daha bir çok alanda hizmet veriyoruz. Tüm müşteri talepleri, şikayetleri ve ileride olabilecek sorunları önceden araştırıyor ve firmanızdaki tüm süreçleri başarılı bir şekilde yönetebilmeniz için gerekli klavuzlardaki bilgileri, açıklamaları entegre ediyoruz. Şikayet aşamalarında, taşıma süreçlerinde müşterilerinizin iyi bir yönetime ihtiyacı olduğunun da bilgisi dahilinde tüm stratejileri sizlere sunuyoruz.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sisteminin Temel Prensipleri

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi; Yönetim sisteminin uygulanması üzerine alınır ve rekabette avantaj sağlayarak müşteri açısından güven teşkil eder. Standart ile müşteri geri bildirimleri ele alınarak müşteri odaklı bir ortam oluşturularak müşteri şikayetlerinin çözümü ile müşteri hizmetlerini iyileştirmek ve organizasyon yeteneğinin arttırılarak müşteri memnuniyetinin arttırılması hedeflenir.

Müşterileriniz ile olan ilişkileriniz markanız / firmanız için oldukça önemlidir. Müşterilerin memnun olmasını sağlamak ve sürekli olmalarını sağlamak her markanın ilk amaçları arasındadır. Firma müşterilerinizdeki memnuniyetsizliğin arttığı, memnun müşterilerin olmadığı firmaların varlıklarını sürdürmesi çok ama çok zordur. Bu sebeplerden ötürü öncelikli olarak firmaya gelen tüm geri bildirimleri değerlendirmeniz önem taşımaktadır. Geri bildirimleri ve müşteri dönüşlerini iyi bri şekilde değerlendirebilmek ve çözüme ulaştırabilmek için hemen incelediğiniz web sitemizde yer alan Ekol Belgelendirme numaralarını arayabilirsiniz.

ISO 10002:2018 standardı firmanızdaki karlılık oranlarını, gelirleri, müşteri tatminlerini ve daha nice detayları en maksimum seviyeye ulaşmak için danışmanlarımız ile ilerliyoruz. En bilgili, tecrübeli ve ISO 10002 konusunda uzman danışmanlar ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Sizlerin müşterilerinin daha iyi ilişkiler kurabilmesi için, daha karlı yatırımlar yapmak, daha karlı satışlar yapmak için firmanızın olmazsa olmazı, mutlak gereklilikleri arasında bulunan bu hizmet ile müşterilerinizi memnun eder ve uzun dönemli ilişkilerinizde daha başarılı olursunuz. Daha iyi ilişkiler sunabilmeniz, daha mutlu müşterilere sahip olabilmenizi sağlayan bu yönetim yaklaşımı ile ilgili bilgi almak için hemen incelediğiniz web sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Temel Prensipleri;

* Şikâyetin kim tarafından ve nasıl çözümleneceği konusunda şeffaf olmak
* Şikâyet çözümleme sürecinde erişilebilir olmak
* Müşteri şikâyetine en kısa sürede cevap vermek
* Şikâyetin çözümlenme sürecinde herkese karşı objektif olmak
* Şikâyet çözümleme sürecinde müşteriden ücret talep etmemek
* Müşterinin kişisel bilgilerini sadece şikâyetin çözümlenmesi sürecinde kullanarak gizli tutmak
* Geri bildirime açık olmak ve çözümlere müşteri odaklı yaklaşmak
* Şikâyetlerle alakalı olarak verilen kararlar ve yapılan faaliyetler hesap verilebilir olmalı ve rapor edilmeli
* Şikâyet çözme süreçleri ve ürün kalitesine sürekli iyileştirme olmalıdır.

Iso 10002´yi firmanıza entegre ederek müşterilerinizin sizin tarafınızdan önemsendiklerini gösterirsiniz. Müşterinizin firmanıza bağlılığını arttırmak için ISO 10002 belgesine ihtiyaç duyarsınız. Ekol Belgelendirme´nin sizlere sağlayacağı bu standart sayesinde müşteri şikayetleriniz azalacak ve gelen şikayetleri de etkili bir şekilde yönetebileceksiniz. Müşterilerinizden gelen tüm isteklerin, şikayetlerin ve taleplerin yönetilmesini doğru şekilde yapabilmek için hemen Ekol´den destek alın.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Faydaları

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, bir kuruluşun planlama, tasarım, satış, servis vs. dahil olmak üzere, şirketin ele aldığı tüm organizasyon kapsamında müşteriler ile ilgili şikayetleri ele alma ile ilgili standarttır. İşletme bünyesinde ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi standartlarının uygulanması hem müşteriler hem de firma ve çalışanlar açısından birtakım faydaları da beraberinde getirecektir.

Buna göre;


* Her şeyden önce müşteri şikayetleri konusunda çalışanlar duyarlılık ve hassasiyet sahibi olacaklardır.
* Çalışanlardaki duyarlılık ve hassasiyet müşterilerde önemsenme hissi ve yüksek memnuniyet düzeyi olarak kendini gösterecektir.
* Müşteride oluşacak önemsenme hissi ve memnuniyet, firma şikayetlerinin ve olumsuz yorumların önüne geçecektir.
* Alışverişten memnun ayrılan her mutlu müşteri, o firma için gönüllü bir reklam elçisidir. Mutlu müşteriler, forumlarda ve e-ticaret sitelerindeki yorumlarda alışveriş deneyimlerini anlatarak firma adına geri dönüşü yüksek reklam trafiği sağlamış olmaktadır.
* Mutlu müşteri, firma açısından reklam, tanıtım, müşteriyi elde tutma ve yeni müşteri kazanma maliyetlerinin azalması demektir.
* Etkin bir şekilde işleyen ve gereksinimleri karşılanan Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, şirketin iş dünyasındaki ve müşteri nezdindeki prestijini ve itibarını artırmaktadır.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi Nasıl Alınır?


Bir kurumun var olan pazar payını elinde tutması için müşteri memnuniyetini esas almalı ve ölçmesi gerekmektedir. Zira var olan müşteriyi elde tutma yerine yeni müşteri kazanma çabası çok daha masraflı bir süreçtir. Ve kaybedilen müşteri de pazarda yeni müşterinin gelmesini çok daha fazla zorlaştıracaktır. Müşteri memnuniyeti açısından önleyici sistemle memnuniyetsizlikler ölçülüp tedavi için gerekli adımlar atılabilir. Bunu da ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ile sağlayabiliriz.

Ekol Belgelendirme´nin sizlere sunduğu hizmetler ve firmanıza entegre edeceği ISO 10002:2018 müşteri memnuniyet yönetim sistemi sayesinde firmanızın müşterileri aracılığı ile tarafınıza ulaşan tüm bildirimler ve bu bildirimlere karşın vereceğiniz yanıtlarda nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini önceden bilirsiniz. Firmanızın müşteri şikayetleri kapsamında çalışan firma personelinizin bilinçlenmesi ve dikkatlenmesini sağlarsınız.

Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi almayı planlayan bir firma, şu süreçleri takip etmelidir:

* Firma, bir personelini bu konuda görevlendirerek eğitim almasını sağlayabilir ve belgelendirme sürecinin takip ve yönetimini ona devredebilir.
* Firma, bir danışmanlık firmasından profesyonel hizmet alarak belgelendirme denetimlerine hazırlanabilir ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi işletme bünyesinde kurulur.
* Firma, bünyesinde ISO 10002 sistemini kurduktan sonra, akredite edilmiş bir belgelendirme kuruluşu ile temasa geçerek belgelendirme sürecini başlatacaktır.
* Belgelendirme kuruluşu tarafından yapılan denetimlerde standarda uygun bir sistem kurulduğu tespit edildiği takdirde ilgili firmaya Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi takdim edilecektir.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Standardını Kimler Uygulamaktadır?


Standart, müşterilerini memnun etmeyi ve beklentilerini karşılamayı hedefleyen küçük ve orta ölçekli işletmelerden küresel şirketlere kadar her düzeydeki işletme tarafından uygulanabilecektir. Bunun yanında kamu kuruluşu statüsündeki şirketler de ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim standardını uygulayabilmektedir.

“EKOL Belgelendirme Kuruluşu olarak ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Standardı konusunda verdiğimiz hizmetten fayda sağlamak ve detaylı bilgiye sahip olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.” Firmanızdaki müşterilerinizin memnun olmasını sağlayabilecek ve var olan şikayetlerin daha sonradan tekrar karşınıza çıkmaması için çözümler üretilmesini sağlayacaksınız. Firmanızın, markanızın itibarının artması amacı ile Ekol Belgelendirme danışmanları ile adımlarınızı atabilirsiniz.

Markanız için en uygun teklifleri alabilmek adına hemen bizi arayın. ISO 10002´nin firmanıza entegre edilmesi ile beraber tekrarlanan tüm müşteri şikayetleri azalacak veya ortadan kalkacaktır. Kurumlarınıza ulaşan şikayetlere bağlı tüm talepler yok edilecek ve gelen şikayetler de en azami seviyelere indirilecektir. Şikayetlere geri dönüş sürenizin hızlı olması ve çözüm odaklı olması ile beraber müşterileriniz memun kalacaktır. Müşterilerinizin tüm geri bildirimlerini içeride analiz edebilecek personeliniz bulunacak ve farkındalığınız artacaktır.

Firma itibarınız, marka bilinirliliğiniz ve işletme potansiyelinizin artması için doğru ve etkili bir müşteri memnuniyet yönetimi yapmanız gerekir. Bu bağlamda en iyi hizmeti alacağınız Ekol danışmanları ile kısa süre içerisinde etkili bir yol alacaksınız. ISO 10002 belgesini almak ve firmanıza tüm süreçlerin hızlı şekilde entegre edilerek sürdürülebilir olmasını sağlamak için bize ulaşabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin :
Ekol Belgelendirme
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 747 10 62
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com