Sepetim Sepetim

ISO 13027 Hijyen Standardı Nedir?

ISO 13027 Hijyen Standardı Nedir? Nasıl alınır? sorularının yanıtı için Ekol Belgelendirme firmasının sizler için hazırlamış olduğu bu içeriğe hemen gözatabilir ve alanında uzman kadromuzdan hemen teklif talep edebilirsiniz.

Sağlık alanında genel manadaki yaklaşımlar son senede Dünya´nın yaşadığı durumlar karşısında öncelikli olarka hastalığın oluşmasındaki önemli rollere odaklanmaktır. Ailenin, toplumun, iş ve çevredeki koşulların araştırılarak düzenlenmesi ve başarılı olunmadığında ise tedavi yollarına gidilmesi alanındaki çalışmalara ağırlık verilmekte ve sağlık koruma, hijyen adımları atılmaktadır. Sanitasyon kelimesi dilimize latinceden gelmiştir. Sağlık alanında sıkça duyduğumuz kelimelerden olmuştur. Geniş bir anlatım ile sanitasyon kelimesi insanların sağlıklarının korunmasını, iyileştirilmesini ve sağlığın bozulması durumunda tekrar kazanılabilmesi adına uygulanacak prensipleri ifade etmektedir. Gıda alanında sanitasyon ismi ise gıda ürünlerinin üretim tesislerindeki hijyen koşulları, sağlıklı adımların gerçekleştirilmesini ve devam ettirilmesini sağlar. Doğa bakımından biyolojik dengenin korunması ve insan sağlığının korunarak daha rahat bir yaşam sürmesi amaçlanır. Biz  Ekol Belgelendirme olarak özellikle işletmelerin  uluslararası arenada kabul gören ISO 13027 sertifikasına sahip olmak istediği an yanında oluyor ve bu alanda kendini kanıtlamış tecrübeli danışmanlarımız ile hizmet veriyoruz.

ISO 13027 Hijyen Standardı Nedir?


Gıda imalathanelerinde hijyen ve sanitasyon standardı olarak da bilinen ISO 13027´de gıda üretiminde bulunan firmaların hijyeni, sanitasyonu için genel kuralları düzenlemesi amacı ile oluşturulmuştur. Bu standart ile firmaların yapısı ile alakalı kuralları, üretim tesisleri, gıda üretim yerleri ile alakalı kuralları, firmaların bu tesislerdeki ofislerini, yemekhanesin, tuvaletlerini, bulaşıkhanelerini ve diğer tüm sosyal tesislerini de inceler. ISO 13027´de firma çevresi incelenmekte ve bir çok diğer detaya kritik noktalara ulaşılmaktadır.  Standartta yer alan kurallara uygun olan firmaların hijyen ve sanitasyon bakımından güvenli gıda üretimi sağlam temellerde olduğunu görmüş olacağız. Tüm tüketicilerin sağlığının düşünüldüğü ve dikkate alındığı ISO 13027´de sağlık açısından tehlikeye atılmayacak, sağlığa zarar verilmeyecek güvenli gıdaların üretimi için gerekli olan tüm temel üretimler, çevre koşulları sağlanacaktır. İlgili standart sayesinde gıdaların güvenliğini tehtid edebilecek olan riskleri bilir ve önceden bu tehlikelerin önüne geçersiniz.

Ülkemizde 2008 senesinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığımız tarafından gıdaların güvenliğini, gıdaların kalitesini denetlemekte ve kontrol etmekle alakalı bir yönetmelik yayımlanmıştır. Gıda imalatında bulunan firmaların ilgili yönetmelikte yer alan hükümlere uyması zorunlu olmuştur.

Ekol Belgelendirme ile sizlerde Hijyen ve Sanitasyon Belgelendirmesi hizmetinden hızlı bir şekilde yararlanabilir ve en uygun teklifleri alabilirsiniz. Gıda üreten firmaların bu belgeye sahip olduklarında bir çok fayda da onları beklemektedir.

Bir çok işletmenin bu sertifikaya sahip olarak sektörde, pazarda önemli bir avantaja sahip olduğunu bilmekteyiz. İleride meydana gelebilecek olan tüm tehlikelere hakim, önceden bilen sisteme sahip olmak sayesinde ilgili adımları atmış olacaksınız. Firmanızın, markanızın ve ürünlerinizin imajının güçlendirilmesi, itibarının kazandırılması için hemen web sitemizde yer alan numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

ISO 13027 belgesine sahip olarak bir çok müşteriden gelebilecek olan şikayetleri daha ortaya çıkmadan önler ve önüne geçersiniz. Bu belgelendirme sistemi kapsamında ürünler ve işletmeler için bazı analizler de yapılır. Laboratuvar analizlerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

İçme sularının kontrolleri laboratuvarlarda analiz edilmektedir. Çalışanların hijyenleri de aynı şekilde ellerinden alınan analizler ile laboratuvarlarda analiz edilmektedir. Diğer bir detay ise işletmenin ortam havasındaki mikrobiyal yükün ölçümüdür. İşletmeye getirilen hava örnekleyici cihazlar ile gerekli örnekler alınarak ilgili laboratuvarlarda analzileri aypılmaktadır. Sizlerde firmanız için Ekol Belgelendirme güvenvesi ile hijyen, sanitasyon belgelendirme çalışmalarından faydalanabilirsiniz.

En uygun teklifleri almak için bizi hemen arayın.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Medikal Cihaz Dağılımı ve Dağıtıcıları (Distribütörler)
  Medikal Cihaz Dağılımı ve Dağıtıcıları (Distribütörler) için iş ortağınız Ekol Belgelendirme firması sizlerden gelecek olan telefonlar üzerinden detaylı bilgilendirmeleri yapmakta ve en kaliteli hizmetleri sizlere sunmaktadır.
 • ISO 31000 Belgesi Almak
  ISO 31000 Belgesi Almak isteyen, Risk Yönetimi belgesi için fiyat teklifi isteyen tüm ziyaretçilerimizi alanında uzman kadromuzun hizmet verdiği firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.
 • Onaylı ISO 31000 Risk Yönetimi Standardı
  Onaylı ISO 31000 Risk Yönetimi Standardı ile ilgili merak edilen bir çok sorunun yanıtını Ekol Belgelendirme olarak kurumsal web sitemizde siz değerli ziyaretçilerimiz için yanıtladık.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp