Sepetim Sepetim

ISO 14001 Belgesi Danışmanlığı - Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası

ISO 14001 Belgesi Danışmanlığı - Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri, belgelendirme sistemi için ihtiyacınız olan tüm detayları alanında uzman Ekol Belgelendirme firmasından hemen öğrenebilirsiniz.

ISO 14001 Genel Tanımı

Çevre Yönetimi Sistemi olarak geçen ISO 14001, üretim sektörünün her alanında, ürünlerin ilk aşamalarından tüketicilere kadar getirilmesindeki süre içerisindeki her adımı kontrol eder. Bu süreçteki çevresel etkilerin dikkate alınması ile üretimin gerçekleştirilmesini sağlayacak olan ISO 14001 standartlarında yer alan yaklaşımlardır. ISO 14001 standartı işletmenin çevresel performansını kontrol edebilmeli ve geliştirilmesindeki tüm süreci tanımlayan uluslararası değeri olan bir standarttır.

Genel olarak bakıldığında bu standart doğal kaynak kullanımının azaltılmasını, toprak, su, hava için verilecek olan zararların en minimum düzeylere indirilmesini amaçlamakta ve ilgili risk analizlerini yöneten bir sistemdir.

İşletmelerin Çevre Yönetim Sistemi Standartlarına uyarak, çevre zararlarını en aza indirmesi amaçlanmaktadır. Çevremize en büyük yararı, ona zarar vermeden, çevreye verim sunarak aslında verebiliriz. Ürünleriniz, hizmetleriniz ham iken müşterilerinize sunana dek bazı çevresel faktörlere istemeden de olsa etki edebilirsiniz, işte bu çevresel faktörlerin belirlenmesi ve önlemlerin alınması için Ekol Belgelendirme firması olarak sizlere ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standartı Danışmanlığı hizmetlerini çok makul ücretlerden, çevreye duyarlı bir firma olarak vermekteyiz. Çevreye işletmenizin vereceği zararı en alt seviyeye indirmek firmamızın en önemli amacıdır.

Sizlerde İşletmeleriniz için gerekli olan tüm ISO belgelerinde olduğu gibi, ISO 14001 belgesinde de, firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilir ve ilgili belgeye işletmenizin sahip olabilmesi için tüm adımları Ekol Belgelendirme ile atabilirsiniz.

ISO 14001 ( Çevre Yönetim Sistemi ) Başlıca Yararları

* İşletmenizdeki çevresel faktörlerden kaynaklı maliyetlerin azaltılmasını amaçlar.

* İlgili standarta sahip olan bir işletmede verimlilik artacaktır.

* Çevre yönetim sistemine uygun bir işletmede gerektiği durumlarda izin ve yetki alımı kolay olacaktır.

* İşletmenizin bu standarda sahip olması ile birlikte kalitesi artacak ve çalışanlarınızın morali yükselecektir.

* Iso 14001 standardına sahip olmak ile beraber personellerinizin çevre bilinci artacaktır.

Ekol Belgelendirme olarak ISO 14001 Çevre Yönetimi Ssiteminin işletmenize adapte olması, kurulma işlemleri, çevre yönetim sistemi standartı şartlarının yerine getirilmesi ile birlikte işletme markanızın Iso 14001 çevre belgesine sahip olabilmesindeki tüm aşamaların tamamlanabilmesi için danışmanlık hizmetlerini alabileceğiniz, bilgi isteyebileceğiniz telefon numaralarımız iletişim sayfamızda mevcuttur.

Firmalarda ISO 14001´in sağlanması ile beraber işletme ulusal - uluslararası mevzuata uyumluluğunu arttıracaktır. Çevresel performansın artması daha iyi bir dünyada yaşamamız ve işletme ürünlerinizin çevreye uyarlı bir üretim aşamasından geçeceği anlamına gelmektedir. ISO 14001 ile uluslararası pazarda firmanızın rekabet ortamında bulunabilmesi kolaylaşacak, itibarı artacak ve pazardaki payındaki artış meydana gelecektir.

Kurumsal firmaların neredeyse tamamında bulunan ISO 14001 sertifikasında ürün maliyetlerinin kontrol edilmesi, masrafların azaltılması ve verimliliğinin artması Ekol Belgelendirmeden alacağınız danışmanlık hizmeti ile mümkün olacaktır. Deprem, yangın, sel vb.. durumlarla karşılaşmaya dahi koruyucu olan bu standarttaki özelliklerin en büyük amaçlarından biriside doğada yaratılacak olan kirliliği kontrol altına alması veya azaltmasıdır.

Global pazarda bilinen, tanınan bir sertifika olan ISO 14001 ile işletme faaliyetleriniz, ürünlerinizin çevreye olan etkisi kontrol edilecek, çevreye sunulan olumsuz unsurlar azalacaktır ve bu sebep ile işletmeniz pazarda kabul edilir bir yer edinecektir. Çevreye zararı bulunmayan bir firmada çalışmak hem çalışanları, hemde çevreyi mutlu eder. Iso 14001 ile çevreye bırakılan zararlı atıklar da azalacaktır.

Sizlerde ihtiyacınız olan bu belgelendirme ürünü ISO´nun 14001 Çevre Yönetim Sistemi´ne uygun standartlarda hizmet sunan firma olmak istiyorsanız, hemen Ekol Belgelendirme´yi arayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • ISO 45001 Sertifikası Danışmanlığı
  ISO 45001 Sertifikası Danışmanlığı - Belgelendirme Hizmetlerimiz arasında bulunan ISO 45001 sertifikasını firmanızın almaya hak kazanması için yapması gerekenler ve detaylar için Ekol Belgelendirme olarak sizlerin yanındayız.
 • Kalite Yönetim Sistemi Iso 9001 Fiyatları
  Kalite Yönetim Sistemi Iso 9001 Fiyatlarını öğrenebilmek adına Ekol Belgelendirme firmamızın kurumsal web sitesinde yer alan numaralar üzerinden bizimle irtibata geçebilir ve uygun fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.
 • ISO 10004 Faydaları Nelerdir?
  Ekol Belgelendirme ile kısa sürede ihtiyacınız olan kaliteye erişin. Uzmanlarımızdan alacağınız destek ile denetimleri başarılı bir şekilde atlatın. ISO 10004 Faydaları Nelerdir? yanıtı için bu içeriğe yakından gözatın.
Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
 • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
 • T0212 909 12 07
 • W0552 746 10 51
 • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp