ISO 14001 Belgesi Sertifikasyon Süreci

Hemen her sektör ya da kuruluş için alınması mümkün olan ISO 14001 belgesi sertifikasyon süreci belirli aşamalardan oluşur. Bundan dolayı kişilerin bu belgeyi almak için başvuruda bulunması durumunda tüm süreçler ve aşamalar başlamış olur. Çevresel yönetim sistemleri için resmi şekilde tanımayı istemekte olan kuruluşlar için kaçırılmayacak bir fırsat olmasından kaynaklı kişilerin derhal alması gereken bir belgedir. Belgenin alınması için de bazı şartların yerine getirilmesi gerekir.

Ekol Belgelendirme hemen her sektöre gereken bu belgeyi kısa süre içerisinde sizlere sunacaktır, en hızlı süreçlerden geçmek istediğinizde, uzman danışmanlarımız ile Türkiye´nin her yerinde size hizmet vereceğiz.

Belge almak isteyen kişiler ilk olarak firmadan yardım ve hizmet almak amaçlı iletişime geçerek başvurularını iletebilir. Daha sonrasında belgenin alınmasını sağlamak adına aşamalar yerine getirilerek en doğru adımlar izlenip uygulanır. Bu nedenle kişilerin tüm şartları ve yerine getirmesi gereken sorumlulukları bildiği takdirde belgenin alınması da o denli kolay olur. Tüm aşamalar ve süreçler eksiksiz ve doğru şekilde profesyonel olan ekibimiz ile birlikte ilerletilebilir.

Daha iyi şekilde piyasada var olmak ve ilerleyen dönemlerde de bunun etkisini yaşamak adına kişilerin avantaj oluşturması adına belge alınır. Belge için başvuru oluşturarak kişiler en iyi şekilde belge sahibi olur. Daha rahat ve pratik yollarla belgeyi alabilmek adına firmanın desteğini almak son derce önemli ve gereklidir. Bu belgenin alınması ile pek çok faydalar sağlanacağı için süreçlerin eksiksiz ve doğru şekilde yerine getirilmesi önem arz eder.

Uygun bir fiyatlandırma politikası ile yola çıkan Ekol Belgelendirme´yi hemen arayın. Tek bir tık ile müşteri hizmetlerine bağlanın ve en uygun fiyatları alın.


ISO 14001 Belgesi Sertifikasyon Süreci Nasıl Olur?Kişilerin almak istedikleri bu belge için firmamız ile ilk olarak tüm süreçler planlanır. Firma ile çevresel etkiler ve bu etkilerin ne şekilde olduğuna dair raporlama sunulur. Bu raporda ise tedbir ve önlem alınması gereken tüm unsurlar ve hususlar kontrol edilir. Bu hazırlıklardan sonra tüm çalışmalar ve maliyetler ortaya çıkar. Geri dönüşüme kazandırılması gereken ve düşünülen tüm atıklar hakkında da neler yapılabileceği görüşülür.

Üst yönetim düzeyinde olan bir görüşme sağlanarak tüm çalışmalarla ilgili olarak kararlara göre çevre yönetim sistemi oluşturulmaktadır. Gerekli olan tüm prosedürlerin yerine getirilmesinden sonra hazırlıkların bitmesinden sonra ise belgelendirme işlemleri başlamaktadır. Kuruluşların başvuru formalarının ve ek formlarının doldurulmasını tamamladıktan sonra belgeyi alması mümkün olur. Kuruluş yetkilisinin imzalamasından sonra da kişilerin her şeyi tamamsa en iyi şekilde belgelendirme yapılır.

ISO 14001 Belgesi Sertifikasyon Süreci

Bu belgelendirme süreci tam olarak çevre politikası, genel gereksinimler, planlama, uygulama, düzeltici önleyici faktörler, yönetimin gözden geçirilmesi gibi aşamaları ve süreçler bulunmaktadır. Belgenin tüm işlemlerinin ve de süreçlerinin yapılması sayesinde kişiler sorunsuz olarak firmadan belgeyi alabilirler.
 

ISO 14001 Belgesi Sertifikasyon Sürecinde Aranan Şartlar Nelerdir?


Kuruluşların taahhütlerini yansıtmakta olan bir çevre politikasının geliştirilmesi gerekir. Bu ise aranan şartlar arasındaki ilk aşamadır. Çevre yönetim sisteminin koordinasyonu için kişi ve kişilerin atanması da gereklidir. Kuruluşun çevre ile nasıl etkileşime geçtiği ve etkileşimde bulunurken nelerin yaşandığı da aynı şekilde şartlar arasındadır.

Gerçek ve potansiyel çevresel etkilerin belirtilmesi, çevresel uygunluk gereksinimlerinin belirlenmesi, çevresel amaçların, hedeflerin ve aksiyonların oluşturulması gerekir. Sistemin ve çevresel performansın gözden geçirilip kuruluşun çevresel performansının sürekli iyileştirilmesi gerekmektedir.

Kişiler tüm bu süreçler, aşamalar ve şartları bilerek hareket ederse belgeyi temin etmek adına daha rahat ve de daha iyi şekilde işlemler yapmış olur. Bu nedenle firmadan belge için yardım ve hizmet isteyerek en iyi şekilde sonuç alınabilir. ISO 14001 belgesi sertifikasyon süreci aşamalı ve de detaylı şekilde işlediğinden kişiler hepsine dikkat ederek hareket etmeli ve kolaylıkla belgeyi temin edebilir.

Sizlerde sektörün öncü firması EKOL BELGELENDİRME´yi tercih ederek süreç hakkında çok detaylı bilgiye sahip olabilir ve en uygun fiyatlardan herhangi bir ISO belgesine sahip olabilirsiniz. Merak ettikleriniz için Ekol´e sitedeki iletişim kanalları ve INSTAGRAM hesabından ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp