Sepetim Sepetim

ISO 14001 Belgesinin Faydaları

Günümüzde çevre sorunları ve kirlilik, sanayileşmenin artmasıyla beraber dünyada daha da tehdit edici duruma geldi.

ISO 14001 belgesinin faydaları bizlere ciddi destekler sunuyor. Günümüzde, birçok firma tarafından benimsenen ISO 14001 belgesi, çevre yönetimi ve sürdürülebilirlik konularında öne çıkıyor. Bu belgeyi kullanarak önemli faydalar elde edebilirsiniz. Organize sanayi sitelerine getirilen sıfır atık projesi zorunluluğu sonrasında firmalar ISO 14001 standartlarına uyum sürecine girmeye başladı. ISO 14001, tüm dünyada çevre yönetim sistemi olarak kabul edilmektedir. Dünyada ve Türkiye’de birçok işletme için vazgeçilmez haline geldi.

ISO 14000 standartlarının temel amacı doğal kaynakların azaltılması, toprak, su ve hava kirliliğinin minimum seviyeye düşürülmesidir. Bu standartlar, çevresel performansın izlenmesini sağlar. İlgili mevzuat ve kanunlar tarafından belirlenen şartlara uyulmasına yardımcı olur. ISO 14000 serisi içinde en önemli belgelendirme standardı ISO 14001´dir. ISO 14001, üretimden satışına kadar olan süreçte çevresel faktörlerin belirlenmesini sağlar. ISO 14001, işletmelerin çevreye verdiği zararları sistematik bir şekilde azaltmak için geliştirilmiş bir yönetim sistemidir.

ISO 14001 standardı tüm ülkelerde yürürlükte olan çevre yasaları ve yönetmeliklere uyumlu bir yapıya sahiptir. Bu yüzden, uygulamalar genellikle mevzuat gerekliliklerini karşılamayı amaçlar.

Sizde bu belgeye kısa sürede sahip olun! Ekol Belgelendirme ile firmaların süreç takibini yapıyor ve en uygun fiyatlardan ISO Belgesine sahip olmasını sağlıyoruz.
 

ISO 14001 Kalite Belgesi Ne İşe Yarar?


ISO 14001, çevre yönetim sistemleri için uluslararası standartlardan bir tanesidir. Kuruluşlara çevresel etkilerini azaltma ve sürdürülebilirlik sağlama konularında gerekli desteği sunar. ISO 14001 belgesini alarak etkin bir şekilde çevre yönetim sisteminden yararlanabilirsiniz. Bu belge sayesinde kuruluşlar, çevre politikaları oluşturarak doğal kaynakları çok daha etkin şekilde koruyabilir.

ISO 14001 çevre yönetim sistemi, ekolojik sistemin korunması ve doğal yapının zarar görmemesi adına kullanılır. Bu standart sayesinde çevresel performansı iyileştirebilirsiniz. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardına dayanan ISO 14001, çevreyle uyumu etkin hale getiriyor. ISO 14001 belgesi, dünya genelinde kabul gören bir standart olarak yer alıyor. Bu belge sayesinde üretilen ürünler, çevresel faktörlerden etkilenmeden tüketiciye ulaştırılabiliyor. Firmaların çevreyi koruma ve doğal varlıkları koruma konusunda adımlar atılması için ISO 14001 çevre yönetim sistemi belgesi kullanılmalıdır.

ISO 14001 Belgesinin Faydaları

ISO sertifikaları için Ekol Belgelendirme ilk durağınız olmalıdır, sayısız referans ve eşsiz hizmetler ile Türkiye’de bir çok kuruma bu belgeyi alma konusunda yardımcı olduk.
 

ISO 14001 Faydaları Nelerdir?


ISO 14001 standardı, ulusal ve uluslararası yasal mevzuatlara uyum sağlamayı kolay hale getirir. Gerekli izin ve yetki belgelerinin alınmasını kolay hale getirerek kuruluşlara kolaylık sunuyor. Bu standarda sahip olmak, ulusal ve uluslararası firmalar itibar kazanıyor. ISO 14001 belgesi, çevre etkilerinden kaynaklanan maliyetleri düşük hale getirir. Doğal kaynakların etkin kullanımıyla masraflar azalmaktadır. Bu standart müşterilere çevre yönetimi için bir yükümlülük altında olduğunu da gösterir.

Bu standart, çevre sorunlarını azaltır ve mali sorumluluk sigortası maliyetlerini düşürmesini sağlar. Şirket faaliyetlerinden kaynaklanan kirlilik azaltılır. Potansiyel tehlike durumları belirlenir ve acil durumlara müdahale edilir. ISO 14001, işyeri kalitesini yükselterek işçi moralini arttıran sistemlerden bir tanesidir. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardı, uluslararası ve ulusal piyasada saygın bir konum elde etmek isteyen kuruluşların tercihidir.
 

ISO 14001 Belgelendirme


Belgelendirme
alanında aradığınız kaliteli çözümler sizleri bekliyor. Bu alanda çalışma gösteren belgelendirme firmamız sizlere gereken desteği verebiliyor. Firmanızı öne çıkaracak belgelendirme faaliyetlerine hemen erişebilirsiniz. Müşteri odaklı bir çalışma anlayışıyla yönetim sistemlerini işletmelere uygulamak bir adım öne çıkıyoruz. Sektörde yönetim sistemleri belgelendirme alanında çalışmalarımız devam ediyor. Danışmanlık hizmeti olarak sunan firmamızın amacı işletmelerde uygulanan her sistemde kalite odaklı hareket etmektir. Belgelendirme ve danışmanlık alanında ortak fikirler sunarak işletmenizde bu sistemleri daha iyi hale getirebiliriz. ISO 14001 belgesinin faydalarından yararlanmak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

En uygun fiyatlardan yararlanabilmek adına lütfen iletişim sayfasında yer alan Ekol Belgelendirme numaralarını arayın.

Bizi Takip Edin :
EKOL ULUSLARARASI BELGELENDİRME EĞİTİM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
  • AMaslak Meydan Sokak. Beybi Giz Plaza No:1 Kat:15 D:55 Sarıyer İstanbul
  • T0212 909 12 07
  • W0552 746 10 51
  • Minfo@ekolbelgelendirme.com
Kapat
Anlık gelişmelerden ve kampanyalarımızdan anında haberdar olmak için bültenimize abone olun!
Whatsapp